REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Sondaż w sprawie 800 plus. Co myślą Polacy?

800 plus zamiast 500 plus
800 plus zamiast 500 plus
Polacy podzieleni w sprawie 800 plus. Co pokazał sondaż?
Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

W sprawie 800 plus Polacy są podzieleni niemal równo na pół – informuje sobotnio-niedzielny "Super Express”, powołując się na wyniki sondażu, zrealizowanego przez Instytut Badań Pollster na zlecenie redakcji.

800 plus zamiast 500 plus

Na pytanie "jak oceniasz pomysł podniesienia kwoty świadczenia +500 plus+ do 800 zł", 38 proc. badanych odpowiedziało "zdecydowanie źle", a 27 proc. oceniło, że "zdecydowanie dobrze". 21 proc. badanych udzieliło odpowiedzi "raczej dobrze", a 14 proc. odpowiedziało "raczej źle".

REKLAMA

"Takim wynikiem (sondażu - PAP) nie jest zaskoczona dr Edyta Wojtyła, ekonomistka z Uniwersytetu WSB Merito w Poznaniu" - napisano. "Nie wszyscy mają dzieci, a podatki są coraz wyższe i mamy świadomość, że to właśnie z podatków finansujemy świadczenia. Postawiłabym na to, że zadowoleni są głównie rodzice niepełnoletnich dzieci" - oceniła Wojtyła, cytowana w "SE".

"Jestem trochę zaskoczony, spodziewałem się bardziej pozytywnego odbioru. Z drugiej strony jednak te różnice nie są wielkie, nie wyciągałbym więc definitywnych wniosków" - skomentował politolog dr Sergiusz Trzeciak.

Dostęp do darmowych leków oceniany lepiej

Podkreślono, że "badani zdecydowanie lepiej oceniają kolejne punkty wyborczego programu PiS". "Chcą, żeby kolejne grupy seniorów miały dostęp do darmowych leków, chcą też bezpłatnych autostrad" - czytamy w gazecie.

Obecnie darmowe leki mają seniorzy powyżej 75 roku życia. Na pytanie, "jak oceniasz obietnicę PiS wprowadzenia darmowych leków dla emerytów od 65 roku życia", 40 proc. badanych odpowiedziało "zdecydowanie dobrze", a 39 proc. "raczej dobrze". 11 proc. ankietowanych odpowiedziało "zdecydowanie źle", a 10 proc. "raczej źle".

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Darmowe przejazdy przez autostrady

Na pytanie "jak oceniasz obietnicę PiS wprowadzenia darmowych przejazdów samochodów osobowych przez polskie autostrady", 35 proc. badanych odpowiedziało "zdecydowanie dobrze", a 36 proc. "raczej dobrze". 17 proc. ankietowanych zadeklarowało, że ocenia to "zdecydowanie źle", a 12 proc. udzieliło odpowiedzi "raczej źle".

Badanie zrealizowane zostało przez Instytut Badań Pollster 15 maja na próbie 1083 dorosłych Polaków.

gj/ mark/

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: PAP
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(4)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • Rada
  2023-05-27 11:06:44
  Do zakładania rodziny nie wystarczą kursy przedmałżeńskie. Potrzebne jeszcze są kursy przedrodzicielskie kończące się egzaminem z teorii!
  0
 • Rada
  2023-05-25 19:26:02
  Rozmnażać się i wychowywać dzieci powinni tylko zdrowi, moralni, odpowiedzialni, majętni, a przy okazji chętni, ale przed wszystkim dbający o godność, a nie tylko o płodność. Czyli niewielu. To dobrze! Wystarczy problemów! Nie wszyscy dzieci mieć muszą! Tacy ile sami potrafią, tyle dzieci nauczą. Resztę, ile zdoła, zrobi za nich szkoła. Pozostali lepiej, żeby od rozmnażania się wstrzymali, ale w świecie, w którym wszystko zależne jest od pieniądza, trzeba się postarać, by pieniądze wszyscy dostali! Zamiast narzucać się społeczeństwu z wybranymi świadczeniami, trzeba uwolnić się od emocji i dać ludziom więcej opcji! Zamiast robić przewrót, trzeba wprowadzić więcej kategorii świadczeń, czyli podarować życie bez przeszkód! Doceniać trzeba nie tylko wyjątkowość, oryginalność czy indywidualność, ale i czyjąś zwyczajność! Do wyboru powinny być następujące świadczenia: „Singlowe”, „Dorosły+”, „Kobieta+/Mężczyzna+” oraz „Wiekowe”. Bez względu na to, kto jaki jest, faktem jest, że jest i czy ktoś coś robi, czy nie, czy ktoś stoi, siedzi czy leży w świecie pieniądza podstawowy dochód każdemu się po prostu należy! Temu bogatemu też! Z takim dochodem odważniej się w finansach ryzykuje. Spokój takim sprawom sprzyja, bo w komforcie łatwiej się fortunę zbija. A czy ktoś woli pieniądz, czy śmierć to już od niego(!) zależy. Kto twierdzi, że chce dobra albo wielbi Boga lub życie miłuje czy szanuje ten człowieka zrozumie i do tego wykładów nie potrzebuje! Obiektywna jest racja, że w świecie ludzkim najbardziej przydają się pieniądze i eutanazja! No i natura, oczywiście! Oprócz pieniędzy do życia przydają się też liście. Natura, póki świat się kręci, domem jest dla wszystkich, i za życia, i po śmierci (kosmos zwłok przyjmować nie chce, choćby je pomieścił)! Żeby było bardziej ekologicznie, trzeba wygasić szpitale, w tym placówki psychiatryczne! Prąd i chemię zużywają! Tak ze złem się rozprawiają, że złu umrzeć wciąż nie dają! Świat się urządzeń do „trzepania” mózgu pozbywa, a Polska nabywa! Dla starych terapii nowych określeń się używa. „Koordynacją” się je nazywa! Totalne dno! Po co nam to zło?! Prąd trzeba oszczędzać, żeby było czym domy ogrzewać! Chemia środowisku szkodzi! To się nie godzi! Trzeba i o naturę, i o przestrzeń zadbać, by natury i przestrzeni więcej było! Wszyscy przecież chcą, by im się lepiej żyło! Jedno wystarczy zrobić – życie wszystkim pieniędzmi osłodzić! Niektórych pieniądz pomoże z nędzy wydobyć, niektórych pomoże dobić. Niechaj każdy wybiera co mu się zachciewa! Niech pieniędzmi instynktownie rządzi! Tak się zawsze jakoś się urządzi!
  0
 • Rada
  2023-05-27 11:05:54
  Rozmnażać się i wychowywać dzieci powinni tylko zdrowi, moralni, mądrzy, odpowiedzialni, majętni, a przy okazji chętni, ale przed wszystkim dbający o godność, a nie tylko o płodność. Czyli niewielu. To dobrze! Wystarczy problemów! Nie wszyscy dzieci mieć muszą! Tacy ile sami potrafią, tyle dzieci nauczą. Resztę, ile zdoła, zrobi za nich szkoła. Pozostali lepiej, żeby od rozmnażania się wstrzymali, ale w świecie, w którym wszystko zależne jest od pieniądza, trzeba się postarać, by pieniądze wszyscy dostali! Zamiast narzucać się społeczeństwu z wybranymi świadczeniami, trzeba uwolnić się od emocji i dać ludziom więcej opcji! Zamiast robić przewrót, trzeba wprowadzić więcej kategorii świadczeń, czyli podarować życie bez przeszkód! Doceniać trzeba nie tylko wyjątkowość, oryginalność czy indywidualność, ale i czyjąś zwyczajność! Do wyboru powinny być następujące świadczenia: „Singlowe”, „Dorosły+”, „Kobieta+/Mężczyzna+” oraz „Wiekowe”. Bez względu na to, kto jaki jest, faktem jest, że jest i czy ktoś coś robi, czy nie, czy ktoś stoi, siedzi czy leży w świecie pieniądza podstawowy dochód każdemu się po prostu należy! Temu bogatemu też! Z takim dochodem odważniej się w finansach ryzykuje. Spokój takim sprawom sprzyja, bo w komforcie łatwiej się fortunę zbija. A czy ktoś woli pieniądz, czy śmierć to już od niego(!) zależy. Kto twierdzi, że chce dobra albo wielbi Boga lub życie miłuje czy szanuje ten człowieka zrozumie i do tego wykładów nie potrzebuje! Obiektywna jest racja, że w świecie ludzkim najbardziej przydają się pieniądze i eutanazja! No i natura, oczywiście! Oprócz pieniędzy do życia przydają się też liście. Natura, póki świat się kręci, domem jest dla wszystkich, i za życia, i po śmierci (kosmos zwłok przyjmować nie chce, choćby je pomieścił)! Żeby było bardziej ekologicznie, trzeba wygasić szpitale, w tym placówki psychiatryczne! Prąd i chemię zużywają! Tak ze złem się rozprawiają, że złu umrzeć wciąż nie dają! Świat się urządzeń do „trzepania” mózgu pozbywa, a Polska nabywa! Dla starych terapii nowych określeń się używa. „Koordynacją” się je nazywa! Totalne dno! Po co nam to zło?! Prąd trzeba oszczędzać, żeby było czym domy ogrzewać! Chemia środowisku szkodzi! To się nie godzi! Trzeba i o naturę, i o przestrzeń zadbać, by natury i przestrzeni więcej było! Wszyscy przecież chcą, by im się lepiej żyło! Jedno wystarczy zrobić – życie wszystkim pieniędzmi osłodzić! Niektórych pieniądz pomoże z nędzy wydobyć, niektórych pomoże dobić. Niechaj każdy wybiera co mu się zachciewa! Niech pieniędzmi instynktownie rządzi! Tak się zawsze jakoś się urządzi!
  0
 • Rada
  2023-05-25 19:27:30
  Ludzie, którzy chcą zostać rodzicami powinni najpierw przejść testy sprawdzające czy się nadają na rodziców.
  0
QR Code
Wynagrodzenie minimalne 2023 [quiz]
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
 • Czytaj artykuły
 • Rozwiązuj testy
 • Zdobądź certyfikat
1/15
Kiedy będą miały miejsce podwyżki minimalnego wynagrodzenia w 2023 roku?
od 1 stycznia i od 1 lipca
od 1 stycznia i od 1 czerwca
od 1 lutego i od 1 lipca
Następne
Prawo
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Komunikat Policji: Od 25 lutego rolnicy na miesiąc zablokują autostradę. W obu kierunkach. Tym razem od strony Niemiec

Komunikat Policji Od 25 lutego 2024 roku do 20 marca 2024 roku zarówno na autostradzie A2 w obydwu kierunkach oraz na terenie Słubic będą utrudnienia w ruchu drogowym. Zgodnie z otrzymaną informacją autostrada A2, a tym samym wyjazd i wjazd do Niemiec na wszystkich pasach będzie całkowicie zablokowany. Korzystajcie z tras alternatywnych.

Zrównanie wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn w Polsce. MRPiPS: nie ma przyzwolenia społecznego, nie są prowadzone prace

Brak jest przyzwolenia społecznego w zakresie realizacji postulatu zrównania wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn w Polsce. Dlatego Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej nie prowadzi żadnych prac w tym zakresie. Obecnie rząd nie prowadzi prac dotyczących wyliczenia, jak zmieniłaby się średnia wysokość emerytur dla kobiet w przypadku zrównania wieku emerytalnego dla obu płci. Jednocześnie zróżnicowanie wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn jest zgodne z Konstytucją RP, regulacjami Międzynarodowej Organizacji Pracy i dyrektywami UE. Takie informacje zostały przekazane w odpowiedzi na interpelację poselską z 22 lutego 2024 r., której udzieliła Aleksandra Gajewska, sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

W Warszawie sędzia zakwestionowała działania A. Bodnara. Czy prokuratorzy będą mogli skutecznie ścigać przestępców?

