reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Konsument i umowy > Prawa konsumenta > Konsument w UE > Praktyki serwisów z muzyką

Praktyki serwisów z muzyką

Na pewno miałeś kiedyś okazje korzystać z serwisów muzycznych. Oferują one możliwość pobierania wybranej przez ciebie muzyki za darmo. Warto jest jednak bardzo wnikliwe przeczytać regulamin serwisu. W wielu przypadkach nie jest to do końca bezpłatna usługa.

Przykład:

 

Około dwóch tygodni temu zalogowałam się na jednym z serwisów muzycznych. Jak głosiła oferta, miałam możliwość pobierania muzyki za darmo przez okres 7 dni. Po ich upływie, jeśli nie zrezygnuję z konta, pobrana zostanie opłata, przy czym informacja ta podana była drobnym drukiem. Nie byłoby problemu, gdyby nie fakt, iż na moją pocztę e-mail nie wpłynęło żadne powiadomienie o automatycznej prolongacie. Proszę wyobrazić sobie moje zdziwienie, kiedy z mojego rachunku bankowego zniknęła niebagatelna kwota 201,5 €. Pragnę dodać, iż do przeprowadzenia transakcji wystarczył jedynie mój numer karty i adres zameldowania, czyli informacje, które może uzyskać praktycznie każdy. Proszę o poradę.

 

W pierwszej kolejności proszę sprawdzić treść regulaminu korzystania z serwisu. Prawdopodobnie zaakceptowała Pani ten regulamin już w trakcie procedury logowania. Jeśli w jego treści umieszczona została informacja na temat konieczności ponoszenia przez Panią kosztów rejestracji, członkostwa lub jego przedłużenia, jest Pani zobowiązana do ich opłacenia. Jeżeli zaś z regulaminu nie wynika taki obowiązek, to pobranie wyżej wspomnianej kwoty było bezprawne. Wówczas należy wysłać serwisowi wezwanie do dokonania zwrotu nienależnie pobranej kwoty. W razie braku odpowiedzi, bądź odpowiedzi negatywnej proszę skontaktować się z ECK w celu interwencji w tej sprawie.

 

Źródło: Europejskie Centrum Konsumenckie

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kacper Sołoniewicz

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama