REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Ogród zoologiczny (zoo)

zoo
Shutterstock

Ogród zoologiczny (zoo) jest instytucją zajmującą się hodowlą i przechowywaniem różnych gatunków zwierząt w celach edukacyjnych, naukowych, rekreacyjnych i ochrony dzikiej przyrody. Ogród zoologiczny służy jako miejsce, w którym zwierzęta są eksponowane publiczności, umożliwiając jej obserwację i naukę o różnorodności zwierząt oraz ich zachowaniach.

Główne cele ogrodów zoologicznych to:

Edukacja: Ogród zoologiczny pełni rolę edukacyjną, umożliwiając publiczności naukę o różnych gatunkach zwierząt, ich środowisku naturalnym, ekologii oraz zagrożeniach, z jakimi zmaga się wiele gatunków.

Ochrona gatunków zagrożonych: Wiele ogrodów zoologicznych angażuje się w projekty ochrony gatunków zagrożonych, prowadząc programy hodowlane i reintrodukcyjne.

Badania naukowe: Ogród zoologiczny wspiera badania naukowe dotyczące zachowań i potrzeb zwierząt, zdrowia, rozrodu oraz innych aspektów związanych z ochroną dzikiej przyrody i zarządzaniem zwierzętami w niewoli.

Rekreacja: Ogród zoologiczny oferuje publiczności możliwość rekreacji i spędzania czasu na świeżym powietrzu, podziwiając różnorodność zwierząt.

Ogród zoologiczny powinien działać zgodnie z zasadami etycznymi i międzynarodowymi standardami, które zapewniają dobrostan zwierząt, ich odpowiednie warunki bytowania oraz ochronę przed nadmiernym stresem czy przeciążeniem.

Współczesne ogrody zoologiczne aktywnie pracują nad podnoszeniem standardów opieki nad zwierzętami, edukacją publiczności na temat ochrony środowiska i dzikiej przyrody oraz prowadzeniem działań na rzecz ochrony zagrożonych gatunków zwierząt.

 
 
 

REKLAMA

Encyklopedia prawa

D
K
P
R
S
U
W
Z

Niestety nic nie znaleziono
Spróbuj inne zapytanie

REKLAMA