REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Karta gwarancyjna

main image
Gwarancja, udzielona kupującemu przez wystawcę karty gwarancyjnej, stanowi umowę zawartą między tymi podmiotami. Umowa taka zabezpiecza prawa kupującego.

Zobacz serwis: Konsument i umowy

W przypadku wystąpienia wady towaru, udzielający gwarancji zobowiązuje się do ich nieodpłatnego usunięcia albo dostarczenia rzeczy wolnych od wad. Warto pamiętać, że zobowiązanie gwarancyjne stanowi odrębny tytuł odpowiedzialności cywilnej od ustawowej odpowiedzialności sprzedawcy z tytułu niezgodności z umową.

Gwarancja jest ustanawiana w drodze dobrowolnej umowy bądź oświadczenia dotyczącego umowy sprzedaży. Stanowi ona zatem wyłącznie dodatkowe uprawnienie uzyskiwane przez nabywcę od sprzedającego bądź producenta towaru. Odpowiedzialność z tytułu gwarancji jest zasadniczo ograniczona do wad fizycznych rzeczy

Treść karty gwarancyjnej

Treść dokumentu gwarancyjnego powinna umożliwić identyfikację zobowiązanego z gwarancji, w szczególności powinna zawierać nazwę i adres gwaranta lub jego przedstawiciela w Polsce. Powinna określać także czas trwania gwarancji i jej terytorialny zasięg. Ponadto w dokumencie powinien się znaleźć wykaz punktów serwisowych.

Wybór podstawy roszczenia

Gwarant powinien poinformować kupującego, że gwarancja na sprzedany towar konsumpcyjny nie wyłącza, nie ogranicza, ani nie zawiesza uprawnień kupującego wynikających z niezgodności towaru z umową. Wybór uprawnienia, to znaczy skorzystanie z gwarancji jakości albo odpowiedzialności sprzedającego z tytułu rękojmi należy do kupującego.

Zobacz serwis: Reklamacje

REKLAMA

Encyklopedia prawa

D
K
P
R
S
U
W
Z

Niestety nic nie znaleziono
Spróbuj inne zapytanie

REKLAMA