REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Prawnik wewnętrzny

Prawnik wewnętrzny pracuje na rzecz przedsiębiorstwa
ShutterStock

Prawnik wewnętrzny (ang. in-house lawyer) – prawnik zatrudniony przez przedsiębiorstwo lub organizację, który zapewnia wsparcie prawnicze dla działań prowadzonych przez tę organizację.

Prawnik wewnętrzny pracuje na rzecz przedsiębiorstwa, zapewniając doradztwo prawne, reprezentowanie organizacji w sprawach sądowych i negocjacje umów. Jego zadaniem jest zapewnienie, że firma działa w zgodzie z prawem i przepisami, a także zapobieganie problemom związanym z przestrzeganiem prawa,  a także pomoc w rozwiązywaniu wszelkich kwestii prawnych, z jakimi organizacja może się spotkać. 

Praca prawnika wewnętrznego obejmuje m.in. przygotowywanie i negocjowanie umów, udzielanie porad prawnych, reprezentowanie przedsiębiorstwa w sporach prawniczych, monitorowanie zmian w przepisach prawnych oraz szkolenie pracowników w zakresie przestrzegania prawa. 

Prawnicy wewnętrzni często mają głębszą wiedzę na temat specyfiki działalności firmy i jej potrzeb, co pozwala na bardziej spersonalizowane podejście do świadczonych usług prawnych. Ponadto, prawnik wewnętrzny zazwyczaj lepiej zna kulturę organizacji i jej strategię biznesową, co może przyspieszyć proces podejmowania decyzji prawnych i przyczynić się do większej skuteczności działań firmy.

Prawnik wewnętrzny może pracować jako pracownik etatowy lub na zasadzie kontraktowej (w formule B2B), w zależności od potrzeb organizacji. 

REKLAMA

Encyklopedia prawa

D
K
P
R
S
U
W
Z

Niestety nic nie znaleziono
Spróbuj inne zapytanie

REKLAMA