REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Pożyczka hipoteczna

main image
Pożyczka hipoteczna to jeden z bankowych produktów hipotecznych. Jest udzielana pod zastaw nieruchomości (pożyczkobiorca musi posiadać prawo własności tej nieruchomości), jak również działki, o ile stanowi ona własność pożyczkobiorcy. Pożyczkę można przeznaczyć na dowolnie wybrany cel, także konsumpcyjny, ponadto nie musi on wiązać się z zabezpieczeniem.

Zobacz serwis: Kredyty i pożyczki hipoteczne

Okres spłaty, oprocentowanie

Niewątpliwą zaletę pożyczki hipotecznej stanowi długi okres spłaty, może on wynosić nawet 35 lat. Natomiast oprocentowanie pożyczki zazwyczaj jest o 1–2 punkty procentowe wyższe niż oprocentowanie kredytu hipotecznego.

Warunki uzyskania pożyczki

Maksymalną kwotę pożyczki hipotecznej ustala się na podstawie wyceny nieruchomości (może ona wynosić nawet do 100% wartości nieruchomości). Warunki uzyskania są takie jak w przypadku ubiegania się o kredyt hipoteczny, tzn. wymaga się tzw. zdolności kredytowej oraz regularnych dochodów.

Ryzyko związane z zaciągnięciem pożyczki (wady pożyczki)

Procedura udzielania pożyczki hipotecznej jest dosyć długa, co niewątpliwie wiąże się z koniecznością ustalenia zabezpieczenia w postaci hipoteki oraz przeprowadzenia odpowiednich czynności. Ponadto zwiększają się koszty początkowe. Niekiedy wymaga się od pożyczkobiorcy zawarcia ubezpieczenia – jego zadanie to ochrona klienta przed skutkami utraty pracy bądź likwidacji działalności gospodarczej.

W przypadku gdy klient nie spłaca rat udzielonej pożyczki, prawa do całości lub ustalonej części nieruchomości przechodzą na bank.

Zobacz serwis: Nieruchomości

REKLAMA

Encyklopedia prawa

D
K
P
R
S
U
W
Z

Niestety nic nie znaleziono
Spróbuj inne zapytanie

REKLAMA