REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Private Retal Sektror (PRS)

main image
Private Rental Sektor, w skrócie PRS, to instytucjonalny najem mieszkań

PRS różni się od zwykłego najmu mieszkań tym, że właściciel co do zasady posiada całą nieruchomość, a wszystkie położone w niej mieszkania przeznaczone są na wynajem. Taka inwestycja posiada zwykle operatora, który zarządza taką nieruchomością.

Najem mieszkania z sektora PRS jest dostępny dla każdego. Jednak nie podpisuje się z właścicielem zwykłej umowy najmu mieszkania, a umowę najmu instytucjonalnego. Ta, zgodnie z definicją zawartą w art.19f ust. 1 ustawy z dnia 21 czerwca 2001 r. o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie kodeksu cywilnego (z późn. zm.), jest umową najmu lokalu mieszkalnego zawieraną przez osobę fizyczną, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niebędącą osobą prawną, prowadzącą działalność gospodarczą w zakresie wynajmowania lokali.

W obecnej chwili rynek PRS w Polsce, w porównaniu do krajów Europy Zachodniej, jest na wczesnym etapie rozwoju, w związku z czym posiada marginalny udział w rynku mieszkań na wynajem, wynoszący ok. 1 %. Inwestycje mające na celu wybudowanie mieszkań przeznaczonych pod wynajem instytucjonalny są inwestycjami specyficznymi, wymagającymi włożenia dużego kapitału, dlatego w Polsce tego rodzaju nieruchomości są w posiadaniu przede wszystkim przez zagraniczne fundusze inwestycyjne.

REKLAMA

Encyklopedia prawa

D
K
P
R
S
U
W
Z

Niestety nic nie znaleziono
Spróbuj inne zapytanie

REKLAMA