REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Gmina miejsko-wiejska

Gmina miejsko-wiejska
Gmina miejsko-wiejska
Konrad Żelazowski
dziennik.pl

Gmina miejsko-wiejska to jednostka samorządu terytorialnego, będąca połączeniem cech gminy miejskiej i gminy wiejskiej. Gmina miejsko-wiejska obejmuje zarówno tereny miejskie, jak i wiejskie, tworząc jednolitą jednostkę administracyjną.

Gmina miejsko-wiejska ma charakter mieszany, łącząc elementy zarządzania miejskiego i wiejskiego. Na jej terenie znajduje się zarówno obszar miejski z charakterystycznymi dla miasta infrastrukturą i usługami, jak również tereny wiejskie z zróżnicowaną zabudową i rolniczymi obszarami.

Rada gminy podejmuje decyzje i ustala politykę rozwoju dla całej gminy, uwzględniając specyfikę zarówno obszaru miejskiego, jak i wiejskiego.

Gmina miejsko-wiejska posiada własny budżet oraz źródła dochodów, takie wpływy z opłat i podatków lokalnych. Te środki są wykorzystywane do finansowania działań publicznych, inwestycji, utrzymania infrastruktury oraz świadczenia usług publicznych zarówno na obszarach miejskich, jak i wiejskich. Jej zadaniem jest zapewnienie równomiernego rozwoju i zaspokajanie potrzeb mieszkańców na całym obszarze gminy.

REKLAMA

Encyklopedia prawa

D
K
P
R
S
U
W
Z

Niestety nic nie znaleziono
Spróbuj inne zapytanie

REKLAMA