| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Sprawy rodzinne > Dziecko i prawo > Edukacja > Ferie zimowe 2014

Ferie zimowe 2014

W okresie od 20 stycznia do 2 marca 2014 roku przypadają ferie zimowe w poszczególnych województwach. Ferie zimowe to jedna z najdłuższych przerw występujących w kalendarzu roku szkolnego. Zimowe ferie szkolne trwają dwa tygodnie i są podzielone na cztery tury, zgodnie z podziałem kraju na województwa. Ich termin wyznacza corocznie Minister Edukacji Narodowej i Sportu.

Zgodnie z komunikatem Ministra Edukacji Narodowej i Sportu w sprawie terminów ferii zimowych w roku szkolnym 2013/2014 z dnia 29 czerwca 2012 roku w 2014 roku zimowa przerwa szkolna podzielona została na cztery tury. Tradycyjnie już podział ten przebiega zgodnie z granicami województw. Czas wypoczynku przypadnie w tym roku wyjątkowo na przestrzeni trzech miesięcy: stycznia, lutego i marca.

Harmonogram ferii zimowych w 2014 roku:

20 stycznia – 2 lutego 2014

Pierwsi dwutygodniowy odpoczynek odbędą uczniowie szkół w województwach: Lubelskim, Łódzkim, Podkarpackim, Pomorskim, Śląskim. Ich ferie przypadają na termin 20 stycznia - 2 lutego.

27 stycznia – 9 lutego 2014

Kolejny termin to przełom stycznia i lutego. W okresie od 27 stycznia do 9 lutego przypada zimowa przerwa szkolna dla województwa Podlaskiego i Warmińsko-Mazurskiego.

3 – 16 lutego 2014

Trzecia tura zimowego odpoczynku to okres od 3 do 16 lutego. Wówczas od szkoły odpoczną uczniowie szkół znajdujących się w województwie Kujawsko-Pomorskim, Lubuskim, Małopolskim, Świętokrzyskim i Wielkopolskim.

17 lutego - 2 marca 2014 roku

Ferie zimowe w 2014 roku jako ostatni otrzymają żacy z województw Dolnośląskiego, Mazowieckiego, Opolskiego oraz Zachodniopomorskiego. Pójdą oni do szkoły dopiero 3 marca.

Zobacz również: Bezprawne zatrzymanie dowodu osobistego

Uczniowie skorzystali także z długiej, zimowej przerwy międzyświątecznej, związanej ze Świętami Bożego Narodzenia, Nowym Rokiem oraz Świętem Trzech Króli. Wolne od zajęć szkolnych były dni od 21 grudnia (sobota) do 6 stycznia (poniedziałek, Święto Trzech Króli). Daje to aż 18 dni wolnych.

Warto odpowiednio wcześniej zgrać czas wolny od zajęć szkolnych z harmonogramem dni wolnych od pracy oraz terminem urlopu.

Polecamy serwis: Czas pracy

Podstawa prawna:

  • komunikat Ministra Edukacji Narodowej i Sportu w sprawie terminów ferii zimowych w roku szkolnym 2013/2014 z dnia 29 czerwca 2012 roku.

Czytaj także

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Biuro rachunkowe PROGRES s.c.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »