| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Wiadomości

Dziadek obejmie spadek po wnuku

Aktualizacja: 28.07.2009

Weszły w życie przepisy zgodnie z którymi krąg spadkobierców zostanie rozszerzony o dziadków, a w razie ich śmierci wujów i ciotki, a także pasierbów. »

Ostrzeganie przed dopalaczami formą reklamy?

Aktualizacja: 23.07.2009

Przestrzeganie w ogólnopolskim dzienniku o negatywnych skutkach brania leków jest według Głównego Inspektora Farmaceutycznego niezgodną z prawem reklamą. »

Nie odetną prądu za długi

Aktualizacja: 23.07.2009

Nie można wstrzymać dostaw energii elektrycznej tylko dlatego, że odbiorca za nią nie płaci. Do zgodnego z prawem odcięcia prądu nie wystarczy też samo poinformowanie odbiorcy o zadłużeniu. »

Tańsze SMS-y zza granicy

Aktualizacja: 30.07.2009

Od 1 lipca 2009 r. wysłanie wiadomości tekstowej z zagranicy na obszarze UE kosztuje maksymalnie 0,11 euro, niemal trzy razy taniej w stosunku do poprzedniej średniej unijnej wynoszącej 0,28 euro (bez VAT). »

Powieść z gatunku politicial fiction nie narusza dóbr osobistych

Aktualizacja: 23.07.2009

Dobra osobiste nie mogą być naruszone przez umieszczenie w powieści z gatunku politicial fiction obraźliwych określeń, gdyż nie należy odnosić postaci w niej opisanych do postaci rzeczywistych. »

Odchudzanie… portfela

Aktualizacja: 30.07.2009

Chudniesz w zgodzie z naturą bez żadnych skutków ubocznych ani efektu jo-jo – to jedno z haseł promujących produkty z Zielarni Ojca Klimuszko. Prezes Urzędu uznała, że reklama wprowadzała konsumentów w błąd »

Polska narusza Europejską Konwencję Praw Człowieka

Aktualizacja: 30.07.2009

Alicja Tysiąc oskarżyła Polskę o złamanie Europejskiej konwencji praw człowieka. Stwierdziła, że naruszono m.in. jej prawo do poszanowania życia prywatnego, tworząc regulacje prawne uniemożliwiające skuteczne dokonanie legalnej aborcji. Europejski Trybunał Praw Człowieka przyznał jej rację. »

Media muszą odpowiadać za prezentowany materiał

Aktualizacja: 23.07.2009

Stacja TVN w jednym z reportaży naruszyła dobra osobiste bohatera materiału. Sąd nakazał stacji złożenia oświadczenia z przeprosinami. »

Publiczna informacja musi być poparta dowodami

Aktualizacja: 23.07.2009

Rozpowszechnianie niesprawdzonych wiadomości na temat życiorysu osoby publicznej, nawet gdyby stanowiły one zaledwie opinię, mogą prowadzi do naruszenie dóbr osobistych zainteresowanego. »

Redaktor nie odpowiada za komentarze czytelników

Aktualizacja: 23.07.2009

Dziennikarz prowadzący działalność prasowa w postaci portalu internetowego, nie odpowiada za wpisy umieszczane na stronie internetowej, ponieważ nie stanowią one materiału prasowego. »

Uważaj na sąsiada

Aktualizacja: 23.07.2009

Zaniedbanie obowiązku należytej staranności i rzetelności zawodowej stanowić może podstawę do pociągnięcia dziennikarza do odpowiedzialności zawodowej lub cywilnej- orzekł Sąd Apelacyjny w Warszawie »

Nazwiska nie należy utożsamiać z wizerunkiem

Aktualizacja: 29.07.2009

Zgoda na występ publiczny jest równoznaczna ze zgodą na publikację nazwiska, wykorzystanie nazwiska do promocji imprezy stanowi element umowy, wiec nie jest bezprawne-uznał Sąd Apelacyjny w Warszawie. »

Pierwsze podsumowanie programu Rodzina 500 plus

Aktualizacja: 10.05.2016

Ponad 2,1 mln złożonych wniosków, 675 tys. wydanych decyzji, wypłaconych prawie 430,5 mln zł - to pierwsze podsumowanie działania programu Rodzina 500 plus. »

Niepełnosprawni otrzymają pomoc

Aktualizacja: 10.05.2016

Międzyresortowy zespół zajmie się nowymi rozwiązaniami wsparcia dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów. »

Więźniowie będą pracować

Aktualizacja: 10.05.2016

Miesięczne utrzymanie więźnia kosztuje obecnie 3150 zł. Niestety koszty te nadal wzrastają. Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowało pilotażowy projekt, mający na celu aktywizację bezrobotnych więźniów. »

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Monika Wolska-Bryńska

Radca prawny w Departamencie Kontroli Podatkowych w Kancelarii Prawno-Podatkowej Mariański Group

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »