REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
main image
Definicja budowli zawarta jest w ustawie prawo budowlane. Na definicję obiektu budowlanego składa się kilka definicji bardziej szczegółowych.

Zobacz serwis: Nieruchomości

Budynek wraz z instalacjami i urządzeniami technicznymi

Budynek jest to taki obiekt budowlany, który jest wydzielony z przestrzeni za pomocą przegród budowlanych – ścian, posiada fundamenty i dach oraz jest na trwałe związany z gruntem.

Budynek mieszkalny jednorodzinny

Przez taki budynek należy rozumieć budynek wolnostojący bądź bliźniak, budynek szeregowy lub grupowy, który ma służyć zaspokajaniu potrzeb mieszkaniowych, stanowiący konstrukcyjnie samodzielną całość.

Budowla stanowiąca całość techniczno – użytkową wraz z instalacjami i urządzeniami

Przez taką budowle należy rozumieć budowle niebędące budynkiem.

Zaliczamy do nich lotniska, drogi, linie kolejowe, mosty, wolno stojące instalacje przemysłowe lub urządzenia techniczne, oczyszczalnie ścieków, składowiska odpadów, stacje uzdatniania wody, konstrukcje oporowe, nadziemne i podziemne przejścia dla pieszych, sieci uzbrojenia terenu, budowle sportowe, cmentarze, pomniki, wiadukty, tunele, przepusty techniczne, wolno stojące maszty antenowe, wolno stojące trwale związane z gruntem urządzenia reklamowe, budowle ziemne, obronne (fortyfikacje), ochronne, hydrotechniczne, zbiorniki, a także części budowlane urządzeń technicznych (kotłów, pieców przemysłowych i innych urządzeń) oraz fundamenty pod maszyny i urządzenia, jako odrębne pod względem technicznym części przedmiotów składających się na całość użytkową.

Obiekt małej architektury

Przez obiekt małej architektury należy rozumieć niewielkie obiekty jak kapliczki, figury i krzyże przydrożne, posągi, wodotryski, piaskownice, huśtawki, drabinki, śmietniki.

Zobacz serwis: Sprawy urzędowe

REKLAMA

Encyklopedia prawa

D
K
P
R
S
U
W
Z

Niestety nic nie znaleziono
Spróbuj inne zapytanie

REKLAMA