reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Wiadomości > Warto kupić auto z kratką do końca roku

Warto kupić auto z kratką do końca roku

Komisja Europejska opublikowała projekt decyzji, na podstawie której Polska będzie miała możliwość wprowadzenia dodatkowego ograniczenia w odliczeniu VAT od samochodów.

Zgodnie z planami Ministerstwa Finansów podatnicy otrzymają prawo do odliczenia od zakupu samochodu do 60 proc. kwoty podatku naliczonego, nie więcej niż 6 tys. zł.

Eksperci przypominają, że wszyscy, którzy chcą skorzystać z odliczenia podatku w pełnej wysokości, np. od aut z kratką powinni pospieszyć się z zakupem. Z kolei branża motoryzacyjna po wprowadzeniu ograniczeń spodziewa się spadku sprzedaży.

Możliwość odliczania VAT od samochodów z kratką i wysokość takiego odliczenia od dłuższego czasu jest przedmiotem sporu podatników i fiskusa.

Jednocześnie Polska wystąpiła o udzielenie jej derogacji zezwalającej na okresowe wprowadzenie szczególnego środka w postaci ograniczenia prawa do odliczenia podatku naliczonego związanego z nabyciem niektórych pojazdów samochodowych oraz paliwa wykorzystywanego do ich napędu.

Maksymalna kwota odliczenia VAT od pierwotnego nabycia lub wynajmu objętych wnioskiem samochodów wynosić ma 60 proc., nie więcej niż 6 tys. zł. Ograniczenie ma dotyczyć pojazdów o dopuszczalnej ładowności powyżej 500 kg i masie nieprzekraczającej 3,5 tony.

Zobacz więcej: Auto z kratką warto kupić do końca roku 

Zobacz również serwis: Podatki

reklama

Czytaj także

Źródło:

GP

Zdjęcia


CN - Nowa matryca stawek VAT – Towary249.00 zł
reklama

Narzędzia

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

PB Online

Serwis badań internetowych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama