REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Bessa i hossa

main image
Pod pojęciem bessy należy rozumieć okres długotrwałego spadku cen na danym (określonym) rynku. Co do zasady terminu tego używa się w kontekście giełd, gdzie bessę określa się również mianem "rynku niedźwiedzia". W sytuacji opisanej w zdaniu poprzednim oznacza ona długotrwały okres spadania cen papierów wartościowych lub towarów notowanych na danej giełdzie. O bessie mówi się, gdy spadkowi ulegają główne indeksy danej giełdy, a więc ceny większości spółek. Spadek ceny jednej spółki nie jest określany mianem

Zobacz też: ABC inwestowania

Bessa na rynku papierów wartościowych

Bessa na rynku papierów wartościowych zazwyczaj kojarzy się z recesją w danej gospodarce. Początek bessy z reguły uznaje się za jeden z pierwszych sygnałów pogarszania się koniunktury.

Obecność bessy na innych rynkach

Pojęcie bessy może być stosowane także do innych rynków. Popularnie używa się go w odniesieniu np. do rynku nieruchomości lub rynków surowców.

Pojęcie hossy

Hossa, określana potocznie „rynkiem byka”, oznacza długotrwały wzrost kursu giełdowego papierów wartościowych lub cen towarów notowanych na giełdzie.

Fazy cyklu hossa-bessa

W zależności od sektorów gospodarki osiągają one różne fazy cyklu hossa-bessa, w różnym czasie. Często uważa się, że hossa zaczyna się najpierw na rynku dolara, później obligacji, potem akcji, następnie nieruchomości, natomiast na końcu na rynku surowców.

Zobacz serwis: Spółki

REKLAMA

Encyklopedia prawa

D
K
P
R
S
U
W
Z

Niestety nic nie znaleziono
Spróbuj inne zapytanie

REKLAMA