REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Certyfikaty inwestycyjne

main image
Mianem certyfikatów inwestycyjnych określamy certyfikaty emitowane przez zamknięty fundusz inwestycyjny (publiczne certyfikaty inwestycyjne albo niepubliczne certyfikaty inwestycyjne).

Zobacz też: ABC inwestowania

Publiczne certyfikaty inwestycyjne

Publiczne certyfikaty inwestycyjne  to certyfikaty inwestycyjne, których emisja wiąże się z obowiązkiem uzyskania zatwierdzenia prospektu emisyjnego bądź złożenia zawiadomienia zgodnie z przepisami rozdziału 2 ustawy o ofercie publicznej lub też dopuszczone do obrotu na rynku regulowanym albo wprowadzone do alternatywnego systemu obrotu.

Niepubliczne certyfikaty inwestycyjne

Przez niepubliczne certyfikaty inwestycyjne należy rozumieć certyfikaty inwestycyjne emitowane przez fundusz inwestycyjny zamknięty, których emisja nie wiąże się z obowiązkiem sporządzenia lub zatwierdzenia prospektu emisyjnego lub złożenia zawiadomienia zgodnie z przepisami rozdziału 2 ustawy o ofercie publicznej i które nie podlegają dopuszczeniu do obrotu na rynku regulowanym bądź wprowadzeniu do alternatywnego systemu obrotu.

Postanowienia statutu funduszu inwestycyjnego

Statut funduszu określa, czy emitowane przez fundusz certyfikaty są publicznymi certyfikatami inwestycyjnymi, czy  też niepublicznymi certyfikatami inwestycyjnymi.

Podstawa prawna

Ustawa o funduszach inwestycyjnych z 27.05.2004 r.

Zobacz serwis: Inwestycje

REKLAMA

Encyklopedia prawa

D
K
P
R
S
U
W
Z

Niestety nic nie znaleziono
Spróbuj inne zapytanie

REKLAMA