REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Twoje pieniądze

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Na co wpłynie wzrost wynagrodzeń w 2024 r.? Na przykład na kwoty wolne od potrąceń i wysokość świadczeń pracowniczych, ale nie tylko

Wzrost minimalnego wynagrodzenia za pracę, który w 2024 r. nastąpi dwukrotnie wpłynie na wysokość kwot wolnych od potrąceń oraz zmianę wysokości świadczeń pracowniczych, związanych ze stosunkiem pracy. Co jeszcze czeka pracowników i pracodawców w 2024 r.? 

2024: Napoje i słodycze dopiero ustanowią nowe rekordy cenowe. Dlaczego na świecie wciąż drożeje cukier?

Kończący się rok był rekordowym pod względem wzrostu cen cukru na świecie. O, dziwo – w Polsce po raz pierwszy w sezonie na przetwory cukru nie zabrakło i produkt ten nie wykonywał dramatycznych wolt cenowych, bez czego nie obyły się dwa wcześniejsze lata i jesienie. Późną jesienią też – gdy ceny innych produktów żywnościowych mocno wyhamowywały – dopiero odnotowaliśmy jak mocno podrożały soki, słodkie napoje czy czekolady.

2024: Bezpieczny Kredyt 2% z niewiadomą. Ostatnie dni na złożenie wniosku – ranking banków

To już dosłownie ostatni moment, aby  ubiegać się o Bezpieczny Kredyt 2%. Prawdopodobnie od 8 stycznia przyjmowanie wniosków we wszystkich bankach zostanie zawieszone. Tymczasem eksperci portali RynekPierwotny.pl i Rankomat.pl podpowiadają, które z uczestniczących w nim banków oferują najkorzystniejsze warunki.

800+ od stycznia 2024: kto musi złożyć wniosek o świadczenie, by dostawać co miesiąc 800 zł na dziecko

Od 1 stycznia 2024 r. kwota świadczenia wychowawczego zostaje podniesiona z 500 zł do 800 zł. ZUS, który wypłaca to świadczenie, sam zmieni jego wysokość. Dlatego nie trzeba składać dodatkowego wniosku. Wypłaty świadczeń w nowej wysokości będą realizowane od stycznia 2024 r. Ale są osoby, które wniosek do ZUS muszą złożyć.

REKLAMA

2024: niedoubezpieczenie mieszkań staje się coraz większym problemem, zwłaszcza gdy dojdzie do włamania czy innej szkody

Jak zgodnie oceniają eksperci rynku nieruchomości oraz ubezpieczeń problem niedoubezpieczonych nieruchomości wynika bardziej z niewiedzy i braku świadomości niż z przyczyn czysto ekonomicznych. Właściciele mieszkań nie zdają sobie sprawy, że wydatkując w skali roku dodatkowo kilkanaście czy kilkadziesiąt złotych chronią się przed stratami idącymi w dziesiątki i setki tysięcy złotych.

2024: teraz 23 472 zł na IKE, 9 388,80 zł lub 14 083,20 zł – to limity ulg podatkowych w PIT obowiązujące w 2024 roku. Można dużo zaoszczędzić

W tym roku dużo później niż zwykle, bo dopiero w grudniu ukazały się obwieszczenia Ministra Rodziny Pracy i Polityki Społecznej określające limity odliczeń w podatku dochodowym od osób fizycznych z tytułu wpłat na Indywidualne Konto Emerytalne – IKE oraz Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego – IKZE. Są one znacząco wyższe niż w 2023 r.

Nie wyrzucaj! Co zrobić z nadmiarem jedzenia po świętach?

W wielu domach, jak co roku, po świętach powstaje problem - co zrobić z jedzeniem, które zostało? Często jest go, niestety, bardzo dużo. Jak można je wykorzystać? Gdzie przekazać? Jak nie zmarnować? Podpowiadamy.

2024: będą nowe dopłaty na fotowoltaikę Mój Prąd. Nowość – dofinansowanie przydomowych elektrowni wiatrowych

Pieniądze na fotowoltaikę w programie Mój prąd 5.0 skończyły się przed czasem. Kolejni amatorzy na prywatne elektrownie i ekologiczne źródła ogrzewania w domach nie przejęli się opowieściami o spadku opłacalności paneli słonecznych po zmianie systemu rozliczeń z net-metering na net-biling i złożyli wnioski o prawie miliard złotych.

REKLAMA

Jak nie zapłacić PIT i uniknąć kłopotów z fiskusem. Świąteczne prezenty od firmy dla pracowników i kontrahentów

Świąteczny prezent dla pracownika lub kontrahenta to nie lada kłopot. Nie tylko z tym, co wybrać, by trafić w gusta i dać jak największą satysfakcję, ale – co chyba ważniejsze: jak nieopatrznie nie sprowadzić na nigo przy tej okazji – problemów ze skarbówką.

Zmiana prawa: UE wprowadzi kary za opóźnienia w zapłatach za faktury

Komisja Europejska chce zaostrzyć przepisy, wprowadzając rozporządzenie, które zobowiązywałoby firmy do podawania na fakturze terminów płatności nie dłuższych niż 30 dni i przewidywało kary za zwłokę w wysokości co najmniej 50 euro za każdą transakcję handlową.

2024: to prawdziwa rewolucja w PIT – podatek od inwestycji kapitałowych z uwzględnieniem wszystkich strat

Z nowym rokiem wchodzą w życie przepisy zmieniające zasady rozliczenia dochodów z inwestycji w fundusze kapitałowe w podatku dochodowym od osób fizycznych. Nowe zasady będą korzystniejsze dla podatników – główna korzyść możliwość kompensaty dochodów i strat z inwestycji w fundusze kapitałowe z dochodami i stratami uzyskanymi z innych inwestycji kapitałowych.

Upadłość konsumencka 2024. Co zrobić by spłata nieumorzonych zobowiązań nie trwałą dłużej niż trzy lata

Upadłość konsumencka to wstęp do nowego startu w  świat prywatnych finansów. Nim jednak on nastąpi, trzeba zrealizować plan spłaty – swoisty okres przejściowy, podczas którego trzeba spłacać zobowiązania według reguł ustalonych przez sąd. Co ważne, od sądu zależy czy plan spłaty ograniczy się do 36. Lub wydłuży do 84. Miesięcy. Co zrobić, by okres działania tej finansowej śluzy był jak najkrótszy?

 

100 tys. zł w portfelu. Polacy najczęściej inwestują takie oszczędności w złoto i obligacje oraz własną edukację

W 2023 roku Polacy do prywatnych inwestycji podchodzili z dużą ostrożnością. Dlatego portfele całkowicie zdominowały szlachetne kruszce uchodzące za synonim finansowego bezpieczeństwa oraz obligacje. Dodatkowo ostrożni Polacy za inwestycje uważają także wydatki na własną edukację.

D. Tusk: 30% podwyżki dla każdej przedszkolanki. Podwyżki dla nauczycieli obejmą też opiekujących się dziećmi w wieku przedszkolnym

To już pewne. Podwyżki dla nauczycieli: 30% a dla początkujących 33% obejmą na pewno nauczycieli pracujących w z młodszymi dziećmi – w przedszkolach.

Donald Tusk po wecie prezydenta: „poradzimy sobie z tym”. 2024: co z podwyżkami 30% dla nauczycieli 20% dla budżetówki

Prezydent Andrzej Duda niespodziewanie zawetował ustawę okołobudżetową. Tę samą, która stanowi uzupełnienie do ustawy budżetowej, dając podstawę do zwiększonych wypłat dla nauczycieli i innych transferów socjalnych zapowiedzianych przez rząd. Czy to znaczy, że podwyżek teraz nie będzie? Będą, ale raczej nie na podstawie ustawy, którą chce złożyć w Sejmie zaraz po świętach prezydent, ale nowych rozwiązań prawnych, które wdroży rząd albo w ustawie budżetowej, której zgodnie z prawem prezydent nie może wetować, albo nowej ustawy okołobudżetowej. Które rozwiązanie wybierze Donald Tusk, dowiemy się po posiedzeniu Rady Ministrów w środę 27 grudnia.

2024: prognozy dla złota. Czy zyska jeszcze na wartości i warto w nie ciągle inwestować

W nieco ponad pół wieku cena złota wzrosła ponad 40-krotnie. Nawet jeśli uwzględni się inflację, trudno nie zgodzić się, iż złoto nie tylko pozwoliło uchronić kapitał przed stratą, ale i dało przyzwoicie zarobić. Jednak kto inwestuje aż na tak długi dystans?

2024: przez COVID-19 w wersji krakena wróci konieczność noszenia maseczek i izolowania chorych?

Liczba zachorowań na koronawirusa systematycznie rośnie, zabrakło szczepionek przeciwko krakenowi – najnowszej wersji choroby i niczego wykluczyć nie można.

Bezpieczny zysk z oszczędności na ostatnią chwilę: 1,25 proc. ponad inflację przez 4 lata lub 6,6 proc. rocznie na 3 lata

Być może to ostatnia taka okazja, bo warunki grudniowej emisji obligacji oszczędnościowych Skarbu Państwa mogą się już nie powtórzyć ani w styczniu 2024 roku, ani w kolejnych miesiącach. Trzeba więc decydować się, bo do końca roku zostało niewiele czasu.

Boże Narodzenie 2023. Czy w tym roku w święta czujemy się bezpiecznie

Na pewno zdecydowanie bardziej niż przed rokiem, bo bezpieczniej niż w święta 2022 roku bezpieczniej dziś się czuje ponad 10 procent ankietowanych rodaków.

Codziennie korzystaj z aplikacji mObywatel, by zrobić taniej zakupy dla siebie i dzieci oraz korzystać z ulg, promocji i udogodnień Karty Dużej Rodziny

Od kilku tygodni Karta Dużej Rodziny działa poprzez aplikację mObywatel. Warto to wykorzystać zwłaszcza teraz, w okresie świątecznych zakupów – można je zrobić taniej i na korzystnych warunkach – Karta Dużej Rodziny to coraz większa liczba okazji cenowych dla rodzin z trójką – lub więcej – dzieci.

Teraz ważna zmiana dla wybierających się na święta pociągiem PKP Intercity lub TLK. Teraz ulgowy bilet musisz kupić wcześniej

Kupowaliście tańsze bilety ruszając w podróż z bliską osobą pociągiem PKP w ramach taryfy Taniej z Bliskimi? Zwłaszcza was może spotkać przykra niespodzianka - teraz tańszych biletów nie da się już kupić w przeddzień, trzeba to uczynić co najmniej trzy dni przed podróżą. Niewiedza będzie kosztować 30 proc. ceny taryfowej biletu razy dwie-sześć osób.

Gdzie najbardziej opłaca się zrobić przedświąteczne zakupy? W sklepach walka na ceny

Niektórzy zostawiają robienie przedświątecznych sprawunków na ostatnią chwilę. Hipermarkety i dyskonty do ostatniej godziny otwarcia sklepów będą walczyć o klienta. Gdzie najbardziej opłaca się wybrać po zakupy?

2024: jak zarabiać nawet 10 tysięcy, nie płacąc ZUS i tylko 6 procent podatku: freelancer w Polsce

Praca na etacie czy zleceniu czy samozatrudnienie jako prowadzenie jednoosobowej działalności gospodarczej obciążone jest w Polsce wysokimi składkami na ubezpieczenia społeczne i ubezpieczenie zdrowotne, a do niedawna także wysokim podatkiem dochodowym. Ale jest jeden wyjątek – zarobkowanie w oparciu o umowy o dzieło. To daje zupełnie inny wymiar dochodowy i sprawia, że różnica między zarobkiem brutto i netto jest niewielka.

Jak na B2B płacić niskie składki i podatki oraz mieć wysoką emeryturę? Jest kilka sprawdzonych sposobów

„Co będzie z moją emeryturą?” – takie pytanie nierzadko stawiają sobie osoby, które rozważają, czy przejść na B2B i rozpocząć swoją jednoosobową działalność gospodarczą. Wpłacanie minimalnych dopuszczalnych składek ZUS rzeczywiście może negatywnie wpłynąć na wysokość publicznej emerytury, jednak zaoszczędzone na obowiązkowych daninach środki można zainwestować z myślą o przyszłości samodzielnie, w dodatku w efektywny podatkowo sposób. Wyższa emerytura i mniej podatków? Tym warto się zainteresować.

Teraz tani prąd 2024. Co z gospodarstwami domowymi, które mają umowy z gwarancją stałej ceny – wiadomo jakie są nowe limity energii elektrycznej

W 2023 roku zamrożone ceny energii w ramach określonych limitów dla gospodarstw domowych nie obejmowały tych gospodarstw domowych, które miały zawarte umowy o dostawę prądu z gwarancją stałej ceny. A jak tę sprawę rozstrzyga uchwalona właśnie ustawa na 2024 rok?

W 2024 roku będą emerytury bez podatku i wdowia renta. Na pewno, bo wprowadzi je nowy rząd

W końcu wiadomo, że emerytury bez podatku oraz nowe świadczenie z ZUS dla wdów i wdowców wprowadzi nowy rząd koalicji 15 października, któego premierem jest Donald Tusk.

Czy 17 grudnia 2023 to niedziela handlowa, ostatnia bez zakazu handlu w tym roku? Jak zrobić tanie zakupy bez tłoku i kolejek

Tanio i szybko to w przypadku zakupów, zwłaszcza dużych – jakimi z natury są zakupy na Wigilię i Boże Narodzenie, plusy wzajemnie się wykluczające. Najszybciej zakupy da się zrobić oczywiście w sklepach internetowych, ale wtedy trzeba zapłacić więcej. Nawet jeśli oferują bezpłatną dostawę, to i tak ceny mają wyższe niż sklepy stacjonarne. Jaką więc przyjąć strategię.

Pieniądze na Boże Narodzenie 2023. Mało kto myśli o pożyczce lub kredycie, bo z dwojga złego lepiej zaoszczędzić na wydatkach

W tym roku, celem przygotowania się do Wigilii i Bożego Narodzenia, 13,2% Polaków planuje zaciągnąć kredyt lub pożyczkę gotówkową w banku, parabanku bądź u znajomych czy rodziny. 81,9% rodaków nie przewiduje tego, a 4,9% jeszcze nie wie, jak postąpi.

Polacy prezenty świąteczne kupują "na szybko". Ile planują przeznaczyć na upominek dla jednej osoby?

Ile Polacy planują przeznaczyć na prezent świąteczny dla jednej osoby? I gdzie najczęściej będą je kupować? Przedstawiamy raport.

Polacy będą zadłużać się na święta?

Czy, aby zorganizować tegoroczne święta Bożego Narodzenia Polacy będą zaciągać pożyczki? Tak planuje około 13% rodaków. Pieniądze przeznaczą na zrobienie świątecznych zakupów, prezenty lub ewentualne wyjazdy. 

Nowe emerytury 2024: 1 783,82 zł czy 1 769,52 zł minimalnej emerytury. Ile wyniosą świadczenia po marcowej waloryzacji [wyliczenia]

Jeszcze kilka tygodni temu wszyscy zakładali, że nowe emerytury 2024 - czyli emerytury, renty i inne świadczenia z ZUS podlegające ustawowej waloryzacji wzrosną o 12,3 procent – nieco mniej niż w 2023 r., kiedy to wskaźnik waloryzacji wynosił 14,8 proc., ale to przez to, że inflacja w końcu zaczęła spadać. Gdyby tak było, najniższa emerytura wynosiłaby od marca 1 783,82 zł, a np. emerytura wynosząca w tej chwili 5 tys. zł brutto zwiększyłaby się do 5 615 zł brutto. Jednak teraz mówi się, że bardziej prawdopodobny jest niższy wskaźnik waloryzacji – 11,4 proc, Wówczas nowa emerytura 2024 - nowa minimalna emerytura od marca wynosiłaby 1 769,52 zł a emerytura aktualna 5 tys. zł wzrosłaby nie o 615 zł, ale tylko o 570 zł brutto. Nie ma jednak nowych wiadomości dotyczących drugiej waloryzacji emerytur w 2024 r. Będą więc dwie waloryzacje nowej emerytury 2024?

Ile lat trzeba pracować by dostać emeryturę. Jak zagwarantować sobie minimalną emeryturę - 1 588,44 zł do corocznej waloryzacji

Po to każdy pracujący na etacie jest zobowiązany do płacenia obowiązkowo składek na ubezpieczenie społeczne – podobnie jak jego pracodawca – by w przyszłości gdy już osiągnie ustawowy wiek emerytalny mógł złożyć wniosek o emeryturę i już do końca życia otrzymywać z ZUS takie świadczenie, które zapewni mu utrzymanie, podobnie jak wcześniej zapewniało wynagrodzenie za pracę. Mało kto jest zadowolony ze swojej emerytury, a ściślej – jej wysokości.

Opłaty za centralne ogrzewanie i ciepłą wodę w 2024 roku dla gospodarstw domowych. Jest ustawa, wiadomo o ile wzrosną

Ustawa o zamrożeniu cen energii elektrycznej oraz o zapewnieniu taniego gazu gospodarstwom domowym jest już uchwalona i czeka na podpis prezydenta. Ustanawia ona również zasady, na jakie będą naliczane opłaty za dostarczanie ogrzewania i ciepłej wody odbiorcom, w tym zwłaszcza mieszkańcom bloków i kamienic w ramach wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych. Czy opłaty te w 2024 roku wzrosną?

Nowe taryfy taniego gazu na 2024 rok. Nikt nie zapłaci więcej niż teraz, ale tylko do końca czerwcaJ

Ustawa zamrażająca ceny energii elektrycznej w 2024 roku dotyczy także ochrony odbiorców na rynku gazu. W przypadku tego nośnika energii w zasadzie przez pierwszą połowę przyszłego roku obowiązywać będą takie same ceny jak teraz – punktem odniesienia będą więc taryfy stosowane w 2022 roku.

Wigilia 2023. W tym roku chcemy by na wieczerzę składały się potrawy z ekologicznych produktów bo kupujemy odpowiedzialnie

Polacy z coraz większą uwagą myślą o tym, co i w jakiej ilości przygotować, ponieważ chcą żyć bardziej świadomie. Dbają m.in. o przemyślany wybór produktów rybnych, co umożliwia zminimalizowanie negatywnego wpływu na środowisko, ale i własne zdrowie.

Boże Narodzenie 2023. Pod choinkę bez zmian: dla dorosłych kosmetyki, dla dzieci klocki

W tym roku trochę w mniejszym stresie kupować będziemy prezenty pod choinkę i na gwiazdkę. Inflacja wyraźnie spadłą – choć nie ma pewności co będzie dalej, ceny ustabilizowały się i w konsekwencji można spokojniej myśleć o przyszłości, a więc i mniej drastycznie oszczędzać, by mieć jakiekolwiek rezerwy na czarną godzinę.

Sklepy przez świętami przeżywają oblężenie, ale Polacy i tak czekają z zakupami na ostatnią chwilę

Czy i w tym roku Polacy będą robić świąteczne zakupy na ostatnią chwilę? Wszystko wskazuje na to, że tak. Blisko 33% zrobi je tydzień przed Bożym Narodzeniem, 21 % zaledwie kilka dni przed świętami. 

Boże Narodzenie 2023. Wigilijny i świąteczny stół Polaków w tym roku bez przesadnych oszczędności

Sto złotych na osobę na zakupy żywności, która trafi na stół w czasie Wigilii i Bożego Narodzenia 2023 – tak wyceniają tę pozycję w domowym budżecie sami zainteresowani. W porównaniu do ubiegłego roku jesteśmy większymi optymistami, co jest efektem głównie z lekkiej poprawy domowej inflacji oraz oswojenia się z wysokimi cenami artykułów spożywczych w kolejnym roku wysokiej inflacji.

 

Polacy nie planują oszczędzać na świątecznych zakupach?

Jak co roku platforma analityczno-badawcza UCE RESEARCH i Grupa BLIX udostępniają wyniki raportu pt. „Plany zakupowe Polaków na święta 2023”, który powstał na podstawie badań deklaracji konsumenckich ponad tysiąca dorosłych rodaków. Co wynika z tegorocznych badań? Czy Polacy będą szukać oszczędności również podczas świątecznych zakupów? 

Mieszkania na wynajem wciąż przynoszą zyski inwestorom, ale teraz coraz trudniej jest je kupić

Siedem lat pod rząd ze stratami na lokatach sprawiło, że w tym czasie dynamicznie rosło zainteresowanie lokowaniem oszczędności w mieszkanie pod wynajem. Był czas, że niemal co drugie nowe mieszkanie od dewelopera kupowane było w tym celu. Teraz jednak te proporcje zmieniają się w drugą stronę, a to za sprawą Bezpiecznego Kredytu 2%.

Najtańsze prezenty pod choinkę 2023. Bądź przedsiębiorczy i wykorzystaj siłę złotego – zyski z dobrego kursu złotego przewyższają straty z inflacji

Czy to jest możliwe, skoro inflacja jest wciąż wysoka a ubiegłoroczny grudzień był miesiącem szczególnie drogim? Możliwe, bo rynek to nie tylko inflacja i rosnące ceny towarów, ale także na przykład gra kursów walut. Czasu do układania prezentów pod choinkę jest jeszcze sporo, ale na tyle mało, by decydując się np. na zakup prezentów w zagranicznych sklepach internetowych nie składać zamówienia już teraz.

Jak zapłacić niższy podatek za 2023 rok – stosując ulgi i odliczenia podatkowe, jest na to jeszcze miesiąc. Ale czy potrafisz

Znajomość prawa podatkowego nigdy nie była mocną stroną Polaków, także i dlatego, że ulg i odliczeń było dużo a same przepisy mało zrozumiałe. Dlatego składanie rocznych PIT-ów zawsze wywoływało tak wielkie poruszenie. Teraz większości Polaków spełnienie rocznego obowiązku podatkowego ułatwia sam fiskus, wypełniając PIT-y roczne i oddając je do cyfrowej akceptacji. Jednak tak przygotowane deklaracje podatkowe najczęściej nie uwzględniają wszystkich możliwych odliczeń i ulg podatkowych.

Ile więcej możesz zarobić w 2024 roku bez podwyżki od szefa? Nawet 300 zł miesięcznie już od stycznia. Sprawdź!

Sejm jeszcze na dobre nie rozpoczął prac, a już trafił do niego projekt ustawy podwyższającej kwotę wolną od podatku w PIT z 30 000 do 60 000 zł. Oznacza to, że podatku od dochodów nie zapłacą w ogóle osoby zarabiające teraz lub otrzymujące w formie emerytury lub innych świadczeń nie 2 500 zł miesięcznie przed opodatkowaniem, ale 5 000 zł. W praktyce to koniec z zaliczkami na PIT potrącanymi co miesiąc jeśli teraz wynoszą nie więcej niż 300 zł, albo zredukowanie wyższych o równo 300 złotych.

1 490 zł – tyle przeciętnego Polaka będą kosztowały tegoroczne święta Bożego Narodzenia. I to tylko dlatego, że dalej zaciskamy pasa

Na niespełna miesiąc przed Bożym Narodzeniem poznaliśmy wyniki badania – Świąteczny Portfel Polaków 2023. Ponieważ badanie jest powtarzalne co roku, a jego promotorem są bankowcy znający się przecież najlepiej o pieniądzach, jego wyniki pokazują aktualne trendy w domowych finansach. Wynika z nich, że mimo wciąż wysokiej inflacji każdy Polak wyda średnio na tegoroczne święta Bożego Narodzenia tylko o 63 zł więcej niż przed rokiem.

Niedziele handlowe 10.12.2023 i 17.12.2023: połowa Polaków czeka na nie by kupić prezenty pod choinkę

W końcu jest pełna jasność co do niedziel handlowych w grudniu. Ustawa rozstrzygająca zakaz handlu w Wigilię oraz ustanawiająca handlową niedzielę na najbliższą czyli 10 grudnia – i to nie do 14.00, ale na zasadach jak każda inna niedziela handlowa – daje możliwość zaplanowania zakupów, w tym związanych ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia.

Najlepszy sposób na oszczędności 2023: złoto. Ile trzeba mieć, by ulokować, jak kupować sztabki i monety

Od kiedy w złoto można inwestować przez Internet, kupując nawet mikrosztabki, na dodatek „kawałek po kawałku”, lokowaniem w złoto swoich oszczędności interesuje się coraz więcej Polaków. I to oni są wygranymi w 2023 roku na rynku oszczędzających.

Kryptowaluty 2024. Przez chęć szybkiego zysku inwestorzy stają się mniej ostrożni i łatwo stają się ofiarami oszustw

Cyberataki przeprowadzane na użytkowników portali społecznościowych takich jak YouTube czy X, a więc dawny Twitter, są wyjątkowo wyrafinowane – zwłaszcza gdy przestępcy koncentrują się na osobach zainteresowanych kryptowalutami. Tu nikt nie chce łowić płotek, a każdy haker liczy na duży łup.

REKLAMA