REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Akt prawa wewnętrznego

Akt prawa wewnętrznego
Akt prawa wewnętrznego
Shutterstock

Akt prawa wewnętrznego to termin odnoszący się do dokumentu, który reguluje działanie i organizację wewnętrzną jednostki. Jest to rodzaj przepisu prawnego, który ma zastosowanie wewnątrz danej jednostki i nie ma charakteru ogólnokrajowego czy międzynarodowego.

Akt prawa wewnętrznego może przybierać różne formy, takie jak regulaminy lub zarządzenia. Celem tych aktów jest określenie zasad, procedur, obowiązków, uprawnień i odpowiedzialności w ramach danej jednostki w celu zapewnienia porządku, efektywności działania oraz zgodności z przepisami prawnymi i polityką organizacji.

Akty prawa wewnętrznego mogą regulować różnorodne kwestie, w zależności od specyfiki danej jednostki. Mogą dotyczyć organizacji wewnętrznej, struktury zarządzania, procedur operacyjnych, etyki i standardów postępowania, zasad zatrudnienia i relacji pracowniczych, bezpieczeństwa i higieny pracy, ochrony danych osobowych, zarządzania ryzykiem, finansów czy zakupów.

Akty prawa wewnętrznego są zwykle opracowywane, zatwierdzane i wprowadzane przez uprawnione organy lub osoby w danej jednostce. Mają one siłę obowiązującą wewnątrz jednostki i podlegają przestrzeganiu przez wszystkich jej członków, pracowników lub członków organizacji.

REKLAMA

Encyklopedia prawa

D
K
P
R
S
U
W
Z

Niestety nic nie znaleziono
Spróbuj inne zapytanie

REKLAMA