REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Zakład karny

Shutterstock

Zakład karny to instytucja penitencjarna, która służy do odbywania kary pozbawienia wolności w systemie karnym. Jest to miejsce, w którym skazane osoby przebywają i odbywają wyroki za popełnione przestępstwa.

Zakłady karne są odpowiedzialne za przestrzeganie i egzekwowanie kar nałożonych przez sądy. Ich głównym celem jest izolowanie skazanych od społeczeństwa w celu ochrony społeczeństwa i resocjalizacji osadzonych.

Zakłady karne zapewniają miejsce zamieszkania, opiekę medyczną, wyżywienie, programy edukacyjne, zawodowe i resocjalizacyjne dla osadzonych. Celem tych programów jest przygotowanie osadzonych do reintegracji społecznej po zakończeniu kary.

W Polsce zakłady karne są zarządzane przez Służbę Więzienną, która jest odpowiedzialna za nadzór nad osadzonymi, utrzymanie bezpieczeństwa w placówkach penitencjarnych oraz realizację programów resocjalizacyjnych.

Zakład karny jest miejscem, w którym osadzeni mają ograniczoną wolność, ale również obowiązek przestrzegania określonych zasad i regulacji ustalonych przez służby więzienne i system prawny.

Zakłady karne mogą być organizowane jako:

  • zakłady karne typu zamkniętego;
  • zakłady karne typu półotwartego;
  • zakłady karne typu otwartego.

REKLAMA

Encyklopedia prawa

D
K
P
R
S
U
W
Z

Niestety nic nie znaleziono
Spróbuj inne zapytanie

REKLAMA