REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

BIK – Biuro Informacji Kredytowej

main image
Biuro Informacji Kredytowej jest instytucją, której zadaniem jest tworzenie historii kredytowej klientów banków i SKOK-ów.

Zobacz serwis: Rynek kredytów

BIK działa na rzecz banków i SKOK-ów poprzez gromadzenie, integrowanie i udostępnianie danych dotyczących zaangażowań kredytowych ich klientów.

Biuro Informacji Kredytowej powstało na mocy Prawa bankowego, które pozwoliło bankom wspólnie z bankowymi izbami gospodarczymi na utworzenie instytucji upoważnionej do gromadzenia, przetwarzania i udostępniania bankom informacji stanowiących tajemnicę bankową, w zakresie w jakim informacje te są potrzebne w związku z wykonywaniem czynności bankowych, informacji o wierzytelnościach oraz o obrotach i stanach rachunków bankowych w zakresie, w jakim informacje te są niezbędne w związku z udzielaniem kredytów, pożyczek pieniężnych, gwarancji bankowych i poręczeń.

Biuro Informacji Kredytowej wspomaga podejmowanie decyzji o przyznaniu kredytu przez banki, powiązane z nimi organizacje sektora usług finansowych, jak również podmioty kredytujące w innych sektorach gospodarki. Pomoc ta ujawnia się poprzez tworzenie i rozwijanie narzędzi oceny kondycji finansowej klientów tych podmiotów.

Możliwość korzystania przez banki z informacji pochodzących z BIK-u zwalnia ich klientów z indywidualnego zdobywania zaświadczeń o ich sytuacji i historii kredytowej.

Zobacz serwis: Finanse

REKLAMA

Encyklopedia prawa

D
K
P
R
S
U
W
Z

Niestety nic nie znaleziono
Spróbuj inne zapytanie

REKLAMA