reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Konsument i umowy > Prawa konsumenta > Konsument w sieci > Plikostrada czyli klon pobieraczka

Plikostrada czyli klon pobieraczka

W sieci funkcjonuje serwis do pobierania plików o nazwie Plikostrada.pl. Przyglądając się mu można zauważyć duże podobieństwo do ukaranego przez UOKiK serwisu Pobieraczek.pl.

Serwis Plikostrada.pl na swojej stronie internetowej reklamuje się możliwością bezpłatnego testowania usługi przez 14 dni. Testowanie to wymaga jednak pełnej rejestracji, czyli podania takich danych jak imię i nazwisko, adres e-mail, dokładny adres zamieszkania oraz datę urodzenia. Co więcej podanie fałszywych danych jest zagrożone karą finansową.

Po rejestracji użytkownik w ramach testów uzyskuje 2 GB danych do ściągnięcia.

Gdzie haczyk?

Serwis Plikostrada.pl podobnie jak Pobieraczek.pl moment rejestracji na testy serwisu uznaje za moment zawarcie umowy. Umowa taka jest zawarta na określony pakiet danych, najniższy z dostępnych to 10 GB miesięcznie, za który płaci się 8 złotych. Umowy nie można rozwiązać z upływem okresu testowego czy miesiąca, gdyż zawarta jest na 12 miesięcy. Oznacza to, że użytkownik będzie musiał zapłacić 96 zł za samą rejestrację na serwisie Plikostrada.pl.

Zobacz: Pobieraczek na naszym forum

Warto w tym miejscu wskazać jedno z postanowień regulaminu serwisu Plikostrada.pl, który obowiązkowo należy zaakceptować podczas rejestracji na testy:

10. Umowa zawierana jest na pełen okres świadczenia Usługi (zwany dalej „Okresem Świadczenia Usługi“), na który składają się łącznie czternastodniowy okres bezpłatnego świadczenia Usługi (zwany dalej „Okresem Bezpłatnym“ oraz dwunastomiesięczny okres odpłatnego świadczenia usługi (zwany dalej „Okresem Płatnym“).

Firma z Dubaju

Co więcej przedsiębiorca, który odpowiada za serwis Plikostrada.pl jest zarejestrowana w Dubaju, co wiąże się z wielkimi utrudnieniami w przypadku dochodzenia swoich roszczeń. Związane jest to przede wszystkim z tym, że sądem właściwym w sprawie o roszczenia do serwisu będzie sąd w Dubaju.

Rejestrując się na wszelkie serwisy należy dokładnie przeczytać regulamin.

Nie można wykluczyć, że w najbliższym czasie powstaną nowe klony słynnego już serwisu Pobieraczek.pl

Zobacz: Pobieraczek znów na celowników UOKiKu

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Plikostrada klonem serwisu pobieraczek
Plikostrada klonem serwisu pobieraczek

Slim VAT 202139.90 zł
reklama

Narzędzia

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

PwC Studio

Serwis prawno-podatkowy PwC

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama