REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Dewizy a wartości dewizowe

main image
Mianem dewiz określamy papiery wartościowe i inne dokumenty pełniące funkcję środka płatniczego, wystawione w walutach obcych.

Zobacz serwis: Finanse

Papiery wartościowe w rozumieniu Prawa dewizowego

Papiery wartościowe w rozumieniu ustawy – Prawo dewizowe to papiery wartościowe udziałowe, w szczególności akcje i prawa poboru nowych akcji oraz papiery wartościowe dłużne, w szczególności obligacje, wyemitowane lub wystawione na podstawie przepisów państwa, w którym emitent lub wystawca ma swoją siedzibę albo w którym dokonano ich emisji lub wystawienia.

Wartości dewizowe

Wartości dewizowe to zagraniczne środki płatnicze oraz złoto dewizowe i platyna dewizowa. Przez zagraniczne środki płatnicze należy rozumieć waluty obce i dewizy.

Złoto dewizowe i platyna dewizowa

Złotem dewizowym i platyną dewizową, w rozumieniu ustawy – Prawo dewizowe, jest złoto i platyna w stanie nieprzerobionym oraz w postaci sztab, monet bitych po 1850 r., a także półfabrykatów, z wyjątkiem stosowanych w technice dentystycznej; złotem dewizowym i platyną dewizową są również przedmioty ze złota i platyny zazwyczaj niewytwarzane z tych kruszców.

Podstawa prawna:

Ustawa z 27.07.2002 r. – Prawo dewizowe (Dz.U. Nr 141, poz. 1178 ze zm.)

REKLAMA

Encyklopedia prawa

D
K
P
R
S
U
W
Z

Niestety nic nie znaleziono
Spróbuj inne zapytanie

REKLAMA