REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Dane biometryczne

main image
Dane biometryczne to między innymi wizerunek twarzy czy odciski palców. Są one coraz częściej wykorzystywane w nowoczesnych dokumentach paszportowych i dowodach osobistych.

Zobacz serwis: Dowód osobisty

Biometria jest dziedziną nauki pozwalającą na identyfikowanie tożsamości osób za pomocą ich własności fizycznych. Chodzi tu przede wszystkim o odciski palców, skany siatkówki oka itp. Dane biometryczne powstają poprzez pomiar biometryczny, np. zebranie odcisków palców.

Polskie dokumenty biometryczne

W polskim prawodawstwie dane biometryczne zostały zawarte w ustawie o dokumentach paszportowych. Zgodnie ze wskazaną ustawą dane biometryczne to wizerunek twarzy i odciski palców umieszczone w dokumentach paszportowych w formie elektronicznej. Zarazem sporządzenie dokumentu paszportowego należy rozumieć jako przeniesienie danych osobowych i biometrycznych osoby ubiegającej się o wydanie dokumentu paszportowego do książeczki paszportowej w postaci graficznej i elektronicznej.

Polskie paszporty biometryczne produkowane są przez Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych S.A.  Polskie paszporty biometryczne zawierają wizerunek twarzy i odciski palców zapisane w formie elektronicznej. Paszporty, które zostały wydane przed 29 czerwca 2009 roku zawierają tylko wizerunek twarzy. Obecnie wszystkie nowowydawane paszporty w Polsce posiadają dane biometryczne.

Zobacz serwis: Sprawy urzędowe

REKLAMA

Encyklopedia prawa

D
K
P
R
S
U
W
Z

Niestety nic nie znaleziono
Spróbuj inne zapytanie

REKLAMA