Do sądów karnych wkroczył chaos. Dowodem na to jest zwrócenie prokuraturze przez Sąd Apelacyjny w Warszawie wniosku o przedłużenie aresztu tymczasowego. Decyzja sądu nie dotyczy polityki, ale ma źródło w polityce.

Czy syn byłego prezesa Orlenu postąpił rozsądnie, czyli fundacja rodzinna okiem potencjalnego beneficjenta

W ostatnim czasie głośno było o założeniu fundacji rodzinnej przez byłego prezesa Orlenu – w szczególności w kontekście przekazania do fundacji majątku przez jego syna. Zostawiając z boku politykę, jest to na pewno ciekawy przyczynek do rozważań o tym, czy takie działanie jest dopuszczalne i w jakikolwiek sposób opłacalne – a szerzej do dyskusji o roli beneficjenta.

REKLAMA

PFRON (Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych)

Polska, podobnie jak wiele innych krajów, podejmuje działania mające na celu wsparcie i integrację osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Jedną z kluczowych instytucji w tym obszarze jest Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, powszechnie znany jako PFRON.

Do końca sierpnia na konta nauczycieli trafi o ok. 700 zł więcej. Wysokość świadczenia mocno w górę.

W okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2024 r. do ustalania odpisu na ZFŚS dla nauczycieli stosuje się kwotę bazową w wysokości 5176,02 zł. Natomiast podstawą do obliczenia wysokości odpisu dla pozostałych pracowników jest kwota 6445,71 zł.

137 mld euro, (600 mld zł) na polskie KPO będzie odblokowane w przyszłym tygodniu. D. Tusk: góra pieniędzy. Pierwsze szybkie płatności (ok. 1,5 mld euro) dla rolników

W oparciu o uruchomione reformy, w następnym tygodniu kolegium komisarzy wyjdzie z dwoma decyzjami ws. funduszy europejskich, które teraz są zablokowane dla Polski. Te decyzje uwolnią do 137 mld euro dla Polski z Funduszu Odbudowy i funduszy spójności - poinformowała 23 lutego 2023 r. podczas konferencji w Warszawie przewodnicząca KE Ursula von der Leyen.

Jak w 2024 r. odbywa się kwalifikacja wojskowa dla rocznika 2005 [na przykładzie Rzeszowa]? Kto? Jakie dokumenty? Jakie kategorie?

Kwalifikacja wojskowa realizowana jest każdego roku i służy ocenie stanu zdrowia potencjalnych rekrutów oraz założeniu im ewidencji wojskowej.

REKLAMA

Wybory 2024 (samorządowe). Jak głosować na radnych, wójtów, burmistrzów i prezydentów miast? Które głosy są ważne, a które nie?

Państwowa Komisja Wyborcza w uchwale nr 60/2024 z 12 lutego 2024 r. wskazała wzorcowe informacje o sposobie głosowania oraz warunkach ważności głosu w wyborach do rad gmin, rad powiatów, sejmików województw i rad dzielnic m.st. Warszawy oraz w wyborach wójtów, burmistrzów i prezydentów miast w 2024 roku. Przypomnijmy, że tegoroczne wybory samorządowe odbędą się 7 kwietnia, a 21 kwietnia odbędzie się II. tura wyborów (ponowne głosowanie) na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast w tych gminach i miastach, gdzie w I. turze żaden kandydat nie osiągnął większości głosów. Warto się uważnie zapoznać z poniższymi informacjami, bo w wyborach samorządowych mamy aż 9 wariantów głosowania.

Dodatek aktywizacyjny – świadczenie przysługujące za podjęcie pracy

Dodatek aktywizacyjny, zwany też często dodatkiem za podjęcie pracy, przysługuje w razie podjęcia zatrudnienia lub innej pracy zawodowej. Jakie warunki należy spełnić, żeby otrzymać dodatek aktywizacyjny?

REKLAMA