REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Kancelarie będą mogły zareklamować się w internecie

Marta Piórkowska
Kancelarie będą mogły się reklamować w internecie.
Kancelarie będą mogły się reklamować w internecie.

REKLAMA

REKLAMA

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przygotowuje projekt zmiany przepisów dotyczących świadczenia usług drogą elektroniczną, który ma na celu wprowadzenie instytucji reklamy internetowej zawodów regulowanych oraz ograniczenie odpowiedzialności administratorów stron internetowych.

Przekazywanie informacji handlowych drogą elektroniczną

Osoby wykonujące zawody regulowane, np. takie jak architekci, lekarze, farmaceuci, radcowie prawni, będą mogły przekazywać informacje handlowe o swojej działalności gospodarczej za pomocą internetu. Istotnym ograniczeniem ma być konieczność dostosowania nowej formy reklamy do obowiązujących daną profesję zasad etyki zawodowej. Zgodnie z założeniami projektu wykonujący zawody regulowane mogą przekazywać informacje handlowe środkami komunikacji elektronicznej w sposób odpowiadający charakterowi danego zawodu, biorąc pod uwagę w szczególności niezależność, godność i uczciwość zawodową, a także ochronę tajemnicy zawodowej.

REKLAMA

Przedsiębiorcy świadczący usługi drogą elektroniczną będą mieli obowiązek:

- podania informacji zawierających dane osobowe (imię, nazwisko, adres i miejsce zamieszkania), firmę i jej siedzibę, adres elektroniczny

- nieodpłatnego udostępnienia usługobiorcy regulaminu jeszcze przed zawarciem umowy

- uzyskania zgody na otrzymanie informacji handlowej przed jej przesłaniem

- przetwarzania danych osobowych usługobiorców (tylko jeśli są one niezbędne do nawiązania, ukształtowania treści, zmiany lub rozwiązania umowy)

Dalszy ciąg materiału pod wideo

- udostępnienia informacji o szczególnych zagrożeniach związanych z usługą świadczoną drogą elektroniczną

Zobacz również serwis: Konsument w sieci

Wyłączenie odpowiedzialności usługodawcy z tytułu świadczenia usług drogą elektroniczną

Projekt nowelizacji przewiduje również wyłączenie odpowiedzialności administratorów stron internetowych i wyszukiwarek umożliwiających automatyczne wyszukiwanie informacji poszukiwanych przez internautów, nawet jeżeli za ich pomocą będą udostępniali korzystanie z bezprawnych danych, np. zawierających treści pornograficzne. Osoby te będą odpowiadały tylko w przypadku gdy same wprowadziły zabronione dane do sieci lub były inicjatorem transmisji danych uzyskanych w toku wyszukiwania.
Wyłączenie odpowiedzialności będzie dotyczyło poza tym twórców stron internetowych, którzy za pomocą hiperłącza lub odpowiadającego mu funkcjonalnie rozwiązania będą kierowały użytkowników do systemów teleinformatycznych zawierających niedozwolone treści, o ile nie wprowadziły tych danych do sieci. Nie mogą również wiedzieć o bezprawnym charakterze danych lub związanej z nimi działalności, a w razie otrzymania urzędowego zawiadomienia lub uzyskania wiarygodnej wiadomości o bezprawnym charakterze danych, powinni niezwłocznie uniemożliwić dostęp do tych danych.

Zobacz również serwis: E-firma

Planowane zmiany zakładają ponadto, że do przetwarzania danych osobowych, w związku ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, zastosowanie będą miały w całości przepisy o ochronie danych osobowych.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Wynagrodzenie minimalne 2023 [quiz]
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/15
Kiedy będą miały miejsce podwyżki minimalnego wynagrodzenia w 2023 roku?
od 1 stycznia i od 1 lipca
od 1 stycznia i od 1 czerwca
od 1 lutego i od 1 lipca
Następne
Prawo
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Waloryzacja: Już za tydzień podwyżka o 227,50 premii stażowych do 2227,50 zł [Monitor Polski Poz. 383]

Premie stażowe są wypłacane przez starostów jako promocja zatrudniania bezrobotnych do 30 roku życia. Od 1 czerwca wzrastają o przeszło 200 zł wzrosną stawki premii stażowych.

