reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Wiadomości > Darmowy podręcznik 2014/2015

Darmowy podręcznik 2014/2015

Darmowy podręcznik dla wszystkich pierwszoklasistów w roku szkolnym 2014/2015 to główne założenie przyjętej przez Sejm nowelizacji ustawy o systemie oświaty. Projekt zmian, zakładający wprowadzenie darmowych podręczników dla wszystkich uczniów podstawówek i gimnazjów, przygotowało Ministerstwo Edukacji.

Nowelizacja ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz.U. 1991 nr 95 poz. 425) zakłada wprowadzenie darmowych podręczników dla wszystkich uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Pierwszoklasiści skorzystają z nich już w roku szkolnym 2014/2015, natomiast pozostali - od września 2017.

Zadaj pytanie na Forum

Bezpłatne podręczniki dla pierwszoklasistów od września 2014 r., dla wszystkich uczniów szkół podstawowych i gimnazjów – od 2017 r. To założenia przygotowanej w Ministerstwie Edukacji Narodowej nowelizacji ustawy o systemie oświaty.

Nowelizacja została w dniu 29 maja 2014 roku (czwartek) przyjęta przez Sejm. W głosowaniu wzięło udział 413 posłów. Za - głosowało 409, trzech było przeciw, jeden wstrzymał się od głosu.

Zgodnie z przyjętą nowelą, Ministerstwo Edukacji Narodowej stopniowo wyposaży w darmowe podręczniki uczniów klas I-III szkół podstawowych. Podręczniki dla nich powstaną na zlecenie MEN. Ministerstwo zapewni też dotację celową na zakup podręczników dla uczniów klas IV-VI i gimnazjalistów.

Od 2017 r. wszyscy uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów będą mieli zapewnione darmowe podręczniki, które będą własnością szkół.

Pierwsza część bezpłatnego podręcznika dla pierwszoklasistów jest już w druku.

Polecamy serwis: Sprawy rodzinne

Źródło: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Departament Informacji i Promocji

reklama

Czytaj także

Narzędzia

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

mKsiegowa.pl program księgowy

mKsiegowa.pl to program księgowy online dla spółek, stowarzyszeń i fundacji. Magazyn online. Efaktura.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama