reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Praca > Zarobki > Zarobki w Polsce > Farmaceuta

Farmaceuta

Zawód farmaceuty kojarzy się nam częściej z Panią, którą spotykamy w aptece i która wydaje nam lekarstwa zapisane przez naszego lekarza. Jednak zawód farmaceuty jest znacznie bardziej rozbudowany i ciekawszy, niż to się nam wydaje.

Wynagrodzenie farmaceutów zależy od regionu kraju i położenia apteki w mieście. Przeciętnie farmaceuta zarabia w granicach od 1000 do 1500 zł netto. Znacznie wyższe wynagrodzenie otrzymują właściciele aptek i kierownicy. Wynagrodzenie farmaceutów zależy od regionu kraju i położenia apteki w mieście. Przeciętnie farmaceuta zarabia w granicach od 1000 do 1500 zł netto. Znacznie wyższe wynagrodzenie otrzymują właściciele aptek i kierownicy.

Do zadań farmaceuty należy wytwarzanie leków zgodnie z receptami, przygotowywanie specyfików recepturowych w aptece, tworzenie nowych leków, przeprowadzanie doświadczeń chemicznych, nadzorowanie procesu produkcji danych leków. Farmaceuta zajmuje się ponadto wykonywanie badań laboratoryjnych, opracowywanie nowych technologii wytwarzania leków, testowanie wyprodukowanego. Jednak najczęściej zawód farmaceuty i słusznie kojarzy się nam z przyjmowaniem recept od pacjentów i wydawaniem leków, sprawdzaniem recept przed ich realizacją pod względem zalecanego dawkowania, kontrolowaniem terminu przydatności wydawanych leków, natomiast w przypadku braku przepisanego leku, wydawanie leków innych a mających to samo działanie. Farmaceuta ma obowiązek, jeśli jest to konieczne, udzielać informacji osobie zainteresowanej o właściwościach zakupionego leku.

Absolwenci farmacji najczęściej podejmują pracę w aptekach, jednak nie jest to jedyna droga kariery. Absolwenci mogą spróbować swoich sił przy badaniach nad opracowywaniem nowych generacji leków. Doświadczony farmaceuta może zająć stanowisko szefa produkcji, kierownika produkcji lub kontroli jakości czy handlowca. Otwiera to szanse kariery międzynarodowej. Większość firm farmaceutycznych to koncerny zagraniczne.

Najczęściej z zawodem farmaceuty możemy spotkać się w aptekach, laboratoriach, hurtowniach, firmach farmaceutycznych, stacjach sanitarno-epidemiologicznych lub instytutach naukowych.

reklama

Czytaj także

Źródło:

INFOR
Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców51.75 zł
reklama

Narzędzia

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

GKR Legal

Przejrzyste Zasady, Adekwatne Doradztwo

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama