reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Praca > Zarobki > Zarobki w Polsce > Księgowy

Księgowy

Księgowy odpowiada za wszelkie zadania finansowe w firmie.

Zarobki księgowego uzależnione są od tego, czy jest głównym księgowym czy starszym, czy też młodszym księgowym. Na najwyższe zarobki może liczyć oczywiście główny księgowy. Główny księgowy w dużym mieście może zarobić nawet do 15000 zł. miesięcznie. Zarobki księgowego uzależnione są od branży w jakiej zatrudniony jest księgowy. Średnie wynagrodzenie utrzymuje się w granicach 1500 zł do 4500 zł netto.

Do zadań księgowego należy rejestracja wszelkich operacji gospodarczych przedsiębiorstwa, odpowiednie kwalifikowanie dokumentów księgowych tak by spełniały wszystkie wymogi prawne, zapewnienie terminowego wpływu dokumentów księgowych, kontrola dokumentów księgowych, prowadzenie rozliczeń podatkowych. Do zadań księgowego należy ponadto sporządzanie dla urzędów skarbowych miesięcznych deklaracji podatkowych, sporządzanie listy płac, kontrola wynagrodzeń, sporządzanie sprawozdań do Urzędów Statystycznych oraz terminowa zapłata zobowiązań i jak najszybsze ściąganie należności na konto przedsiębiorstwa,
Księgowy może być zatrudniony w dużych i małych przedsiębiorstwach, w bankach, urzędach lub biurach rachunkowych.

Księgowy, aby wykonywać swój zawód powinien ukończyć studia ekonomiczne, najlepiej o specjalności rachunkowość i finanse. Od księgowych wymaga się nieustannego dokształcania, czy to w formie studiów podyplomowych, szkoleń. Księgowy, żeby prowadzić własna firmę usługową musi zdobyć uprawnienia księgowego, czyli otrzymać licencji na kolejne stopnie księgowe.

reklama

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia


Wynagrodzenia 2020. Rozliczanie płac w praktyce69.00 zł
reklama

Narzędzia

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

M&M Księgi Rachunkowe

M&M Księgi Rachunkowe to nie tylko profesjonalna obsługa księgowo-podatkowa dla firm, a realne wsparcie biznesu na różnych płaszczyznach.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama