REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Opłata środowiskowa

Opłata środowiskowa
Opłata środowiskowa
Shutterstock

Opłata środowiskowa to termin związany z ochroną środowiska naturalnego i jest stosowany w kontekście regulacji dotyczących ochrony środowiska oraz zarządzania zasobami naturalnymi. Opłata środowiskowa jest formą opłaty, która ma na celu internalizację kosztów ekologicznych związanych z działalnością gospodarczą oraz zachęcanie do działań proekologicznych.

Opłata środowiskowa jest nakładana na podmioty gospodarcze, które mogą wpływać na środowisko

Celem opłat środowiskowych jest przede wszystkim internalizacja kosztów związanych z degradacją środowiska oraz zachęcanie podmiotów do działań proekologicznych, takich jak redukcja emisji. Opłaty te mogą być również stosowane w celu finansowania programów ochrony środowiska, inwestycji w infrastrukturę ekologiczną lub kompensacji za szkody wyrządzone środowisku.

Opłaty środowiskowe są zazwyczaj regulowane przez odpowiednie przepisy prawne, które określają zasady pobierania, wysokość opłat, kryteria ich stosowania oraz przeznaczenie zebranych środków. 

Opłaty środowiskowe mają istotne znaczenie dla ochrony środowiska, ponieważ zachęcają do zrównoważonego i odpowiedzialnego wykorzystania zasobów naturalnych oraz przeciwdziałają negatywnym skutkom działalności człowieka na środowisko naturalne.

REKLAMA

Encyklopedia prawa

D
K
P
R
S
U
W
Z

Niestety nic nie znaleziono
Spróbuj inne zapytanie

REKLAMA