REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

MObywatel

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

ZUS wystawia mLegitymacje emeryta – rencisty bez wniosku. Legitymacja elektroniczna w aplikacji mObywatel to duże ułatwienie

ZUS wystawia mLegitymację w sposób automatyczny wszystkim klientom, którzy nabędą prawo do emerytury lub renty. Plastikowa legitymacja emeryta/rencisty jest wydawana tylko na wniosek.

Zmiany w mObywatelu. Będą dostępne nowe dokumenty

Ministerstwo Cyfryzacji poinformowało, że jeszcze w tym roku będą zgłaszane nowe funkcjonalności w mObywatelu.

Prawo Wykonywania Zawodu w aplikacji mObywatel 2.0

Wśród elektronicznych dokumentów w aplikacji mObywatel 2.0 będzie ujęte także Prawo Wykonywania Zawodu Pielęgniarki i Prawo Wykonywania Zawodu Położnej. Dzięki temu w telefonie w aplikacji mObywatel 2.0 swoje uprawnienia zawodowe potwierdzi ponad 360 tysięcy osób w Polsce, wpisanych do rejestru przez okręgowe rady pielęgniarek i położnych.

Będą nowe wzory dokumentów: Prawo wykonywania zawodu lekarza i Prawo wykonywania zawodu lekarza dentysty

Przygotowywane są nowe wzory dokumentów: "Prawo wykonywania zawodu lekarza" oraz "Prawo wykonywania zawodu lekarza dentysty". Dokumenty te będą wydawane w postaci karty identyfikacyjnej oraz udostępniane w postaci dokumentu mobilnego w aplikacji mObywatel.

REKLAMA

Legitymacja radcy prawnego i aplikanta radcowskiego w aplikacji mObywatel

W aplikacji mObywatel 2.0 pojawiły się dwa nowe dokumenty. Są to legitymacja radcy prawnego i legitymacja aplikanta radcowskiego. Kolejna grupa zawodowa ma możliwość potwierdzania swoich uprawnień zawodowych za pomocą dokumentu w smartfonie.

W mObywatelu pojawią się nowe dokumenty. Co z wdrożeniem eIDAS 2.0?

Kolejny samorząd zawodowy umieści swój dokument w mObywatelu. Wiceszef resortu cyfryzacji Michał Gramatyka poinformował w Sejmie, że aplikacja jest bardzo popularna. Zaznaczył jednocześnie, że to moment, "kiedy mObywatel jest na rozdrożu".

Rejestracja samochodu w aplikacji mObywatel. Kiedy nowe opcje mPojazdu?

Rządowa aplikacja mObywatel będzie miała systematycznie rozbudowywaną funkcjonalność. Kolejny pomysł dotyczy rejestracji pojazdu w zakładce mPojazd. Kierowca "złoży" dokumenty bez wychodzenia z domu.

Codziennie korzystaj z aplikacji mObywatel, by zrobić taniej zakupy dla siebie i dzieci oraz korzystać z ulg, promocji i udogodnień Karty Dużej Rodziny

Od kilku tygodni Karta Dużej Rodziny działa poprzez aplikację mObywatel. Warto to wykorzystać zwłaszcza teraz, w okresie świątecznych zakupów – można je zrobić taniej i na korzystnych warunkach – Karta Dużej Rodziny to coraz większa liczba okazji cenowych dla rodzin z trójką – lub więcej – dzieci.

REKLAMA

Zmiany w egzaminach na prawo jazdy. Od 1 stycznia 2024 r. egzaminowany potwierdzi tożsamość mObywatelem

Nowe rozporządzenie miało jedynie unormować przepisy po ostatnich zmianach w ustawie o kierujących pojazdami. Wprowadziło jednak szereg zmian. Kluczowa dotyczy potwierdzenia tożsamości. Egzaminowany będzie mógł legitymować się mObywatelem.

Profil zaufany wygasł. Kierowcy mają problem. Nie sprawdzą punktów karnych online. Co z mPrawem jazdy?

Profile zaufane części Polaków wygasły 1 listopada 2023 r. A to oznacza problem również dla kierowców. Ci utracili bowiem dostęp do szeregu usług. Czego kierowca nie zrobi bez profilu zaufanego? I jak odzyskać do niego dostęp?

Elektroniczne prawo jazdy ważne za granicą? Rusza pilotażowy program

Polacy mają już cyfrowy portfel dokumentów. Teraz podobny pomysł chce stworzyć Unia Europejska. Dla przykładu elektroniczne prawo jazdy byłoby w takim przypadku ważne na terenie wszystkich krajów, które włączą się do akcji.

Elektroniczne prawo jazdy w aplikacji mObywatel za granicą. Sprawdzi się czy nie?

W Polsce od kilku lat mamy elektroniczne prawo jazdy w aplikacji mObywatel. Cyfrowa wersja zastępuje fizyczny dokument. Tylko czy w każdej sytuacji i zawsze? Kluczowy jest przypadek, w którym kierujący wyjedzie za granicę. Sprawdź, co wtedy.

Historia pojazdu w aplikacji mObywatel. Nowe przepisy już obowiązują

Usługa "Historia pojazdu" jest niezwykle popularna. Korzysta z niej nawet 27 mln osób miesięcznie. Teraz liczba ta może się zwiększyć. Bo usługa pojawiła się w rządowej aplikacji mObywatel. Rozporządzenie w tej sprawie już działa.

3,5 miliona mDowodów. W mObywatelu pojawią się też nowe funkcje

Minister Cyfryzacji zapowiada nowe usługi w aplikacji m.in. informację  o jakości powietrza czy o tym, gdzie można zagłosować w wyborach.

Nowy wzór legitymacji służbowej nauczyciela. mLegitymacja służbowa z urzędu, karta plastikowa na wniosek. Od kiedy?

Ministerstwo Edukacji i Nauki przygotowało projekt rozporządzenia, które określi nowy wzór legitymacji służbowej nauczyciela. Co się zmieni we wzorze legitymacji i od kiedy zmiany wejdą w życie?

Tymczasowe prawo jazdy w aplikacji mObywatel 2.0. Co musisz o nim wiedzieć?

Tymczasowe prawo jazdy jeszcze w sierpniu pojawi się w aplikacji mObywatel 2.0. Rozwiązanie będzie udostępnione dokładnie 7 sierpnia. W pełni zacznie jednak działać dopiero 21 sierpnia. Co to oznacza dla kandydatów na kierowców?

Logowanie do Internetowego Konta Pacjenta również przez mObywatel

Na Internetowe Konto Pacjenta (IKP) można się zalogować także za pomocą aplikacji mObywatel. W jaki sposób?

Zastrzeganie PESEL-u w 2023 roku. W aplikacji mObywatel i nie tylko. Kiedy i do czego może się przydać?

Centralny Ośrodek Informatyki pracuje nad dalszym rozszerzaniem funkcjonalności aplikacji mObywatel 2.0. Jedną z nowych możliwości tej aplikacji będzie zastrzeganie numeru PESEL. W jakich sytuacjach może się przydać ta funkcjonalność? PESEL będzie można zastrzec nie tylko w aplikacji mObywatel. 13 lipca 2023 r. Prezydent RP podpisał ustawę z 7 lipca 2023 r. o zmianie niektórych ustaw w celu ograniczania niektórych skutków kradzieży tożsamości, która wprowadza przepisy pozwalające na zastrzeganie numeru PESEL.

Problemy techniczne z mObywatelem. Z czego wynikają?

Problemy techniczne z mObywatelem są wynikiem bardzo dużego zainteresowania. Nie ma żadnych błędów krytycznych w aplikacji - przekazał PAP Centralny Ośrodek Informatyki.

Nowe dokumenty w aplikacji mObywatel, nowe funkcje i usługi! Od kiedy?

Nowy dokument mobilny w aplikacji mObywatel. Już w sierpniu w aplikacji pojawi się tymczasowe elektroniczne prawo jazdy, które będzie do pobrania w aplikacji po zdaniu egzaminu.

Wniosek o zamrożenie ceny prądu do 30 czerwca. Najlepiej wysłać smartfonem w aplikacji mObywatel

W dniu 30 czerwca 2023 r. upływa termin składnia wniosków o zamrożenie cen prądu dla uprawnionych gospodarstw domowych. 

Tymczasowe prawo jazdy. mObywatel z ważnymi nowościami

Tymczasowe prawo jazdy? mObywatel doczekał się ważnej zmiany. Kierowca zda egzamin i będzie mógł prowadzić. No może prawie. Bo nowelizacja na pierwszy rzut oka wygląda dobrze. Zapomina tylko, że CEPiK jest aktualizowany raz w tygodniu...

Ustawa o aplikacji mObywatel podpisana. Co się zmieni?

Prezydent podpisał ustawę o aplikacji mObywatel. Nowe przepisy mają na celu zrównanie pod względem prawnym dokumentów obsługiwanych w aplikacji z tradycyjnymi.

Ponad 10 milionów pobrań aplikacji mObywatel

Od momentu udostępnienia pierwszej wersji aplikacji mObywatel pobrano ją już 10 mln razy. Kiedy pojawi się wersja 2.0?

Legitymacje szkolne: Numeru PESEL nie będzie

Legitymacje szkolne nie będą zawierały numeru PESEL ucznia. Uczeń dostanie mLegitymację, chyba że rodzice wyrażą sprzeciw. Ułatwi to uczniom korzystanie z aplikacji mObywatel już od najmłodszych lat.

Profil Zaufany ma 16 milionów użytkowników

Szesnaście milionów Polaków korzysta z Profilu Zaufanego – poinformował minister cyfryzacji Janusz Cieszyński. Dodał, że jako metody autoryzacji oprócz SMS-ów można też użyć aplikacji mObywatel.

Powiadomienie PUSH. Nowa metoda autoryzacji profilu zaufanego [PUE, urzędy, banki]

Potwierdzaj logowanie, podpisy i zmiany w profilu zaufanym aplikacją mobilną mObywatel zamiast kodami SMS, czy e-bankowością. Wystarczy, że otworzysz powiadomienie w telefonie i naciśniesz „Potwierdź”.

Wszystko o mObywatel. Jak skorzystać z aplikacji w urzędzie?

Chcemy, żeby mObywatel był naszym cyfrowym asystentem do komunikacji z urzędami, z administracją państwową, gdzie znajdziemy cały szereg możliwości i usług, które - co ważne - także będą rozbudowywane - powiedział sekretarz stanu w KPRM ds. cyfryzacji Adam Andruszkiewicz.

mObywatel 2.0 na przełomie czerwca i lipca. Będzie zawierał szereg nowych usług

Na przełomie czerwca i lipca wejdzie mObywatel 2.0; w aplikacji znajdzie się szereg nowych usług, w tym tymczasowe prawo jazdy, które odbierzemy zaraz po zdaniu egzaminu i nowe dokumenty, jak prawo wykonywania zawodów medycznych - poinformował sekretarz stanu w KPRM Janusz Cieszyński.

Cyfryzacja. mObywatel do aktualizacji

Aktualizacja aplikacji mObywatel ma pojawić się na przełomie czerwca i lipca. Zmieni się interfejs aplikacji, pojawią się w niej nowe funkcjonalności. Aktualizacja ma być powiązana w czasie z planowanym wejściem w życie nowych przepisów o uznawaniu elektronicznych dokumentów.

Jak uzyskać i aktywować e-dowód?

Czym jest e-dowód i do czego służy? Gdzie trzeba złożyć wniosek o dokument? Co umożliwi aplikacja mObywatel? Oto najważniejsze informacje.

Rewolucja: w smartfonie: e-dowód, pełnomocnictwo, integracja z KRS i CEIDG. Telefon powiadomi o przyjęciu dziecka do przedszkola

Sejm uchwalił w czwartek ustawę o aplikacji mObywatel, która umożliwi posługiwanie się na terenie kraju dokumentami w aplikacji, w tym dowodem osobistym na równi z dokumentami tradycyjnymi. Jedynym wyjątkiem będzie przekraczanie granicy i wnioskowanie o nowy dowód osobisty.

Aplikacja mObywatel znowu w komisji. Część poprawek zaakceptowana

Aplikacja mObywatel jest przedmiotem ustawy, której projektem zajmowała się 9 marca sejmowa komisja cyfryzacji, innowacyjności i nowoczesnych technologii. Komisja opowiedziała się za częścią poprawek do projektu ustawy. Wśród nich jest poprawka, zgodnie z którą do ministerstwa mógłby zostać powołany więcej niż jeden sekretarz stanu bez konieczności ustanawiania pełnomocnika. 

Prawo jazdy w mObywatel. Co musisz wiedzieć?

Prawo jazdy w mObywatel, czyli wygodny sposób na okazanie uprawnień, ale i sprawdzenie np. punktów karnych. Co warto wiedzieć o aplikacji?

Aplikacja mObywatel. Dokumenty cyfrowe będą uznawane na równi z tradycyjnymi

Po wejściu w życie ustawy o mObywatelu, w aplikacji pojawi się ponad 20 nowych usług. Co to oznacza w praktyce?

mObywatel jak plastikowy dowód osobisty już niebawem. Rząd pracuje nad ustawą

Ustawa o aplikacji mObywatel zakłada zrównanie dokumentu elektronicznego z plastikowym dowodem osobistym. Zdaniem autorów projektu jest to zmiana rewolucyjna. Rząd zajmuje się projektem ustawy.

Dowód elektroniczny w aplikacji mObywatel tak samo ważny jak plastikowy dowód osobisty

Na posiedzeniu w dniu 28 lutego 2023 r. Rada Ministrów rozpatrzy m.in. projekt ustawy o aplikacji mObywatel, która zakłada zrównanie dokumentu elektronicznego z plastikowym dowodem osobistym. Zdaniem autorów projektu jest to zmiana rewolucyjna.

W aplikacji mObywatel wniosek o refundację VAT za paliwa gazowe

Ogrzewasz dom gazem? W aplikacji mObywatel złożysz wniosek o refundację podatku VAT. Podpowiadamy jak to zrobić.

W aplikacji mObywatel legitymacja emeryta i rencisty, adwokacka oraz poselska

Aplikacja mObywatel została poszerzona o trzy nowe, cyfrowe dokumenty. Jakie nowe funkcje pojawiły się od 9 stycznia 2023 r.?

Aplikacja mObywatel a tradycyjne dokumenty

Czy oprócz aplikacji mObywatel nadal będą obowiązywały tradycyjne dokumenty? Kiedy aplikacja zacznie działać z nowymi funkcjami?

Nowa usługa w aplikacji mObywatel sposobem na kradzież tożsamości

Rząd pracuje nad przepisami, które mają zmniejszyć liczbę przestępstw z użyciem skradzionej tożsamości. W aplikacji mObywatel pojawi się nowa usługa.

Aplikacja mObywatel - statystyki, popularne funkcje, zmiany

Aplikacja mObywatel już wkrótce ma umożliwić m.in. dokonywanie szybkich płatności urzędowych czy wystawianie i realizowanie pełnomocnictw. Jakie funkcję najchętniej wykorzystujemy obecnie?

Oświadczenie o zwiększeniu limitu na prąd w aplikacji mObywatel

W aplikacji mObywatel złożymy oświadczenie dotyczące zwiększenia limitu na energię elektryczną. Jakie dokumenty są potrzebne?

Zgłaszanie nieprawidłowości dot. środowiska w aplikacji mObywatel

Za pośrednictwem aplikacji mObywatel można zgłaszać nieprawidłowości dot. środowiska. Jest to kolejny krok w walce z przestępcami środowiskowymi

mObywatel

mObywatel to cyfrowe narzędzie umożliwiające przechowywanie w nim elektronicznej wersji swoich dokumentów oraz korzystanie z usług.

Informacje na temat paszportów w aplikacji mObywatel

Stopniowo w aplikacji mObywatel będą pojawiały się informacje na temat tego, jakie dane zawiera rejestr dokumentów paszportowych - powiedział PAP pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa Janusz Cieszyński.

Aplikacja „mObywatel” posłuży do uwierzytelniania przy użyciu profilu zaufanego

Użytkownicy aplikacji „mObywatel” otrzymają m.in. możliwość wykorzystania aplikacji jako drugiego czynnika uwierzytelniania przy użyciu profilu zaufanego. To jedna z nowych funkcji, którą ma umożliwić ustawa o profilu zaufanym.

Mobilny odpowiednik dowodu osobistego - będą nowe przepisy

Dokument elektroniczny, obsługiwany przy użyciu aplikacji „mObywatel” ma służyć jako mobilny odpowiednik dowodu osobistego.

PESEL dla Ukraińca - film z przydatnymi informacjami

Informacje dotyczące numeru PESEL dla Ukraińców, a także instrukcja założenia Profilu Zaufanego i aplikacji mObywatel znalazły się w filmie przygotowanym przez Centralny Ośrodek Informatyki.

W listopadzie 2021 r. został założony 13-milionowy Profil Zaufany

Wydział Promocji Polityki Cyfrowej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów przekazał informację o 13-milionowym Profilu Zaufanym założonym w Polsce. Osoby posiadające Profil Zaufany mogą bez wychodzenia z domu załatwić szereg spraw w urzędach związanych z samochodami, dowodami osobistymi, meldunkiem. Profil jest narzędziem weryfikacji tożsamości dla około 13,2 mln Polaków. Umożliwia składanie pism elektronicznych ze skutkiem prawnym bez konieczności stosowania podpisu kwalifikowanego. Pozwala na korzystanie z szeregu usług oferowanych przez urzędy na platformie ePUAP czy kontakt z ZUS. Dlatego każdego dnia listopada 2021 r. średnio niemal 7800 Polaków zakładało Profil Zaufany, a ponad 10 tysięcy pobierało aplikację mObywatel.

REKLAMA