REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Dobry Start

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

300 plus dla ucznia w 2024 r. Nie dla przedszkolaka, zerówkowicza i studenta. Kto i jak może złożyć wniosek? 400 zł dostaną niektórzy

300 plus (300+), to potoczna nazwa programu "Dobry start", dzięki którego rodzice i opiekunowie dzieci w wieku szkolnym mogą otrzymać raz w roku (także i w 2024 roku) otrzymać 300 zł (netto) na wyprawkę szkolną dla dziecka bez względu na dochód rodziny. Wnioski można składać od 1 lipca. Jak, gdzie i do kiedy można złożyć wniosek? Co trzeba wpisać we wniosku? Kto może liczyć na dodatkowe 100 zł na wyprawkę szkolną dla dziecka?

Program Dobry Start: Do ZUS wpłynęło około 1,5 mln wniosków o świadczenie 300 plus

Od 1 lipca 2024 r. ZUS przyjmuje wnioski o świadczenie z programu Dobry Start. Dotychczas rodzice złożyli prawie 1,5 mln wniosków na ponad 2 mln dzieci. W 2023 r. ZUS przyznał świadczenie dla prawie 4,6 mln dzieci.

"Dobry Start" 300 zł na wyprawkę, wielu może podnieść o 100 zł: ruszył nabór wniosków w programie

Już ruszył nabór wniosków w programie 300 Plus, co ważne wielu może podnieść świadczenie o 100 zł. Jak to zrobić i komu przysługuje? W 2023 r. ZUS wypłacił 1 mld 38 mln zł w ramach świadczenia "Dobry Start". 300 zł na wyprawkę szkolną otrzymało w ubiegłym roku 4,6 mln dzieci, świadczenie cieszy się popularnością, teraz zyska jeszcze bardziej bo można je zwiększyć!

5 świadczeń w roku szkolnym 2024/25. Ile, dla kogo i do kiedy wnioski?

Wybraliśmy kilka najważniejszych form pomocy materialnej przeznaczonej dla uczniów w nadchodzącym roku szkolnym 2024/2025. Niektóre wnioski już można składać, inne lada moment. Jakie kryteria są wymagane? Kto wypłaca świadczenia i w jakiej wysokości? Odpowiadamy!

REKLAMA

Do kiedy Dobry start 2024? Do jakiego wieku dziecka przysługuje?

Do kiedy wniosek o Dobry start 300+ można składać w 2024 roku? Kiedy będzie wypłata 300 zł, gdy wniosek zostanie złożony w lipcu lub sierpniu? Do jakiego wieku dziecka przysługuje 300+?

Zmiany w 800 plus i Dobrym Starcie. Od 1 lipca 2024 r. Już nie na każde dziecko rodzice dostaną te świadczenia.

800 plus i Dobry Start już nie dla każdego dziecka. Nowe przepisy wejdą w życie już 1 lipca 2024 r. Jednak zmiana w zakresie przyznawania świadczeń nastąpi dopiero od kolejnego okresu rozliczeniowego.

Od 1 lipca 2024 r. ZUS przyjmuje wnioski o świadczenie w wysokości 300 zł. Jednak nie każdy otrzyma wsparcie

Od 1 lipca 2024 r. rodzice i opiekunowie mogą składać wnioski o świadczenie w wysokości 300 zł z programu „Dobry Start”. Wkrótce zmieni się krąg osób uprawnionych do tego świadczenia.

Od 1 lipca 2024 r. wnioski o 3 ważne świadczenia. Od 95 zł do 500 zł. Dla kogo i jakie warunki?

Wybraliśmy najważniejsze świadczenia, o które mogą ubiegać się rodzice od 1 lipca 2024 r. Czy trzeba się spieszyć ze złożeniem wniosku? Jakie kryteria muszą zostać spełnione? Czy można wnioski złożyć przez Internet? Oto przydatne informacje! 

REKLAMA

300 zł na wyprawkę szkolną. Od kiedy można składać wnioski o świadczenie z programu Dobry Start?

Od 1 lipca rodzice i opiekunowie mogą składać wnioski o świadczenie z programu Dobry Start. Program ten umożliwia rodzicom i opiekunom składanie wniosków o dofinansowanie na wyprawkę szkolną dla uczących się dzieci.

Od 1 lipca 2024 r. zmiany w ustawie o pomocy obywatelom Ukrainy. Zmiany dotyczą również świadczenia Dobry Start

Nowelizacja ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy została już podpisana przez Prezydenta i opublikowana w Dzienniku Ustaw. Na czym polegają zmiany w przyznawaniu świadczenia Dobry start i kiedy zaczną obowiązywać?

