| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Wiadomości > Nowelizacja ustawy emerytalnej u Prezydenta

Nowelizacja ustawy emerytalnej u Prezydenta

Ustawa przewidująca podwyższenie wieku emerytalnego wpłynęła z Senatu do Prezydenta. Komorowski podkreśla, że zamierza rozważyć wszystkie za i przeciw nowej ustawy. Przede wszystkim zbadać ją pod kątem zgodności z ustawą zasadniczą.

Prezydent Bronisław Komorowski zapowiedział po spotkaniu z delegacją NSZZ "Solidarność", że podejmując decyzję w sprawie nowelizacji ustawy o emeryturach będzie analizował wszystkie "za" i "przeciw" oraz badał przepisy pod względem ich konstytucyjności.

Poinformował też, że nowelizacja ustawy o emeryturach wpłynęła już do niego z Senatu.

- Niektórzy apelują, abym nie podpisywał tej ustawy, inni apelują abym zrobił to natychmiast, jak najszybciej - powiedział prezydent na czwartkowym briefingu prasowym. - Nie przewiduję ani zbędnej zwłoki, ale muszę mieć czas na głębokie przeanalizowanie wszystkich "za" i "przeciw". Będę dokładnie sprawdzał ustawę właśnie od strony jej konstytucyjności. Robię to już od pewnego czasu i chciałem poinformować, że jak na dzień dzisiejszy nie dostrzegam zagrożeń natury konstytucyjnej dla tej ustawy, ale jeszcze te badania muszą trochę potrwać - zaznaczył.

Prezydent przyznał, że emocje wokół tej ustawy są zrozumiałe. - W każdym kraju, który stanął przed trudnym problemem, jak zareagować na kryzys demograficzny wynikający z faktu coraz mniejszej liczby urodzeń oraz wydłużania się życia i wszędzie podnoszenie wieku emerytalnego wywoływało emocje - mówił. Podkreślił, że w związku z tym rozumie i szanuje wyrażone przez przedstawicieli różnych środowisk obawy o dostępność miejsc pracy dla starszych pracowników po podwyższeniu wieku emerytalnego. - Jestem przekonany, że takie zagrożenie będzie w najbliższych latach malało - dodał.

Źródło: prezydent.pl

Zobacz również serwis: Podwyższenie wieku emerytalnego

Czytaj także

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Marcin Pietrusiński

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »