| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Wiadomości

Poród w domu nierefundowany

Aktualizacja: 24.11.2010

W kwietniu 2011r. wejdzie w życie rozporządzenie ministra zdrowia w sprawie świadczeń zdrowotnych z zakresu opieki okołoporodowej. O możliwości wyboru miejsca porodu w ministerstwie mówiono już ponad rok temu. Rozporządzenie przyznaje kobiecie prawo rodzenia w domu, wciąż jednak nie wiadomo czy znajdzie się ono w koszyku świadczeń gwarantowanych w 2011r. »

Ustawa o ochronie danych osobowych znowelizowana

Aktualizacja: 24.11.2010

Na posiedzeniu Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej przyjęta została – wniesiona przez Prezydenta RP – nowelizacja ustawy o ochronie danych osobowych. »

Premie od pułapów zakupów

Aktualizacja: 24.11.2010

Czy osiąganie przez nabywcę towarów określonego w umowie pułapu obrotów (zakupów) stanowi usługę i czy w związku z tym wypłacana nabywcy towarów premia za jego uzyskanie jest wynagrodzeniem, rabatem, dostawą towarów, czy może nie rodzi żadnych skutków podatkowych? »

Wygaśnięcie mandatu członka zarządu sp. z o.o. po upływie roku.

Aktualizacja: 18.11.2010

Jeżeli w zarządzie spółki z o.o. członek zarządu powołany został uchwałą wspólników na czas nieoznaczony, a w umowie spółki nie znajdują się postanowienia regulujące okres trwania jego kadencji, istnieje duże ryzyko wystąpienia rozbieżności pomiędzy okresem trwania kadencji członka zarządu a jego mandatem. Może się z tymwiązać szereg niebezpieczeństw. »

Promocja przedsiębiorstwa opodatkowana?

Aktualizacja: 19.11.2010

Czy podatki, jak głosi znana amerykańska maksyma, są jedną z niewielu rzeczy, które są pewne? Raczej tak. Czy przepisy regulujące zasady opodatkowania są skonstruowane przejrzyście i zapewniają łatwość ich stosowania? Raczej nie. »

E-dowód dostępny od 1 lipca 2011 roku

Aktualizacja: 17.11.2010

Już w przyszłym roku wejdzie w życie znowelizowana ustawa o dowodach osobistych. Zamierzenia miały uprościć obywatelom życie dzięki jednej karcie w postaci dowodu, który mielibyśmy zabierać ze sobą wszędzie tam gdzie musimy albo chcemy załatwić wszelkie sprawy życia codziennego. »

Nowelizacja ustawy o księgach wieczystych i hipotece

Aktualizacja: 10.11.2010

W lutym 2011 r. wejdzie w życie ustawa z dnia 26 czerwca 2009 r. o zmianie ustawy o księgach wieczystych i hipotece oraz o zmianie niektórych innych ustaw wprowadzająca istotne zmiany w zakresie podstaw regulacji hipoteki i jej funkcjonowania w obrocie prawnym. »

Łatwiejszy dostęp do świadczeń zdrowotnych

Aktualizacja: 10.11.2010

Konsekwencją wyroku wydanego przez Trybunał Konstytucyjny w sprawie składek na ubezpieczenie zdrowotne rolników jest konieczność nowelizacji przepisów o ubezpieczeniach zdrowotnych, które dotyczą dokumentów pozwalających na uzyskanie świadczenia zdrowotnego. Przewidywana nowelizacja zakłada rezygnację z druków RMUA. Zgodnie z przewidywaną nowelizacją u lekarza zamiast druków RMUA, będziemy musieli pokazać tylko dowód osobisty. »

Biometria wyeliminuje stadionowe chuligaństwo?

Aktualizacja: 05.11.2010

Na świecie duże obiekty sportowe wyposażane są w infrastrukturę biometryczną, która skutecznie zwiększa bezpieczeństwo i eliminuje wybryki chuligańskie. Jak jest z polskimi stadionami – wszyscy wiedzą. Warto jednak zapytać, co, kiedy i w jaki sposób można poprawić. »

Legalizacja marihuany w Kaliforni

Aktualizacja: 05.11.2010

W Kalifornii zakończyło referendum na temat Propozycji 19 - legalizującej konsumpcję, uprawę i handel konopiami indyjskimi. Zgodnie z tą propozycją dorośli mieszkańcy Kalifornii jako pierwsi w USA mogliby posiadać do 1 uncji (28,35 g) marihuany, z zastrzeżeniem, że spożywać ją w miejscach niepublicznych oraz nie odbywałoby się to w obecności dzieci. »

Czy Rząd wygra z dopalaczami?

Aktualizacja: 04.11.2010

Niezależnie od oceny podjętych przez rząd działań w sprawie walki z dopalaczami i abstrahując zupełnie od tego, czy metody jakie w tej sprawie przedsięwzięto były słuszne, a przede wszystkim, czy można im nadać dystynkcję legalnych, warto zastanowić się jak obecnie centralne organy administracji rządowej powinny działać, aby wypowiedziana producentom i handlarzom dopalaczy wojna błyskawiczna nie przerodziła się w klęskę. »

Dlaczego to Polska stała się ofiarą dopalaczy

Aktualizacja: 04.11.2010

W dniu 15 października w siedzibie Polskiej Sieci Polityki Narkotykowej odbył się Okrągły Stół pt. Dlaczego to Polska stała się ofiarą dopalaczy? Efektem spotkania był list wystosowany do Premiera Donalda Tuska. »

Kara 15 lat za sprzedaż dziecka

Aktualizacja: 22.10.2010

Sąd Najwyższy oddalił kasację obrońcy skazanego za uprowadzenie i sprzedaż niespełna dwuletniej córki. Sąd utrzymał w mocy karę 15-stu lat pozbawienia wolności. »

Wypłaty emerytur i rent inwalidzkich są zgodne z konstytucją

Aktualizacja: 11.01.2011

Trybunał Konstytucyjny rozpoznał wniosek Grupy posłów na Sejm dotyczący zasad wypłaty emerytur i rent inwalidzkich, uznając kwestionowane przepisy za zgodne z konstytucją. »

Europejski Dzień Wymiaru Sprawiedliwości w Sprawach Cywilnych

Aktualizacja: 25.10.2010

Według opublikowanego w dniu 25 października 2010 roku badania Eurobarometru trzech na czterech Europejczyków (73 %) liczy na pomoc w rozwiązywaniu sporów prawnych oraz dochodzeniu swoich praw w innym państwie członkowskim. »

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawnicza Polz & Polz

Kancelaria Prawnicza Polz & Polz działa na rynku od 2004 roku. Świadczymy kompleksowe usługi doradztwa prawnego dla podmiotów gospodarczych oraz osób fizycznych, zarówno polskich jak i zagranicznych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »