| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | IDEORIA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Wiadomości

Zmiany w zasadach spłaty kredytów w obcych walutach

Aktualizacja: 11.08.2011

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał nowelę ustawy o kredycie bankowym i kredycie konsumenckim. Pozwoli ona osobom zadłużonym w obcych walutach spłacić kredyty w walucie, w jakiej kredyt zaciągnęli. »

Nie będzie alkoholu na stadionach

Aktualizacja: 11.08.2011

Poselska propozycja żeby na imprezie masowej, z wyłączeniem imprezy masowej podwyższonego ryzyka, umożliwić sprzedaż, podawanie i spożywanie napojów alkoholowych zawierających nie więcej niż 3,5% alkoholu nie uzyskała akceptacji ze strony Senatu. »

Jak szybko pojedziemy na drogach UE?

Aktualizacja: 22.08.2011

Okres wakacyjny to dla wielu z nas czas upragnionych urlopów, które chętnie spędzamy w krajach należących do Unii Europejskiej. Jeśli już decydujemy się na podróż samochodem na zachód lub południe Europy, warto wiedzieć jaka jest dopuszczalna prędkość na niemieckiej autostradzie oraz ile kosztuje przejazd w słonecznej Italii. »

Łatwiejszy dostęp do wymiaru sprawiedliwości w sporach transgranicznych

Aktualizacja: 26.07.2011

Komisja Europejska podejmuje szereg działań, które mają na celu ułatwienie dostępu do wymiaru sprawiedliwości w trans granicznych sporach prawnych. »

Pomoc dla poszkodowanych w wyniku katastrof naturalnych

Aktualizacja: 20.07.2011

Rolnicy poszkodowani w wyniku Huraganów i innych zjawisk atmosferycznych mogą skorzystać ze wsparcia z PROW 2007-13 oraz z preferencyjnie oprocentowanych „kredytów kleskowych” »

Zmiany w ustawie o zawodzie tłumacza przysięgłego

Aktualizacja: 14.06.2011

Od dnia 1 lipca 2011 roku zostanie zniesiony wymóg studiów podyplomowych w zakresie tłumaczenia. Wystarczające będzie uzyskanie tytułu magistra jakiegokolwiek kierunku studiów i zdanie egzaminu na tłumacza przysięgłego organizowanego przez Ministerstwo Sprawiedliwości. »

Dotacje unijne do 50 % dla małych przedsiębiorstw na debiut NewConnect

Aktualizacja: 14.06.2011

Suma wszystkich kosztów, jakie musi ponieść przedsiębiorca w związku z debiutem na NewConnect, jest relatywnie wysoka i może odstraszać potencjalnych kandydatów, w szczególności małych przedsiębiorców, od skorzystania z tej atrakcyjnej możliwości pozyskania kapitału. »

Odpowiedzialność karna za znieważenie Prezydenta jest zgodna z konstytucją

Aktualizacja: 07.07.2011

Trybunał Konstytucyjny w dniu 6 lipca 2011 roku rozpoznał pytanie prawne Sądu Okręgowego w Gdańsku dotyczące odpowiedzialności karnej za publiczne znieważenie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. »

Grzywna dla gapowicza bez dokumentów

Aktualizacja: 29.06.2011

Zgodnie z obowiązującą od 1 marca 2011 roku nowelizacją ustawy „Prawo przewozowe” pasażer bez ważnego biletu, odmawiając okazania kontrolerowi dokumentu tożsamości lub próbując oddalić się z miejsca kontroli popełnia wykroczenie. »

Nowe zasady ruchu rowerowego już weszły w życie

Aktualizacja: 30.05.2011

W dniu 21 maja 2011 roku weszły w życie nowe przepisy Prawa o ruchu drogowym ustanawiające nowe zasady ruchu rowerowego. Zmiany mają zapewnić bezpieczeństwo wszystkim użytkownikom dróg. »

Większe kary za znęcaniem się nad zwierzętami

Aktualizacja: 20.05.2011

Zmniejszenie ilości bezdomnych zwierząt, zaostrzenie kar za znęcanie się na nimi, czy wprowadzenie obowiązkowych czipów- to niektóre z założeń nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, zaproponowane przez Koalicję dla Zwierząt. »

ETPC: Polska naruszyła zakaz nieludzkiego traktowania

Aktualizacja: 07.06.2011

Orzeczenie Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w przeciwko Polsce dotyczyło naruszenia art. 3 Europejskiej Konwencji Praw Człowieka zakazujący nieludzkiego, lub poniżającego traktowanie. »

Zwalczanie stadionowej przestępczości

Aktualizacja: 11.10.2011

Wobec osoby, która dopuszcza się wybryku chuligańskiego na stadionie, może zostać zastosowany tzw. zakaz stadionowy polegający na obowiązku stawiania się w czasie trwania sportowej imprezy masowej na posterunku lub w wyznaczonym przez właściwego komendanta policji miejscu. »

TK o możliwości dochodzenia alimentów od byłego małżonka

Aktualizacja: 13.05.2011

Wyłączenie możliwości dochodzenia alimentów od byłego małżonka po zawarciu przez niego kolejnego związku małżeńskiego jest zgodne z konstytucją-uznał w dniu 11 maja Trybunał Konstytucji. »

Zmiany w programie Rodzina Na Swoim

Aktualizacja: 20.04.2011

Już niebawem zmienią się zasady rządowego programu „Rodzina Na Swoim”. Jeszcze w 2011 roku wejdą w życie nowe regulacje, wskutek czego mniej mieszkań zostanie objętych dopłatą ze strony Skarbu Państwa. Zmienią się również wymogi dotyczące osób ubiegających się o dofinansowanie. »

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Wydawnictwo Septem

Septem (literatura poradnikowa) - To literatura poradnikowa dla wszystkich - począwszy od pasjonatów odczuwających nieustanny głód wiedzy po wszystkich poszukujących w książce dobrej rady i interesującej rozrywki.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »