REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Work-life fit

Work-life fit
shutterstock

Work-life balance to koncepcja, która zyskuje na popularności. Niektórzy twierdzą nawet, iż jest następcą work-life balance.

Czym jest work-life fit?

Work-life fit to podejście do równowagi między pracą a życiem osobistym, które kładzie nacisk na elastyczność i dostosowanie pracy do indywidualnych potrzeb i preferencji pracownika. Różni się od tradycyjnej koncepcji "work-life balance" (równowagi między pracą a życiem prywatnym) głównie poprzez akcentowanie indywidualnych preferencji i elastyczności w organizowaniu czasu pracy.

Najważniejsze cechy koncepcji work-life fit

Work-life fit zakłada, że nie zawsze konieczne jest utrzymanie sztywnego podziału między pracą a życiem prywatnym. Pracownicy mogą dostosować godziny pracy do swoich indywidualnych preferencji, co pozwala im na lepsze dopasowanie do wymagań życia osobistego. Mogą więc pracować zdalnie lub korzystać z innych elastycznych opcji miejsc pracy, co umożliwia im dostosowanie środowiska pracy do swoich potrzeb.

Work-life fit bierze pod uwagę różne potrzeby i preferencje dotyczące równowagi między pracą a życiem osobistym. Istnieje tu zrozumienie, że jedna forma równowagi nie pasuje do wszystkich.

Przykład

Przykłady work-life fit mogą obejmować:

  • pracę zdalną;
  • skrócone godziny pracy;
  • elastyczny czas pracy;
  • workation.

Work-life fit a work-life balance

Work-life fit różni się od tradycyjnej koncepcji work-life balance, która często sugeruje równomierny podział czasu między pracą a życiem prywatnym. Work-life fit bardziej skupia się na dostosowywaniu pracy do indywidualnych potrzeb pracowników, co może oznaczać nierównomierny podział czasu w zależności od zmieniających się okoliczności życiowych. Ostatecznym celem jest stworzenie elastycznych warunków pracy, które umożliwią pracownikom osiągnięcie harmonii między pracą a życiem osobistym.

 

REKLAMA

Encyklopedia prawa

D
K
P
R
S
U
W
Z

Niestety nic nie znaleziono
Spróbuj inne zapytanie

REKLAMA