REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
main image
Aplikacja mobilna mZUS jest przeznaczona dla osób, które chcą skorzystać z programów świadczeń dla rodzin.

Aktualnie aplikacja umożliwia złożenie wniosku o świadczenie wychowawcze (tzw. 500 plus) i świadczenie dobry start (tzw. 300 plus), z wyjątkiem. Są to zatem wnioski: DS-R, DS-O, DS-S oraz SW-R i SW-O.

Zgodnie z zapowiedziami Zakładu Ubezpieczeń Społecznych aplikacja ma w przyszłości zostać rozszerzona o kolejne świadczenia (rodzinny kapitał opiekuńczy i dofinansowanie do żłobków).

Jak pobrać aplikację mZUS?

Aplikacja jest przeznaczona na urządzenia mobilne z systemami operacyjnymi Android i iOS. Należy ją pobierać wyłącznie ze sklepów Google Play oraz App Store.

Aktywacja aplikacji mZUS

Po zainstalowaniu aplikację mZUS trzeba połączyć ze swoim profilem na Platformie Usług Elektronicznych ZUS.

Po zalogowaniu do PUE ZUS w menu bocznym Ustawienia wybieramy Urządzenia mobilne i klikamy Nowe urządzenie. Na ekranie portalu wyświetli się kod QR w oraz ciąg znaków, który zawiera kod aktywacyjny urządzenia. Następnie uruchamiamy aplikację na urządzeniu mobilnym i zapoznajemy się z regulaminem. Skanujemy kod QR wygenerowany w PUE ZUS lub wprowadzamy go ręcznie. Na wybrany kanał odzyskiwania dostępu do PUE (numer telefonu albo adres e-mail) otrzymamy kod weryfikacyjny, który należy wprowadzić. Ostatnim krokiem jest ustawienie czterocyfrowego kodu PIN.

REKLAMA

Encyklopedia prawa

D
K
P
R
S
U
W
Z

Niestety nic nie znaleziono
Spróbuj inne zapytanie

REKLAMA