35 dni urlopu wypoczynkowego dla każdego. Bez względu na staż pracy i grupę zawodową. Sprawdź, od kiedy.

35 dni urlopu wypoczynkowego dla każdego. Pojawiła się propozycja, żeby każdy mógł odpoczywać dłużej. Bez względu na staż pracy i grupę zawodową. Od kiedy?

Zasiłek pogrzebowy w 2024 roku. Wniosek, kwota, warunki uzyskania. Od kiedy podwyżka do 7000 zł?

W jakich sytuacjach i kto może dostać zasiłek pogrzebowy. Ile wynosi w 2024 roku ten zasiłek? Od kiedy podwyżka zasiłku pogrzebowego do 7000 zł? Jak i gdzie złożyć wniosek?

Czy najemca może pozwać wynajmującego o zbyt wysoki czynsz?

Pozew do sadu o zbyt wysoki czynsz jest jednym z uprawnień przysługujących lokatorom. W jakich sytuacjach można wnieść do sądu pismo?

REKLAMA

Zmiany w Kodeksie pracy. Nowelizacja uchwalona przez Sejm dotyczy kilkuset tysięcy pracowników

Sejm uchwalił w czwartek nowelizację Kodeksu pracy, która wdraża dyrektywę UE ws. ochrony pracowników przed działaniem czynników rakotwórczych lub mutagenów. Dyrektywa rozszerza ich wykaz o substancje reprotoksyczne, czyli szkodliwe m.in. dla płodności i funkcji seksualnych.

Babciowe coraz bliżej. Senat nie wprowadził poprawek, teraz czas na prezydenta. Do wzięcia max. 1900 zł miesięcznie na dziecko

Babciowe przechodzi kolejny etap legislacyjny. Senat nie wprowadził poprawek do ustawy o wspieraniu rodziców w aktywności zawodowej oraz w wychowaniu dziecka "Aktywny rodzic", która zakłada trzy rodzaje świadczeń: "aktywni rodzice w pracy", "aktywnie w żłobku" i "aktywnie w domu". Teraz ustawa trafi do prezydenta.

Renta socjalna 2024

Kto się może ubiegać o rentę socjalną? Jakie warunki trzeba spełnić, aby ją otrzymać? Ile wynosi renta socjalna 2024? 

Bez jakiejkolwiek podwyżki w zasiłkach w 2025 r.? Niskie kwoty: 674 zł, 95 zł, 215,84 zł, 400 zł. Ktoś się tym zajmie? [świadczenia rodzinne]

Są cztery (prawdopodobne) przyczyny braku waloryzacji i podwyżki świadczeń rodzinnych. "Poszkodowani" to: zasiłek rodzinny oraz dodatki do zasiłku rodzinnego; świadczenia opiekuńcze: zasiłek pielęgnacyjny; zapomogi i świadczenia wypłacane przez gminy; jednorazowa zapomoga z tytułu urodzenia się dziecka; 5) świadczenie rodzicielskie.

REKLAMA

Czy Boże Ciało jest dniem wolnym w Austrii?

W Polsce Boże Ciało należy do dni ustawowo wolnych od pracy. W tym roku wypada 30 maja. A jak jest w Austrii?

Wakacje składkowe bez poprawek. Jeszcze tylko podpis Prezydenta RP

W dniu 23 maja 2024 r. Senat zaakceptował bez poprawek ustawę wprowadzającą tzw. wakacje składkowe dla przedsiębiorców. Teraz ustawa trafi do Prezydenta RP do podpisu.

REKLAMA