| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Wiadomości > Darmowy podręcznik 2014/2015

Darmowy podręcznik 2014/2015

Darmowy podręcznik dla wszystkich pierwszoklasistów w roku szkolnym 2014/2015 to główne założenie przyjętej przez Sejm nowelizacji ustawy o systemie oświaty. Projekt zmian, zakładający wprowadzenie darmowych podręczników dla wszystkich uczniów podstawówek i gimnazjów, przygotowało Ministerstwo Edukacji.

Nowelizacja ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz.U. 1991 nr 95 poz. 425) zakłada wprowadzenie darmowych podręczników dla wszystkich uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Pierwszoklasiści skorzystają z nich już w roku szkolnym 2014/2015, natomiast pozostali - od września 2017.

Zadaj pytanie na Forum

Bezpłatne podręczniki dla pierwszoklasistów od września 2014 r., dla wszystkich uczniów szkół podstawowych i gimnazjów – od 2017 r. To założenia przygotowanej w Ministerstwie Edukacji Narodowej nowelizacji ustawy o systemie oświaty.

Nowelizacja została w dniu 29 maja 2014 roku (czwartek) przyjęta przez Sejm. W głosowaniu wzięło udział 413 posłów. Za - głosowało 409, trzech było przeciw, jeden wstrzymał się od głosu.

Zgodnie z przyjętą nowelą, Ministerstwo Edukacji Narodowej stopniowo wyposaży w darmowe podręczniki uczniów klas I-III szkół podstawowych. Podręczniki dla nich powstaną na zlecenie MEN. Ministerstwo zapewni też dotację celową na zakup podręczników dla uczniów klas IV-VI i gimnazjalistów.

Od 2017 r. wszyscy uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów będą mieli zapewnione darmowe podręczniki, które będą własnością szkół.

Pierwsza część bezpłatnego podręcznika dla pierwszoklasistów jest już w druku.

Polecamy serwis: Sprawy rodzinne

Źródło: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Departament Informacji i Promocji

Czytaj także

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Małgorzata Małecka

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »