| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Wiadomości

Skarga na bezczynność Prezydenta RP-wyrok warszawskiego sądu

Aktualizacja: 06.10.2011

Prezydent RP jest zobowiązany do rozpoznania wniosku o udostępnienie opinii prawnych dotyczących zgodności tzw. „ustawy o OFE” z Konstytucją RP – taki wyrok wydał w dniu 6 października 2011 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w sprawie Mikołaja Barczentewicza, współpracownika Forum Obywatelskiego Rozwoju, przeciwko Prezydentowi RP. »

Jawne informacje na temat domów maklerskich

Aktualizacja: 20.09.2011

Jak wynika z raportu „Zarządzanie ryzykiem: ujawnienia domów maklerskich”, przygotowanego przez firmę doradczą Compliance Partners domy maklerskie powinny poświęcać większą uwagę analizie swoich obowiązków informacyjnych. »

Ruszają Szkolne Koła Prawne

Aktualizacja: 13.09.2011

Rusza kolejny etap organizowanego przez Ministerstwo Sprawiedliwości oraz samorząd radców prawnych, programu edukacji prawnej "Szkolne Koła Prawne". »

Zwiększone ryzyko dla wierzycieli

Aktualizacja: 07.10.2011

Od 1 lipca 2011 roku możliwe jest przekształcenie przedsiębiorcy będącego osobą fizyczną (wykonującą we własnym imieniu działalność gospodarczą) w jednoosobową spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością lub jednoosobową spółkę akcyjną. »

Wystawienie bankowego tytułu egzekucyjnego w opinii Trybunału

Aktualizacja: 19.09.2011

Zgodnie z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego uprawnienia banku do wystawiania bankowego tytułu egzekucyjnego przeciwko spółdzielniom mieszkaniowym, które korzystają z kredytów mieszkaniowych tzw. "starego portfela" bez konieczności uzyskania pisemnego oświadczenia spółdzielni o poddaniu się egzekucji są zgodne z konstytucją. »

Zmiany w zasadach spłaty kredytów w obcych walutach

Aktualizacja: 11.08.2011

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał nowelę ustawy o kredycie bankowym i kredycie konsumenckim. Pozwoli ona osobom zadłużonym w obcych walutach spłacić kredyty w walucie, w jakiej kredyt zaciągnęli. »

Nie będzie alkoholu na stadionach

Aktualizacja: 11.08.2011

Poselska propozycja żeby na imprezie masowej, z wyłączeniem imprezy masowej podwyższonego ryzyka, umożliwić sprzedaż, podawanie i spożywanie napojów alkoholowych zawierających nie więcej niż 3,5% alkoholu nie uzyskała akceptacji ze strony Senatu. »

Jak szybko pojedziemy na drogach UE?

Aktualizacja: 22.08.2011

Okres wakacyjny to dla wielu z nas czas upragnionych urlopów, które chętnie spędzamy w krajach należących do Unii Europejskiej. Jeśli już decydujemy się na podróż samochodem na zachód lub południe Europy, warto wiedzieć jaka jest dopuszczalna prędkość na niemieckiej autostradzie oraz ile kosztuje przejazd w słonecznej Italii. »

Łatwiejszy dostęp do wymiaru sprawiedliwości w sporach transgranicznych

Aktualizacja: 26.07.2011

Komisja Europejska podejmuje szereg działań, które mają na celu ułatwienie dostępu do wymiaru sprawiedliwości w trans granicznych sporach prawnych. »

Pomoc dla poszkodowanych w wyniku katastrof naturalnych

Aktualizacja: 20.07.2011

Rolnicy poszkodowani w wyniku Huraganów i innych zjawisk atmosferycznych mogą skorzystać ze wsparcia z PROW 2007-13 oraz z preferencyjnie oprocentowanych „kredytów kleskowych” »

Zmiany w ustawie o zawodzie tłumacza przysięgłego

Aktualizacja: 14.06.2011

Od dnia 1 lipca 2011 roku zostanie zniesiony wymóg studiów podyplomowych w zakresie tłumaczenia. Wystarczające będzie uzyskanie tytułu magistra jakiegokolwiek kierunku studiów i zdanie egzaminu na tłumacza przysięgłego organizowanego przez Ministerstwo Sprawiedliwości. »

Dotacje unijne do 50 % dla małych przedsiębiorstw na debiut NewConnect

Aktualizacja: 14.06.2011

Suma wszystkich kosztów, jakie musi ponieść przedsiębiorca w związku z debiutem na NewConnect, jest relatywnie wysoka i może odstraszać potencjalnych kandydatów, w szczególności małych przedsiębiorców, od skorzystania z tej atrakcyjnej możliwości pozyskania kapitału. »

Odpowiedzialność karna za znieważenie Prezydenta jest zgodna z konstytucją

Aktualizacja: 07.07.2011

Trybunał Konstytucyjny w dniu 6 lipca 2011 roku rozpoznał pytanie prawne Sądu Okręgowego w Gdańsku dotyczące odpowiedzialności karnej za publiczne znieważenie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. »

Grzywna dla gapowicza bez dokumentów

Aktualizacja: 29.06.2011

Zgodnie z obowiązującą od 1 marca 2011 roku nowelizacją ustawy „Prawo przewozowe” pasażer bez ważnego biletu, odmawiając okazania kontrolerowi dokumentu tożsamości lub próbując oddalić się z miejsca kontroli popełnia wykroczenie. »

Nowe zasady ruchu rowerowego już weszły w życie

Aktualizacja: 30.05.2011

W dniu 21 maja 2011 roku weszły w życie nowe przepisy Prawa o ruchu drogowym ustanawiające nowe zasady ruchu rowerowego. Zmiany mają zapewnić bezpieczeństwo wszystkim użytkownikom dróg. »

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Mira Michalska

Doradca

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »