| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Sprawy rodzinne > Prawa seniora > Ubezpieczenia społeczne > Pytanie do ZUS za pomocą e- Inspektoratu

Pytanie do ZUS za pomocą e- Inspektoratu

Zakład Ubezpieczeń Społecznych uruchomił dla swoich klientów nową usługę. Umożliwia im ona składanie drogą elektroniczną zapytań, dotyczących niektórych zagadnień związanych z działalnością zakładu.

Usługa dotyczy następujących zagadnień:

  • pytań na temat emerytur i rent z tytułu pracy w Polsce i za granicą.
  • Funduszu Emerytur Pomostowych
  • Przekazu elektronicznego dokumentów ubezpieczeniowych i użytkowania programu Płatnik

Jak korzystać z nowej usługi?

Usługę realizuje się za pomocą e-Inspektoratu ZUS. Najpierw musimy zarejestrować się na tym serwisie, co nie powinno nastręczyć większych trudności. Musimy podać swoje dane osobowe, a także zaakceptować regulamin serwisu. Po rejestracji lub uprzednim logowaniu klikamy na zakładkę „Twój profil”, do której odsyłacz znajduje się pod oknem logowania. Tam możemy zadać pytanie dotyczące interesującej nas kwestii. O otrzymaniu odpowiedzi zostaniemy poinformowani za pomocą poczty elektronicznej.

Cała usługa jest bezpłatna i mogą z niej korzystać zarówno osoby przebywające w Polsce, jak i za granicą.

Zobacz również: Jakie dokumenty należy złożyć, aby otrzymać emeryturę

Problemy z korzystaniem

Klient, w razie problemów z usługą, dysponuje dwoma sposobami poradzenia sobie z nimi.

Po pierwsze może zadzwonić pod numer (022) 667 21 57, gdzie powinien odnaleźć fachową pomoc.

Po drugie może zgłosić problem pracownikowi ZUS dzięki podstronie "Pomoc/Zgłoś problem pracownikowi ZUS". Tam też znajdują się opisy rozwiązania wielu problemów.

Inne możliwości e-Inspektoriatu

Wyżej opisana usługa to nie jedyne co oferuje e-Inspektoriat. Ideą tego serwisu jest umożliwienie klientom ZUS jak najszybszego dotarcia do potrzebnych informacji. Stanowi on kompendium wiedzy na temat działalności ZUS i zawiera wiele praktycznych porad. Dzięki niemu można m.in łatwo dowiedzieć się o naszych prawach i obowiązkach, a także zadaniach jednostek ZUS. Na stronie tej dostępne są również wszelkiego rodzaju formularze niezbędne do korzystania z usług zakładu. Można z niej również pobrać program Płatnik. Serwis pozwala też zgłosić uwagi na temat obsługi klientów z poszczególnych oddziałach ZUS.

Zobacz również serwis: Prawa seniora

Czytaj także

Narzędzia

POLECANE

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł Partnerski

Eksperci portalu infor.pl

Konrad Dura

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »