REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Co to jest SEO i dlaczego jest ważne dla biznesu?

Czym jest SEO?
ShutterStock

SEO to podstawa widoczności w wyszukiwarkach, a te z kolei są jednym z głównych kanałów pozyskiwania nowych klientów. Czym jest SEO i jakie są jego kluczowe elementy?

Czym jest SEO?

SEO (Search Engine Optimization) to proces optymalizacji strony internetowej w taki sposób, aby jej pozycja w wynikach wyszukiwania w różnych wyszukiwarkach internetowych była jak najwyższa. SEO polega na dostosowaniu strony internetowej do wymagań algorytmów wyszukiwarek internetowych, tak aby strona była bardziej widoczna dla użytkowników, którzy korzystają z tych wyszukiwarek.

Jak SEO może pomóc w prowadzeniu biznesu?

W praktyce, SEO odnosi się do działań, które mają na celu poprawić widoczność strony internetowej w organicznych wynikach wyszukiwania. Działania te obejmują m.in. optymalizację treści, meta tagów, linków oraz struktury strony internetowej.

SEO może pomóc w prowadzeniu biznesu, ponieważ wyższa pozycja w wynikach wyszukiwania oznacza większą liczbę odwiedzin strony internetowej, co może przekładać się na większą liczbę klientów i większe zyski.

SEO a SEM - czym się różnią?

Różnica między SEO a SEM (Search Engine Marketing) polega na tym, że SEM obejmuje płatne formy reklamy w wyszukiwarkach internetowych, takie jak Google Ads, podczas gdy SEO koncentruje się na bezpłatnej, organicznej widoczności w wynikach wyszukiwania. Mimo że obie te strategie są związane z wyszukiwarkami internetowymi, to mają różne cele i metody działania.

REKLAMA

Encyklopedia prawa

D
K
P
R
S
U
W
Z

Niestety nic nie znaleziono
Spróbuj inne zapytanie

REKLAMA