reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Tematy > ZUS

Temat: ZUS

Poniżej prezentujemy wszystkie istotne informacje dotyczące tematu ZUS. Przejrzyj nasze archiwum dotyczące ZUS.

Od kiedy ZUS wznawia wyjazdy do sanatorium? [AUDIO]

Aktualizacja: 05.03.2021

Od kiedy ZUS wznawia wyjazdy do sanatorium? Jakie warunki należy spełnić, aby rozpocząć rehabilitację leczniczą? Kto pojedzie jako pierwszy? »

Sanatoria ZUS w 2021 roku – otwarcie

Aktualizacja: 26.02.2021

Kiedy ruszą sanatoria ZUS w 2021 roku? Jakie warunki należy spełnić, aby skorzystać z rehabilitacji? Czy potrzebne są wcześniejsze testy? »

Ważny termin dla dorabiających emerytów i rencistów [AUDIO]

Aktualizacja: 25.02.2021

Ważny termin dla dorabiających emerytów i rencistów to 1 marca 2021 r. Do tego dnia należy poinformować ZUS o dodatkowych przychodach. Jak to zrobić? »

PIT z ZUS za 2020 rok [AUDIO]

Aktualizacja: 24.02.2021

PIT z ZUS za 2020 rok otrzymują osoby, które w ubiegłym roku chociaż raz pobrały świadczenie z ubezpieczeń społecznych. Jakie formularze otrzymają emeryci i renciści? »

Emerytura międzynarodowa - ZUS radzi online [AUDIO]

Aktualizacja: 11.02.2021

Emerytura międzynarodowa? ZUS uruchomił usługę dla osób, które pracowały za granicą. Jak skorzystać z e-wizyty online? »

Kto dostanie PIT z ZUS [AUDIO]

Aktualizacja: 25.01.2021

Kto dostanie PIT z ZUS? Co z nadpłatą podatku? Jak emeryt i rencista może przekazać 1 procent podatku? Ruszyła wysyłka formularzy PIT dla świadczeniobiorców ZUS. »

Postojowe dla artystów - wnioski od 15 stycznia 2021 r.

Aktualizacja: 15.01.2021

Postojowe dla artystów będzie wypłacane przez ZUS. Wnioski można składać od 15 stycznia 2021 r. Dla kogo jest to świadczenie? Jak złożyć wniosek? Jakie warunki należy spełnić? Ile wynosi wsparcie? »

Jak załatwić coś w ZUS przez wideo?

Aktualizacja: 19.11.2020

E-wizyty w ZUS są coraz popularniejsze. Co można załatwić podczas rozmowy wideo z ekspertem? Czy ważny jest wybór konkretnej placówki? »

Sanatorium z ZUS - wyjazdy wstrzymane do odwołania

Aktualizacja: 27.10.2020

ZUS apeluje, by klienci posiadający zawiadomienie o skierowaniu na rehabilitację leczniczą, która ma się rozpocząć po 24 października 2020 r., zostali w domu. Wyjazdy do sanatoriów są wstrzymane do odwołania poza jednym wyjątkiem. »

Jak przeliczyć zasiłek obniżony w związku z tarczą antykryzysową?

Aktualizacja: 21.10.2020

Obniżenie wynagrodzenia w związku z tarczą antykryzysową wpłynęło również na wysokość zasiłków opiekuńczych, chorobowych i macierzyńskich. Zasiłki można teraz na nowo przeliczyć z zastosowaniem wynagrodzenia, które obowiązywało przed zmianą czasu pracy. Jak to zrobić? »

ZUS uruchamia e-wizyty dla klientów

Aktualizacja: 19.10.2020

ZUS można odwiedzić online. Podczas e-wizyty eksperci Zakładu Ubezpieczeń Społecznych odpowiedzą na pytania z zakresu emerytur, rent, zasiłków, a także ubezpieczeń i składek. »

Kiedy umowa o pracę może zostać uznana przez ZUS za pozorną?

Aktualizacja: 21.09.2020

Pozorność zatrudnienia a objęcie pracowniczym ubezpieczeniem społecznym. Na co zwraca uwagę ZUS ustalając pozorność zatrudnienia pracownika? Co może zrobić pracownik, którego umowa o pracę zostanie uznana za pozorną? »

Renta rodzinna - jak jej nie stracić po maturze?

Aktualizacja: 09.09.2020

Uczniowie, którzy po zdanej maturze chcą nadal się uczyć, mogą nadal otrzymywać rentę rodzinną po zmarłym rodzicu. Należy jednak pamiętać o formalnościach. Jakich? »

Ogromne zainteresowanie bonem turystycznym

Aktualizacja: 26.08.2020

"Widzimy ogromne zainteresowanie bonem. Rodzice z dziećmi wykorzystują końcówkę wakacji żeby po aktywacji bonu wyjechać jeszcze w tym sezonie" – mówi Iwona Kowalska-Matis regionalny rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku. W środę 26 sierpnia ZUS realizuje trzecią transzę płatności. »

Polski Bon Turystyczny - ZUS przelewa pieniądze na konta firm

Aktualizacja: 20.08.2020

Od 12 sierpnia 2020 r. ZUS przelewa pieniądze na konta firm turystycznych w ramach programu Polski Bon Turystyczny. Bon ważny jest do końca marca 2022 r. Gdzie znaleźć listę firm i organizacji pożytku publicznego, u których można płacić bonem? Jak dopisać się do listy? »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Monika Czarczyńska

Asystent prawny w E-Kancelaria Grupa Prawno-Finansowa sp. z o.o.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama