reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Wiadomości > Wyższy zasiłek dla bezrobotnych

Wyższy zasiłek dla bezrobotnych

Od 1 czerwca 2011 r. wzrosną zasiłki dla bezrobotnych. Osoby uprawnione otrzymają w każdym miesiącu o kilkanaście złotych więcej niż dotychczas.

Za dwa dni zacznie obowiązywać nieco wyższa kwota zasiłku dla bezrobotnych. Przez pierwsze trzy miesiące otrzymają oni 761,40 zł (dotychczas 742,10 zł). Potem, przez kolejne trzy miesiące lub dziewięć, dostaną zasiłek w wysokości 597,90 zł (dotychczas 582,70 zł).

Zasiłki od czerwca rosną, bo zgodnie z art. 72 ust. 6 ustawy z 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (t.j. Dz.U. z 2008 r. nr 69, poz. 415 z późn. zm.) są one waloryzowane o średnioroczny wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych ogółem za poprzedni rok. Wzrósł on o 2,6 proc.

Wyższe zasiłki to także wyższe stypendia dla bezrobotnych, którzy odbywają praktykę w firmach jako stażyści czy w ramach przygotowania zawodowego dorosłych. Stypendium odpowiada 120 proc. zasiłku. Zatem od 1 czerwca 2011 r. bezrobotni biorący udział w tych formach aktywizacji otrzymają miesięcznie 913,70 zł.

Pełny tekst: Od 1 czerwca bezrobotni otrzymają wyższy zasiłek

Zobacz również serwis: Bezrobotny

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Źródło:

GP

Zdjęcia

Od 1 czerwca 2011 r. wzrośnie kwota zasiłku dla bezrobotnych/ Fot. Fotolia
Od 1 czerwca 2011 r. wzrośnie kwota zasiłku dla bezrobotnych/ Fot. Fotolia

Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja44.25 zł
reklama

Narzędzia

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Adamczyk

Doświadczony manager i profesjonalistka z dziedziny ekonomii zdrowia, specjalizująca się w analizie biznesowej, w tym w kontroli zarządczej w placówkach medycznych, ze szczególnym uwzględnieniem kontrolingu i analizy finansowej szpitala oraz w analityce rynku farmaceutycznego i analizach refundacyjnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama