REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

PPK (Pracownicze Plany Kapitałowe)

main image
PPK (Pracownicze Plany Kapitałowe) umożliwiają długotrwałe oszczędzanie z udziałem wpłat pracownika i pracodawcy, a także dopłat państwowych.

PPK - co to?

PPK, czyli Pracownicze Plany Kapitałowe to program tworzony w celu systematycznego gromadzenia oszczędności przez uczestnika. W zbieraniu środków biorą udział pracownicy, pracodawcy i państwo.

PPK - ustawa

Zasady gromadzenia środków w PPK, zawierania umów o zarządzanie PPK i umów o prowadzenie PPK, finansowania i dokonywania wpłat do PPK oraz dokonywania wypłat transferowych, wypłat i zwrotu środków zgromadzonych w PPK określa ustawa z dnia 4 października 2018 r. o pracowniczych planach kapitałowych

PPK - kto może przystąpić?

Automatycznie do PPK zapisywane są osoby, które ukończyły 18. rok życia i nie ukończyły 55 lat oraz nie złożyły deklaracji o rezygnacji z dokonywania wpłat do PPK. Wyłącznie na wniosek do PPK przystępują osoby, które ukończyły 55. rok życia, ale nie ukończyły 70. Roku życia. Do PPK nie mogą przystąpić osoby, które ukończyły 70. roku życia.

PPK - logowanie

Po zawarciu przez pracodawcę umowy o prowadzenie rachunku w imieniu pracownika, uczestnik PPK otrzymuje od instytucji numer swojego rachunku i dane niezbędne do zalogowania się. Dane te można otrzymać mailem lub listownie. Po zalogowaniu się na rachunek instytucji finansowej uczestnik sprawdza wysokość zgromadzonych oszczędności czy wykonuje określone dyspozycje (np. zwrotu).

Z kolei logowanie w serwisie MojePPK jest możliwe za pomocą profilu zaufanego lub utworzonego w nim konta. W serwisie znajdują się informacje o wartości zgromadzonych środków w PPK i wpłat do programu (z podziałem na wpłaty pracownika, pracodawcy i państwa).

Polecamy: PPK

REKLAMA

Encyklopedia prawa

D
K
P
R
S
U
W
Z

Niestety nic nie znaleziono
Spróbuj inne zapytanie

REKLAMA