REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Kim jest freelancer?

Kim jest freelancer?
ShutterStock

Freelancing staje się coraz popularniejszym sposobem na pracę w dzisiejszych czasach. Wiele osób decyduje się na pracę na własny rachunek ze względu na elastyczność, wolność oraz możliwość realizacji swoich pasji i zainteresowań. Kim jest freelancer i czym się charakteryzuje?

Freelancer – kto to?

Freelancer to osoba, która pracuje niezależnie od jakiejkolwiek firmy lub organizacji i wykonuje projekty na zlecenie klientów. Może to być praca na rzecz innych firm lub osób, prowadzenie własnego biznesu lub wykonywanie wolnych zawodów, takich jak pisanie, projektowanie graficzne, programowanie, tłumaczenie, marketing internetowy itp. Freelancerzy zazwyczaj mają elastyczne godziny pracy i często pracują zdalnie, a ich wynagrodzenie jest zazwyczaj ustalane w oparciu o projekt lub godzinę pracy.

Freelancer – wady i zalety

Do zalet tego rozwiązania należy m.in. pełna kontrola nad swoim czasem i sposobem pracy, co pozwala im na dopasowanie swojego harmonogramu do swojego stylu życia. Kolejnym plusem jest elastyczność, ponieważ freelancerzy mogą pracować z dowolnego miejsca. Brak związania z jednym pracodawcą powoduje, iż freelancer jest bardziej odporny na wahania gospodarcze lub inne trudności finansowe jednej firmy. Minusem jest brak stabilności i uzależnienie od ciągłego pozyskiwania nowych klientów. Ponadto freelancer musi samodzielnie zajmować się prowadzeniem swojego biznesu.

Praca jako freelancer może być korzystna dla osób, które cenią sobie niezależność, wolność i elastyczność, a także dla tych, którzy chcą zwiększyć swoje możliwości zarobkowe. 

 

REKLAMA

Encyklopedia prawa

D
K
P
R
S
U
W
Z

Niestety nic nie znaleziono
Spróbuj inne zapytanie

REKLAMA