reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Praca > Zarobki > Zarobki w Polsce > Programista komputerowy

Programista komputerowy

Programista komputerowy zajmuje się opracowywanie i wdrażanie do użytku programów komputerowych.

Zarobki programisty komputerowego uzależnione są od miejsca wykonywania przez niego  pracy. Programiści co do zasady otrzymują pensję podstawową, a za wykonanie całego projektu może liczyć na premię. Pensja dobrego programisty mieści się w okolicy średniej krajowej. Naprawdę dobrzy programiści mogą uzyskać zarobki rzędu 12000 – 15000 zł.

Do zadań programistów należy opracowywanie programów komputerowych, dokonywanie opisu do wdrażanych programów, opracowanie instrukcji użytkowania do stworzonego programu komputerowego, doskonalenie istniejącego programu i tworzenie nowych wersji, opracowywanie programów dla sieci komputerowej, sprawowanie nadzoru nad wdrażanym programem oraz testowanie w celu wyeliminowania błędów gotowego programu komputerowego
Programiści komputerowi wykonują swoją pracę w pomieszczeniach biurowych. Programista może wykonywać pracę indywidualnie lub pracując w zespole.

Programista komputerowy musi ukończyć studia wyższe, nie jest co prawda dokładnie sprecyzowany kierunek studiów, jednak na stanowisku programistów poszukuje się przede wszystkim absolwentów informatyki. Od programistów wymagana jest znajomość języka angielskiego, w przypadku informatyki i programowania jest to język podstawowy.

reklama

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia


Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców59.00 zł
reklama

Narzędzia

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Mikołaj Duda

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama