REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Donald Tusk

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Sejm 23 maja 2024 r. [Transmisja online]

Dziś drugi dzień posiedzenia Sejmu. W planach informacja i pytania w sprawach bieżących oraz głosowania. Gdzie oglądać transmisję online?

Obrona Polski, granic i żołnierzy. PiS ma nowy plan

Klub Prawa i Sprawiedliwości przedstawił projekt uchwały Sejmu dotyczący obrony żołnierzy i funkcjonariuszy strzegących granicy Polski. To reakcja na ataki na żołnierzy po hybrydowym ataku w 2021 roku.

Rząd o skróceniu czasu pracy. 4 dni w tygodniu. Nie w 2024 r. A więc kiedy? [Nowelizacja kodeksu pracy]

Skrócenie tygodnia pracy do 4 dni. Rok temu wydawało się, to filmem SF. A może stać się faktem – już nie analitycy i dziennikarze wskazują na konieczność skrócenia czasu pracy (do Europy idzie automatyzacja produkcji i AI). Taką potrzebę - i co najważniejsze możliwości - widzą też przedstawiciele rządu, a więc ludzie mający realne narzędzia zmiany rzeczywistości. Przeszkodą jest ryzyko utraty konkurencyjności. Co się stanie z gospodarką Europy, gdy po Europie podobnego rozwiązania nie wprowadzi Azja?

Kim są Tomasz Siemoniak, Hanna Wróblewska, Jakub Jaworowski, Krzysztof Paszyk? [Rekonstrukcja rządu D. Tuska. Premier powołał]

Rekonstrukcja rządu. Nowi ministrowie:  Kim są Tomasz Siemoniak, Hanna Wróblewska, Jakub Jaworowski, Krzysztof Paszyk?

REKLAMA

7 maja plan dla Europy, 10 maja rekonstrukcja rządu. Napięty grafik premiera Donalda Tuska

Premier Donald Tusk poinformował o nadchodzących wydarzeniach i planach rządu. Po krótkiej przerwie spowodowanej chorobą, premier jest gotowy do intensywnej pracy.

Takiej sytuacji w Polsce nie było od 26 lat. Tusk: Płace wzrosły o 12 proc.

Premier Donald Tusk poinformował, że podczas jego kadencji, realne płace w Polsce wzrosły o 12 proc. To jest najwyższy wzrost płac w Polsce od 26 lat. Premier podkreślił, że wzrost ten jest dla niego osobiście bardzo ważny.

Dla kogo babciowe? Będą trzy rodzaje świadczeń: Aktywni rodzice w pracy - 1500 lub 1900 zł, Aktywnie w żłobku - 1500 zł lub 1900 zł oraz Aktywnie w domu - 500 zł miesięcznie

"Babciowe", czyli projekt ustawy o wspieraniu rodziców w aktywności zawodowej oraz w wychowaniu małego dziecka "Aktywny rodzic". Pod hasłem "babciowe" przewidziane są trzy rodzaje świadczeń: "aktywni rodzice w pracy" - na 1500 zł (lub 1900 zł), "aktywnie w żłobku" - na 1500 zł (lub 1900 zł) oraz "aktywnie w domu" - na 500 zł miesięcznie. Nowe świadczenia ("babciowe") mają wejść w życie 1 października 2024 roku.

60 tys. zł kwoty wolnej od podatku - od kiedy? Na pewno nie w 2024 ani w 2025 roku. Prawdopodobnie dopiero w 2027 roku

Niektórzy prognozowali, że już niedługo Koalicja Obywatelska i rząd Donalda Tuska zrealizuje swoją obietnicę podwyższenia kwoty wolnej od podatku dochodowego od osób fizycznych do 60.000 zł. Niestety nie zdarzy się to w bieżącym ani w 2025 roku. Na konferencji prasowej po posiedzeniu Rady Ministrów 19 marca 2024 r. premier Donald Tusk poinformował, że ze względów budżetowych kwota wolna od podatku PIT nie wzrośnie w 2024 roku do obiecanych 60 tys. zł. Tusk obiecał, że na pewno w przed końcem kadencji Sejmu (która upłynie jesienią 2027 roku) kwota wolna w wysokości 60 tys. zł będzie faktem. W dniu 25 marca 2024 r. minister finansów Andrzej Domański potwierdził, że nie ma możliwości podniesienia kwoty wolnej w PIT do 60 tys. zł także w 2025 roku. A pytany o rok 2026 odpowiedział: "Będziemy liczyć".

REKLAMA

Premier Tusk zapowiada rekonstrukcję rządu: "tak czy inaczej nastąpi"

Prezes Rady Ministrów Donald Tusk zapowiedział na konferencji prasowej 19 marca 2024 r., że "tak czy inaczej" nastąpi rekonstrukcja rządu. Jak wyjaśnił, zawsze jest na to dobry moment, ponieważ zawsze w rządzie ktoś spisuje się lepiej, a ktoś gorzej. "Kiedy dojdę do wniosku, że zmiana jest potrzebna, to taka zmiana będzie zrealizowana" - dodał.

22 marca 2024 r. mija pierwszych 100 dni rządu D.Tuska. Premier: większość ze 100 konkretów KO jest w jakiejś fazie realizacji

W piątek 22 marca 2024 r. minie pierwszych 100 dni rządu Donalda Tuska. Pytany na konferencji prasowej w dniu 19 marca o realizację obietnic wyborczych Koalicji Obywatelskiej (słynnych 100 konkretów na pierwsze 10 dni rządów), premier Tusk powiedział: "Większość ze 100 konkretów jest w jakiejś fazie realizacji, gwarantuję, że z każdym tygodniem i miesiącem zmiany będą postępowały szybciej, ale działamy w warunkach zabetonowania państwa przez PiS".

Premier D. Tusk: 9 marca bez negocjacji z rolnikami. Przekażę im informacje [protest rolników]

Premier Donald Tusk zapowiedział, że w sobotę na spotkaniu z rolnikami będzie miał ważny komunikat dot. Zielonego Ładu, m.in. w sprawie przepisów dotyczących ugorowania. Zaznaczył, że nie umówił się na negocjacje z rolnikami, tylko poinformuje ich o podjętych działaniach.

 

Donald Tusk powołał Anitę Noskowską-Piątkowską na stanowisko Szefa Służby Cywilnej

Jest nowy Szef Służby Cywilnej. Premier powołał na to stanowisko Anitę Noskowską-Piątkowską.

Stopnie alarmowe na terenie całego kraju. Premier Donald Tusk podpisał zarządzenia

Premier Donald Tusk podpisał zarządzenia wprowadzające stopnie alarmowe - 2. stopnia BRAVO i 2. stopnia BRAVO-CRP na terenie całego kraju oraz 2. stopnia BRAVO wobec polskiej infrastruktury energetycznej, mieszczącej się poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej.

Brak porozumienia rolników po spotkaniu z premierem Tuskiem. Zakończyła się konferencja D. Tuska

Brak porozumienia rolników po spotkaniu z premierem Donaldem Tuskiem."Czekamy na konkrety" - mówił inny z rolników, Szczepan Wójcik. Jak dodał, premier Tusk nie zostawił złudzeń, że jeśli Zielony Ład zostanie obalony, to nie będzie np. dopłat bezpośrednich.

"Szczyt rolniczy" w Warszawie. Dziś premier spotkał się z protestującymi rolnikami

Dziś w Warszawie miał miejsce "szczyt rolniczy". Premier Donald Tusk spotkał się z przedstawicielami protestujących rolników. Tematem rozmów jest m.in. kwestia napływu produktów rolno-spożywczych z Ukrainy. Rolnicy sprzeciwiają się również unijnej polityce Zielonego Ładu.

Dziś posiedzenie Rady Gabinetowej [transmisja na żywo]. Prezydent Andrzej Duda chce przedyskutować z rządem realizację strategicznych inwestycji

Posiedzenie Rady Gabinetowej dziś od godz. 13. Radę zwołał prezydent Andrzej Duda, aby z rządem przedyskutować realizację strategicznych inwestycji, takich jak Centralny Port Komunikacyjny, kwestię energetyki jądrowej oraz modernizację polskiej armii. Biuro Prasowe Kancelarii Prezydenta RP prowadzi transmisję na żywo w social mediach.

Czy 4 lutego to niedziela handlowa, ile niedziel bez zakazu handlu w 2024, jakie zmiany w przepisach

Czy pierwsza niedziela lutego 2024 roku to niedziela handlowa czy niedziela z zakazem handlu? Podobne pytania zadają sobie Polacy praktycznie co siedem dni - zwłaszcza ci, którzy mają pilną potrzebę zrobienia w weekend dużych zakupów. Jak jest więc w tę niedzielę, ile niedziel bez zakazu handlu jest w całym 2024 roku i kiedy one wypadają - terminy. A przede wszystkim czy już aby nie odechciało się nam tej loterii i nie przywykliśmy do niedzieli, podczas której jest nam obojętne czy sklepy są otwarte, czy zamknięte?

Sejm rozszerzy listę szczęściarzy z podwyżką 20% w 2024 r.? Jednak takich podwyżek na pewno nie dostaną posłowie

To budżety Kancelarii Sejmu i Senatu mają być zwiększone o środki na 20% wzrost wynagrodzeń pracowników. Takie podwyżki otrzymali policjanci, żołnierze i celnicy. Ale są to podwyżki kwoty bazowej a nie całej pensji. Realna podwyżka dla mundurowych, to 10%. Są więc niezadowoleni.

29 grudnia D. Tusk przyznał wyrównanie do podwyżek 20% dla policjantów, żołnierzy i celników. Ale zabrał dodatek

D. Tusk przyznał wyrównanie do podwyżek 20% dla policjantów, żołnierzy i celników. Ale zabrał dodatek za okres marzec, kwiecień, maj, czerwiec aż do grudnia 2024 roku.

Od 1 stycznia 2024 r. wyrównanie dla policjantów, żołnierzy i celników [projekt nowej ustawy okołobudżetowej]

Podwyżki 20% z wyrównaniem: D. Tusk wykorzystał weto prezydenta A. Dudy. I dał żołnierzom, policjantom i celnikom podwyżki z wyrównaniem od 1 stycznia 2024 r. Premier zlikwidował miesięczny dodatek od marca do grudnia 2024 r.

Komunikat MEiN: Są podwyżki o 1500 zł brutto dla nauczycieli. Dla wynagrodzenia średniego [Wyliczenia]. Co z zasadniczym? Kiedy wypłata? Co z wyrównaniem?

Podwyżki w szkole +2197,80 zł, +1720,04 zł, +1576,71 zł brutto. A inni niż nauczyciele? Ile będzie wynosiła minimalna pensja zasadnicza nauczyciela? Co z wyrównaniem w 2024 roku?  

Odpis od podatku zamiast Funduszu Kościelnego

Odpis od podatku zamiast Funduszu Kościelnego. "Zastąpienie Funduszu Kościelnego dobrowolnym odpisem od podatku to rozwiązanie nowoczesne, przyjęte w Europie i szanujące wolność religii" - powiedział ks. prof. Dariusz Walencik z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego.

Podwyżki dla nauczycieli, policjantów, żołnierzy zachowane. Projekt prezydenta w Sejmie [ustawa w PDF]

Prezydencki projekt ustawy okołobudżetowej na 2024 r. jest już w Sejmie. W zakresie podwyżek dla nauczycieli, policjantów, żołnierzy i celników zachowuje podwyżki wprowadzone w zawetowanej przez prezydenta ustawie. 

D. Tusk: 30% podwyżki dla każdej przedszkolanki. Podwyżki dla nauczycieli obejmą też opiekujących się dziećmi w wieku przedszkolnym

To już pewne. Podwyżki dla nauczycieli: 30% a dla początkujących 33% obejmą na pewno nauczycieli pracujących w z młodszymi dziećmi – w przedszkolach.

Donald Tusk po wecie prezydenta: „poradzimy sobie z tym”. 2024: co z podwyżkami 30% dla nauczycieli 20% dla budżetówki

Prezydent Andrzej Duda niespodziewanie zawetował ustawę okołobudżetową. Tę samą, która stanowi uzupełnienie do ustawy budżetowej, dając podstawę do zwiększonych wypłat dla nauczycieli i innych transferów socjalnych zapowiedzianych przez rząd. Czy to znaczy, że podwyżek teraz nie będzie? Będą, ale raczej nie na podstawie ustawy, którą chce złożyć w Sejmie zaraz po świętach prezydent, ale nowych rozwiązań prawnych, które wdroży rząd albo w ustawie budżetowej, której zgodnie z prawem prezydent nie może wetować, albo nowej ustawy okołobudżetowej. Które rozwiązanie wybierze Donald Tusk, dowiemy się po posiedzeniu Rady Ministrów w środę 27 grudnia.

Z Sejmu: D. Tusk wskazał tych, którzy nie dostaną podwyżek 20% i 30%

W 2024 r. nie wszyscy w budżetówce dostaną 20% i 30% podwyżki. Zadowoleni są na pewno nauczyciele, ZUS, KRUS i służby mundurowe (o ile policjanci i żołnierze otrzymają wyrównanie od 1 stycznia 2024 r.).

Deficyt budżetu w 2024 roku wyniesie 184 mld zł. Wydatki to 866 mld zł

Deficyt budżetu na 2024 rok wyniesie 184 mld zł - poinformował podczas dzisiejszej konferencji prasowej minister finansów Andrzej Domański. Dodał, że wydatki zaplanowano na 866 mld zł, a przychody na 682 mld zł. W projekcie budżetu są pieniądze m.in. na 800 plus, 13. i 14. emerytury, podwyżki dla nauczycieli i w całej budżetówce.

Co z zaliczką w ramach KPO? Znamy decyzję Komisji Europejskiej

O szczegółach dotyczących przekazania Polsce 5 mld euro w ramach prefinansowania mówiła szefowa KE Ursula von der Leyen po spotkaniu z premierem Donaldem Tuskiem. W drugiej połowie listopada komisja wydała pozytywną opinię w sprawie zmienionego Krajowego Planu Odbudowy

Rada Fiskalna - premier Tusk wprowadza nową instytucję

W obliczu rosnących wyzwań gospodarczych i społecznych, Premier Donald Tusk zaproponował w Sejmie nową inicjatywę mającą na celu zwiększenie stabilności finansowej państwa. W swoim exposé, Tusk zapowiedział utworzenie Rady Fiskalnej, która będzie odgrywać centralną rolę w opiniowaniu wydatków państwa.

Urlop dla przedsiębiorcy, czyli jeden miesiąc w roku bez składek ZUS

Wprowadzimy urlop dla przedsiębiorców od składek ZUS – zapewniał w Sejmie podczas expose premier Donald Tusk. "Program ruszy w 2025 r., ale też niewykluczone, że jeszcze w drugiej połowie 2024 roku" - poinformował 4 stycznia 2024 roku minister rozwoju i technologii Krzysztof Hetman. Na czym będzie polegało to rozwiązanie? Jakie jeszcze pomysły dla przedsiębiorców zostaną wprowadzone przez nowy rząd?

Andrzej Domański ministrem finansów w rządzie Donalda Tuska

Andrzej Domański, były główny ekonomista Instytutu Obywatelskiego, objął urząd ministra finansów w rządzie Donalda Tuska. Kim jest?

Skład rządu Donalda Tuska. Czy znasz nowych ministrów? QUIZ

Skład rządu premiera Donalda Tuska. W dniu 13 grudnia 2023 roku, Prezydent Andrzej Duda powołał Donalda Tuska na urząd Prezesa Rady Ministrów. Rząd premiera Tuska składa się z postaci politycznych, reprezentujących różne partie i kierunki polityczne. Wśród nich znajdują się zarówno doświadczeni politycy, jak i nowe twarze na scenie politycznej. Każdy z ministrów wnosi swoje unikalne doświadczenie i wizję, mając na celu wspieranie rozwoju Polski w różnych obszarach. Poznajmy bliżej skład tego zróżnicowanego i dynamicznego rządu poprzez quiz.

Kto w rządzie Donalda Tuska w 2023 roku? [Lista ministrów] Wszystkie nazwiska już znane

11 grudnia wieczorem Donald Tusk został wybrany przez większość sejmową na Prezesa Rady Ministrów. 12 grudnia 2023 r. Tusk wygłasza expose w Sejmie i przedstawia skład nowej Rady Ministrów. A do zaprzysiężenia całej nowej Rady Ministrów dojdzie najpewniej 13 grudnia 2023 roku. Już wiadomo kto wejdzie w skład nowego rządu Tuska.

Sejm 12 grudnia 2023 r. NA ŻYWO. Exposé Donalda Tuska. Głosowanie nad wotum zaufania. Obrady [TRANSMISJA]

Transmisja online obrad Sejmu w dniu 12 grudnia 2023 r. Co się dzieje?  Exposé Donalda Tuska i głosowanie nad wotum zaufania. Obejrzyj transmisję. 

Harmonogram obrad Sejmu 12 grudnia 2023 r. Dziś w Sejmie czeka nas exposé Donalda Tuska

Zbliża się expose Donalda Tuska. Ile potrwa i co w nim będzie? Na stronie internetowej Sejmu opublikowano harmonogram. 

Dzisiaj w Sejmie expose Tuska i głosowanie nad wotum zaufania

Sejm udzielił wotum zaufania rządowi premiera Donalda Tuska. Dzisiaj premier Donald Tusk wygłosił w Sejmie swoje expose, w którym przedstawił program działania swojego rządu oraz skład Rady Ministrów. Oglądaj transmisję online z dzisiejszych obrad Sejmu!

Donald Tusk wybrany prezesem Rady Ministrów. Większość rządowa liczy 248 posłów

Sejm w poniedziałek 11 grudnia 2023 r. wybrał Donalda Tuska na prezesa Rady Ministrów. Za głosowało 248 posłów, przeciw – 201. 

Jak nowy rząd może wpłynąć na poprawę sytuacji na rynku mieszkaniowym?

W obliczu rosnących wyzwań na rynku mieszkaniowym, eksperci i deweloperzy zastanawiają się, jakie kroki powinien podjąć nowy rząd, aby skutecznie przyspieszyć budowę mieszkań i zwiększyć ograniczoną podaż. Przedstawiamy wyniki szczegółowej sondy wśród branżowych specjalistów, którzy dzielą się swoimi przewidywaniami i oczekiwaniami dotyczącymi przyszłości rynku mieszkaniowego.

Dzisiaj w Sejmie expose Morawieckiego i wybór nowego premiera

Sejm wybrał Donalda Tuska na prezesa Rady Ministrów. Dzisiaj rano w Sejmie premier Mateusz Morawiecki wygłosił expose, nie uzyskał jednak większości, doszło więc do tzw. drugiego kroku konstytucyjnego, w którym Sejm wybrał nowego premiera. Oglądaj transmisję online z dzisiejszych obrad Sejmu!

Kiedy kolejne posiedzenie Sejmu? Grudzień 2023

Nadchodzące posiedzenia Sejmu RP, zaplanowane na 6 i 7, a także na 11 i 12 grudnia 2023 roku, zapowiadają się jako dni pełne istotnych wydarzeń i kluczowych decyzji. Zaczynając od środy, 6 grudnia, o godzinie 9:00, czeka nas szereg ważnych punktów porządku dziennego, które mogą mieć znaczący wpływ na kształtowanie polskiej polityki i społeczeństwa.

Rząd Tuska już 11 grudnia? Marszałek Hołownia: tego dnia M. Morawiecki wygłosi expose i będzie głosowanie nad wotum zaufania

W dniu 11 grudnia o godzinie 10 premier M. Morawiecki wygłosi expose; ok. godz. 15 powinno nastąpić głosowanie nad wotum zaufania dla rządu - powiedział 29 listopada 2023 r. marszałek Sejmu Szymon Hołownia. Następnie, jak wyjaśnił, ogłosi przerwę, w której będzie oczekiwał na zgłoszenie kandydatur na premiera w drugim konstytucyjnym kroku.

D.Tusk o zmianach w traktatach UE: nic o was bez was; polska suwerenność nie jest zagrożona przez Brukselę czy Unię Europejską

Między innymi po to starałem się o zwycięstwo w wyborach, żeby znowu Polska wpływała na decyzje Europy, a nie odwrotnie. To my będziemy rozstrzygać o tym, jakie będą kierunki zmian w Unii Europejskiej - powiedział lider KO Donald Tusk, pytany o zmiany w traktatach UE. Na pewno nic o was bez was - dodał.

Kiedy zaprzysiężenie rządu Donalda Tuska? "Musi być zgrane z kalendarzem prezydenta"

Zaprzysiężenie rządu Donalda Tuska. "12 grudnia i zdaje się, że 11 grudnia prezydent Andrzej Duda będzie w Szwajcarii z wizytą międzynarodową, więc to wszystko będzie musiało być zgrane z kalendarzem" - powiedział w Polsat News szef Gabinetu Prezydenta Marcin Mastalerek, pytany o termin ewentualnego zaprzysiężenia rządu Donalda Tuska.

Sejm wybrał nowy skład Trybunału Stanu. D. Tusk: Analizujemy kwestię postawienia prezesa NBP przed TS

W dniu 21 listopada 2023 r. Sejm wybrał Piotra Łukasza Juliusza Andrzejewskiego i Jacka Dubois na zastępców przewodniczącego Trybunału Stanu. Posłowie wybrali też 16 członków Trybunału Stanu, w tym m.in. byłego marszałka Sejmu Józefa Zycha. Tego samego dnia przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk przekazał, że trwają analizy w kwestii postawienia prezesa NBP przed Trybunałem Stanu.

Kiedy "babciowe"? Brak konkretów w umowie koalicyjnej

Jednym z najbardziej dyskutowanych obecnie tematów jest zawarta umowa koalicyjna między Koalicją Obywatelską, Trzecią Drogą i Nową Lewicą. Wśród wielu obietnic i planów, które pojawiły się w treści umowy, jedna kwestia wzbudza spore zainteresowanie: brak konkretnych informacji na temat tzw. "babciowego", czyli zapowiedzianego wsparcia finansowego dla opiekunów dzieci. Podczas wygłaszania expose w dniu 12 grudnia nowy premier Donald Tusk potwierdził, że barciowe zostanie wprowadzone.

Donald Tusk: Dzisiejsze, pierwsze posiedzenie Sejmu jest o fundamentalnych sprawach

Ten dzień, to dzisiejsze pierwsze posiedzenie Sejmu jest właśnie o tych fundamentalnych sprawach - powiedział dzisiaj podczas posiedzenia Rady Krajowej PO Donald Tusk.

Dziś wieczorem prezydent wskaże kandydata na premiera. "Decyzja jest ostateczna"

Prezydent Andrzej Duda w dzisiejszym wieczornym orędziu wskaże kandydata na premiera, któremu powierzy misję sformowania rządu zapowiedział szef Kancelarii Prezydenta Marcin Mastalerek.

1500 zł "babciowego" miesięcznie. Przez ile lat? Dla mamy czy dla babci?

"Babciowe" to sztandarowa propozycja wyborcza Koalicji Obywatelskiej, czyli ugrupowania, które dąży do przejęcia władzy w Polsce. Czy znajdzie się w umowie koalicyjnej? Co tak naprawdę oznacza "babciowe", do kogo jest skierowane, w jakiej wysokości? Czy skorzystają babcie czy mamy? Podczas wygłaszania expose w dniu 12 grudnia nowy premier Donald Tusk potwierdził, że barciowe zostanie wprowadzone.

D.Tusk o wypowiedzi prezydenta Dudy: "(...) to nie ma żadnego związku z prerogatywami konstytucyjnymi pana prezydenta."

Komentując wypowiedź prezydenta Andrzeja Dudy odnośnie dwudniowych konsultacji z przedstawicielami komitetów wyborczych, Donald Tusk stwierdził, że prezydent jest od tego, żeby wskazać kandydata na premiera, który ma szansę zdobyć większość w parlamencie; to nie jest rola prezydenta, aby recenzować, czy uczestniczyć w tworzeniu umowy koalicyjnej.

D.Tusk z Brukseli: jestem sceptyczny wobec zmiany traktatu UE. Polska nie będzie uczestniczyła w przymusowej relokacji [267 zmian w traktatach]

Rewolucje ustrojowe nie są Unii Europejskiej potrzebne; jestem sceptyczny wobec wielu propozycji zmian unijnych traktatów - powiedział w środę w Brukseli szef PO Donald Tusk.

REKLAMA