Kategorie

Zarobki i prawo

22 sie 2021
18 wrz 2021
Zakres dat:
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Kto może odebrać wynagrodzenie pracownika

Zdarzają się sytuacje, kiedy pracownik nie ma możliwości odebrania samodzielnie wynagrodzenia. Kto może w jego zastępstwie odebrać jego zarobki.

Co wchodzi w skład zarobków pracownika

Wynagrodzenie pracownika to świadczenie pieniężne, jakie pracownik otrzymuje za wykonywaną pracę. Czy zawsze wiemy, z czego dokładnie składa się nasze wynagrodzenie.

Co może zrobić pracownik, który nie otrzyma swoich zarobków

Często się zdarza, że pracownicy nie otrzymują swojego wynagrodzenia w określonym terminie lub wcale nie otrzymują wynagrodzenia. Co mogą zrobić w takiej sytuacji?

Do kiedy pracodawca powinien wypłacać wynagrodzenie

Obowiązkiem pracownika jest wypłacanie wynagrodzenia w terminie. Pracownik za swoją pracę powinien otrzymywać wynagrodzenia. Pracodawca za świadczoną przez pracownika powinien wypłać mu pensje.

Czy należy zachować nasze zarobki w tajemnicy


Często na spotkaniach rodzinnych lub ze znajomymi chwalimy się swoimi zarobkami. Czy jednak mamy do tego prawo?

Czy pracownik może domagać się godziwych zarobków

Zgodnie z przepisami kodeksu pracy pracownik ma prawo do godziwego wynagrodzenia za pracę. Czy jednak taki zapis daje pracownikowi prawo do żądania od pracodawcy zarobków na określonym poziomie?

Czym są godziwe zarobki

Często możemy się spotkać z twierdzeniem, że pracownicy mają prawo do godziwych zarobków. Co jednak w praktyce oznacza to stwierdzenie?

Czym jest wynagrodzenie brutto

Osoby podejmujące zatrudnienie często zastanawiają się, jakie tak naprawdę będą otrzymywały wynagrodzenie. Wiadomo bowiem, że to co znajdziemy w umowie o pracę nie odpowiada rzeczywistości. Jaka jest tak naprawdę definicja wynagrodzenia i skąd wynikają wspomniane różnice?

Kiedy pracownik ma prawo do sprawowania płatnej opieki

Prawo do świadczeń z ubezpieczenia społecznego przysługuje pracownikowi nie tylko w przypadku zachorowania, ale także wówczas gdy musi zaopiekować się dzieckiem lub innym chorym członkiem rodziny.