Zmienią się zasady przyznawania 800 plus - trzeba będzie spełnić dodatkowe warunki. Prezydent podpisał nowelizację ustawy

Przyznanie i wypłata świadczenia wychowawczego będzie uzależnione od realizacji przez dziecko obowiązku przygotowania przedszkolnego bądź obowiązku szkolnego. Dotyczyć to będzie także świadczenia "Dobry start".

Wypłaty świadczeń rodzinnych przez ZUS. Kwota może zdziwić

Od stycznia 2022 r. do końca kwietnia 2024 r., ZUS wypłacił świadczenia rodzinne na łączną kwotę przekraczającą 100 mld zł, jak wynika z najnowszego raportu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Najwięcej środków, ponad 90,4 mld zł, przeznaczono na realizację programu "Rodzina 800 plus" (poprzednio "500 plus").

Będą zmiany w przyznawaniu obywatelom Ukrainy świadczeń 800 plus i 300 plus

Przyjęta przez rząd nowelizacja ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy przedłuża ochronę tymczasową dla Ukraińców uciekających przed wojną do 30 września 2025 r. Co się zmieni w zakresie świadczeń rodzinnych?

Czy rządowy program „Dobry Start” oprócz uczniów obejmie także studentów? Odpowiedź z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Rządowy program „Dobry Start” to 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Czy program zostanie rozszerzony na studentów?

Wnioski o 300+ tylko do końca listopada

Tylko do 30 listopada 2023 r. jest czas na złożenie wniosku o świadczenie 300+ w ramach programu "Dobry Start". Jeśli złożysz wniosek do końca listopada prawdopodobnie wsparcie finansowe trafi na konto w ciągu 2 miesięcy od złożenia wniosku.

Ostatnie dni na wnioskowanie o wyprawkę szkolną "Dobry start". Dla kogo 300 zł?

Dobry start. Tylko do końca listopada można składać wnioski o wyprawkę szkolną. Kto może złożyć? W jaki sposób to zrobić? Jak sprawdzić, czy wniosek został już wysłany?

Do kiedy można składać do ZUS wniosek o 300 plus?

"Jeśli ktoś jeszcze wniosku o 300 plus nie wysłał do ZUS-u, to warto się pospieszyć. Ostateczny termin na jego złożenie upływa 30 listopada. Po tej dacie złożenie dokumentu będzie możliwe tylko w sytuacji, gdy dziecko powyżej 20. roku życia uzyska orzeczenie o niepełnosprawności po 30 listopada" - podkreśla Iwona Kowalska-Matis regionalny rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku. 

Listopad ostatnim miesiącem na złożenie wniosku o wyprawkę szkolną dla dziecka

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej przypomina, iż rodzice uczniów tylko do 30 listopada mają czas na złożenie wniosku o wypłatę świadczenia w tegorocznej edycji programu „Dobry start”. Jak to zrobić?

Kiedy ZUS wypłaca 300 zł na wyprawkę szkolną? Ważny jest termin złożenia wniosku

Wnioski o 300 zł w ramach programu "Dobry start" rodzice mogą składać do 30 listopada. Rodzice, którzy złożyli wniosek do końca sierpnia, powinni otrzymać przelew najpóźniej 30 września. 

300 plus. Dlaczego wniosek warto złożyć do końca sierpnia?

Wniosek o świadczenie 300 plus można złożyć do końca listopada. Jednak zawnioskowanie o wsparcie do końca sierpnia nie pozostaje bez wpływu na wypłatę świadczenia.

300 zł także dla studentów?

W ramach wyprawki szkolnej "Dobry start" złożono już 2,5 mln wniosków dla 3,6 mln dzieci. Wnioski przyjmowane są do 30 listopada. Komu należy się 300 zł? 

300 plus w 2023 roku. Kto nie ma prawa do 300 zł na wyprawkę szkolną?

W ramach programu "Dobry start" (zwanego potocznie 300 plus) rodzice i opiekunowie dzieci w wieku szkolnym mogą otrzymać raz w roku (również w bieżącym 2023 roku) otrzymać 300 zł (netto) na wyprawkę szkolną dziecka bez względu na dochód rodziny. Na jakie dzieci przysługuje 300 plus a na jakie nie?

300+ wniosek. Jak złożyć? Do kiedy w 2023 roku? Dla kogo dodatkowe 100 zł?

300 plus (300+), to potoczna nazwa programu "Dobry start", dzięki którego rodzice i opiekunowie dzieci w wieku szkolnym mogą otrzymać raz w roku (także i w 2023 roku) otrzymać 300 zł (netto) na wyprawkę szkolną dziecka bez względu na dochód rodziny. Jak, gdzie i do kiedy można złożyć wniosek o to świadczenie? Co koniecznie trzeba wpisać we wniosku?

400 zł od rządu dla rodziców na nowy rok szkolny. Na co można wydać te pieniądze? Ile kosztuje wyprawka w 2023 r.?

Rodzice mogą otrzymać do 400 zł na pokrycie kosztów wyprawki. Tak jak w poprzednich latach rząd nie kontroluje na co pójdą te pieniądze. Ale jest drogo przez inflację.

Dobry start

Dobry start to jedno ze świadczeń, jakie mogą otrzymać rodzice na wyprawkę szkolną dla dziecka. Jakie warunki należy spełnić?

Dobry Start już 24 lipca 2023 r. na Twoim koncie!

Ruszyły wypłaty 300 zł dla uczniów z programu Dobry Start. Wypełniłeś już wniosek? Jeśli tak pieniądze będą za chwilę na Twoim koncie.

MRiPS: Polacy ruszyli po 300+ Złożono już wnioski dla 857 tys. dzieci

Rodzice i opiekunowie złożyli już wnioski o 'Dobry start" na 857 tys. dzieci. Te osoby, które złożą wnioski do końca sierpnia będą mogli liczyć na wypłatę 300 plus nie później niż do 30 września 2023 r.

ZUS: od 1 lipca można wnioskować o środki na wyprawkę szkolną "Dobry start". Ile w 2023 r.? Kto dostanie? Gdzie wniosek?

Od 1 lipca można składać wnioski o świadczenie z programu "Dobry Start”, czyli tzw. 300 plus na wyprawkę szkolną. Dokumenty można złożyć wyłącznie drogą elektroniczną - przypomina prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska. Świadczenie będzie wypłacane wyłącznie na rachunek płatniczy.

ZUS: aplikacja mZUS rozszerzona o kolejne świadczenia dla rodzin

Aplikacja mobilna mZUS, umożliwiająca szybkie i wygodne składanie wniosków o świadczenia 500 plus czy dobry start, została rozbudowana o rodzinny kapitał opiekuńczy i o dofinansowanie żłobkowe – poinformował PAP w piątek Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Nabór wniosków „Dobry Start” do 30 listopada 2021 r.

Tylko do końca listopada można składać wnioski o wypłatę szkolnej wyprawki w ramach programu "Dobry Start".

300+ na wyprawkę szkolną - wnioski od 1 lipca 2021 r.

300+ na wyprawkę szkolną - wnioski można składać od 1 lipca 2021 roku. W tym roku można to zrobić wyłącznie online.

300+ na wyprawkę szkolną - zmiany w programie Dobry Start

300+ na wyprawkę szkolną - Prezydent podpisał nowelizację w sprawie zmian w programie Dobry start. Jak i od kiedy będzie można składać wnioski o 300+?

300+ na wyprawkę szkolną - wnioski do 30 listopada 2020 r.

Do 30 listopada 2020 r. można jeszcze składać wnioski o dofinansowanie w kwocie 300 zł na wyprawkę szkolną dla dziecka. Do tej pory przyznano już ponad 4 miliony świadczeń.

Mija termin na złożenie wniosku o świadczenie „Dobry start” 2019 r.

Świadczenie przysługuje wszystkim uczniom, niezależnie od rodzaju szkoły, do jakiej uczęszczają. Wypłacane jest ono w wysokości 300 zł. Kiedy mija termin na złożenie wniosku o świadczenie "Dobry start"?

Wniosek o wyprawkę 300+ na dziecko

Wnioski o wyprawkę 300+ na dziecko już można składać. Kto dostanie wyprawkę? Gdzie, jak i kiedy złożyć wniosek? Kiedy pieniądze zostaną wypłacone?

Świadczenie "Dobry start" 2019/2020

Świadczenie "Dobry start" gwarantowane ustawowo. Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej opublikowało projekt ustawy o tym świadczeniu. Od kiedy można składać wnioski o wypłatę świadczenia dobry start z tytułu rozpoczęcia roku szkolnego 2019/2020?

"Dobry Start" 2018/2019 - raport

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej opublikowało raport dotyczący programu Dobry Start. Kto otrzymał pomoc finansową? Ile osób skorzystało z programu?

Dla kogo świadczenie dobry start?

W ramach świadczenia dobry start można otrzymać 300 zł na wyprawkę szkolną. Kto otrzyma świadczenie? Do kiedy można składać wniosek?

Można składać wnioski o świadczenie "Dobry start" 2018/2019

Rodzice oraz opiekunowie mogą od 1 lipca 2018 r. złożyć wniosek o świadczenie "Dobry Start" on-line przez Portal Informacyjno-Usługowy Emp@tia lub bankowość elektroniczną, a od 1 sierpnia 2018 r. będzie można złożyć wniosek także drogą papierową.

"Dobry Start" a piecza zastępcza

O 300 zł wyprawki szkolnej dla dziecka umieszczonego w domu dziecka może składać dyrektor placówki w powiatowym centrum pomocy rodzinie właściwym ze względu na siedzibę kierowanej przez niego instytucji.

REKLAMA