| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Konsument i umowy > Prawa konsumenta > Konsument - turystyka > Co to jest oferta last minute

Co to jest oferta last minute

Byłam ostatnio w biurze podróży. Zaoferowano mi wycieczkę typu last minute, ale co to dokładnie oznacza? Czy turysta może korzystać z takich samych prawa i obowiązków jak w przypadku zwykłej wycieczki?

Oferty typu „last minute” są coraz bardziej powszechne na rynku. Wykupienie tego typu wycieczki jest regulowane takimi samymi przepisami jak w przypadku zwykłej imprezy turystycznej, wykupionej nie w ostatniej chwili i nie na zasadach promocyjnych.

Niektórzy organizatorzy turystyki zastrzegają, że w przypadku oferty „last minute” konsument nie może wnosić reklamacji. Takie postanowienie umowne jest nie jest wiążące.

Ustawa o usługach turystycznych nie rozróżnia pojęcia „oferta specjalna”. W związku z tym klient biura podróży zawierając umowę o usługach turystycznych na warunkach promocyjnych, ma takie same prawa i jest chroniony w ten sam sposób, co w przypadku innej umowy.

Trzeba również pamiętać o tym, że jeżeli w umowie znajdą się zapisy mniej korzystne niż postanowienia wskazane w ustawie – w miejsce tych postanowień stosuje się odpowiednie regulacje ustawowe.

Czytaj także

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

autosalon24.pl

Autosalon24.pl powstał w powstał w 2010 roku i jest portalem zarządzanym przez spółkę Autodirect SA. Zadaniem jakie sobie postawiono, było stworzenie pierwszego, polskiego portalu motoryzacyjnego umożliwiającego uzyskanie informacji, porady w wyborze oraz wsparcia w negocjowaniu najkorzystniejszych warunków zakupu, wymarzonego, nowego samochodu.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od www.infor.pl/prawo
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK