reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Zakaz lotów międzynarodowych od 11 listopada 2020 r.

Aktualizacja: 10.11.2020

Zakaz międzynarodowych lotów cywilnych do 10 państw będzie obowiązywał od środy 11 listopada 2020 r. Do kiedy będzie obowiązywał zakaz? Jakie państwa obejmie? »

Wyższe rekompensaty dla świadków w sądach - senacki projekt

Aktualizacja: 09.11.2020

Wyższe rekompensaty dla świadków wzywanych do sądów lub przez prokuraturę zakłada projekt zainicjowany przez Senat. Obecnie maksymalny zwrot za jednodniową utratę zarobku lub dochodu wynosi 82,31 zł. O ile ma wzrosnąć ta kwota? Na jakim etapie są prace nad projektem? »

Niektóre sklepy meblowe zamknięte od 7 listopada 2020 r.

Aktualizacja: 09.11.2020

Niektóre sklepy meblowe od 7 listopada 2020 r. są zamknięte. Takie obostrzenia wynikają z nowego rozporządzenia Rady Ministrów, które - inaczej niż przewidywał projekt - nie wyłączyło sklepów z meblami z wprowadzanych ograniczeń w galeriach handlowych. »

Przedłużenie ograniczeń w lotach pasażerskich do 24 listopada?

Aktualizacja: 06.11.2020

Przedłużenie ograniczeń w lotach pasażerskich do 24 listopada 2020 r. przewiduje projekt rozporządzenia, który znalazł się w wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów. Od kiedy miałoby obowiązywać nowe rozporządzenie? Jakie państwa zostaną wyłączone z zakazu? »

Narodowa kwarantanna - ograniczenia w przemieszczaniu się

Aktualizacja: 05.11.2020

Narodowa kwarantanna może oznaczać ograniczenia w przemieszczaniu się. Mówił o tym rzecznik rządu Piotr Müller. Jak mogłaby wyglądać narodowa kwarantanna? Kiedy mogłaby zostać wprowadzona? »

RPD o braku zgody domniemanego ojca na badanie DNA

Aktualizacja: 04.11.2020

Rzecznik Praw Dziecka zwraca uwagę na problem braku zgody na poddanie się badaniu DNA przez domniemanego ojca. Zdaniem RPD taka sytuacja blokuje ustalenie ojcostwa. »

Nowa wersja strategii walki z COVID-19 - co zakłada?

Aktualizacja: 04.11.2020

Nowa wersja strategii walki z COVID-19 została opublikowana przez Ministerstwo Zdrowia. Jak wyjaśniono, jest ona odpowiedzią na zmianę charakteru epidemii. Jakie założenia znalazły się w dokumencie? Co oznaczają dla pacjentów? »

Nowe przepisy dotyczące zgromadzeń od 3 listopada

Aktualizacja: 04.11.2020

Nowelizacja rozporządzenia Rady Ministrów dotyczy m.in. zasad przemieszczania się i zgromadzeń. Co się zmieniło? Ile osób można przewozić w strefie żółtej i czerwonej? Co z egzaminami i kursami? »

Informacje o kwarantannie mogą być udostępniane ŻW i WOT

Aktualizacja: 03.11.2020

Informacje o osobach podlegających obowiązkowej kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych mogą być udostępniane także Żandarmerii Wojskowej oraz Wojskom Obrony Terytorialnej. Tak wynika wynika z rozporządzenia Rady Ministrów. »

Aplikacja STOP COVID pozwala zapisać się na test

Aktualizacja: 02.11.2020

Aplikacja STOP COVID umożliwia zapisanie się na test. O nowym rozwiązaniu poinformowało Ministerstwo Cyfryzacji. Jak w praktyce będzie wyglądało zapisanie się na test? Kto będzie mógł skorzystać z nowej funkcji STOP COVID? »

Cmentarze zamknięte 31 października, 1 i 2 listopada

Aktualizacja: 30.10.2020

Premier ogłosił, iż 31 października, 1 i 2 listopada cmentarze będą zamknięte. Zwrócił się również z prośbą o powstrzymanie się od wyjazdów, również wyjazdów poza miasta. »

Prezydencki projekt ustawy po wyroku TK ws aborcji

Aktualizacja: 30.10.2020

Prezydent zdecydował się na złożenie do Sejmu projektu nowelizacji ustawy o planowaniu rodziny. W wydanym oświadczeniu Andrzej Duda poinformował, iż rozumie obawy kobiet wynikające z niedawnego orzeczenia TK ws. aborcji. »

W wielu sądach sale rozpraw zamknięte dla publiczności

Aktualizacja: 30.10.2020

Sale rozpraw w wielu sądach nadal są zamknięte dla publiczności. Czy pandemia ograniczyła jawność pracy sądów? »

Punkty pomiaru pola elektromagnetycznego (także 5G) w każdej gminie

Aktualizacja: 29.10.2020

W gminach miejskich i wiejskich staną punkty pomiaru pół elektromagnetycznych; w dużych miastach będzie ich przynajmniej kilka - wynika z projektu rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska. Instalacje będą mierzyć pole elektromagnetyczne w zakresie częstotliwości wykorzystywanych przez 5G. »

Dodatki dla służby zdrowia - ustawa uchwalona przez Sejm

Aktualizacja: 29.10.2020

Sejm uchwalił nowelizację tzw. ustawy covidowej w sprawie dodatków dla służby zdrowia. Projekt ustawy złożyli posłowie PiS. Celem zmian - jak wskazano w uzasadnieniu - jest "konwalidacja błędu", który miał miejsce podczas rozpatrywania senackich poprawek. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Ewa Aksamit

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama