REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Praca sezonowa

praca sezonowa
Shutterstock

Praca sezonowa to forma zatrudnienia, która jest związana z określonym sezonem lub okresem roku i jest z natury tymczasowa. Występuje w branżach, które doświadczają wzmożonej aktywności w określonych porach roku.

Przykładowo, prace sezonowe są powszechne w branży turystycznej, która doświadcza szczytu aktywności w okresie wakacyjnym, kiedy to liczba turystów znacznie wzrasta. Podobnie, prace sezonowe są powszechne w rolnictwie, gdzie wzmożona aktywność związana jest z sezonem siewu lub żniw. Inne branże, które często oferują prace sezonowe, to handel detaliczny (szczególnie w okresie świątecznym) i budownictwo (głównie w cieplejszych miesiącach).

Pracownicy sezonowi są zazwyczaj zatrudniani na okres określony, który zwykle zbiega się z sezonem wzmożonej aktywności w danej branży. Wiele osób wybiera pracę sezonową jako sposób na dorobienie dodatkowych pieniędzy, zdobycie doświadczenia zawodowego lub uzupełnienie dochodów w określonym okresie roku. Praca sezonowa może być również atrakcyjna dla osób, które cenią sobie elastyczność i różnorodność w swojej karierze zawodowej.

REKLAMA

Encyklopedia prawa

D
K
P
R
S
U
W
Z

Niestety nic nie znaleziono
Spróbuj inne zapytanie

REKLAMA