REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
main image
W drodze aukcji może zostać zawarta umowa sprzedaży. Aukcja jest formą przetargu.

Zobacz serwis: Umowa kupno-sprzedaż

Ogłoszenie aukcji

W ogłoszeniu aukcji należy zawrzeć informacje dotyczące jej czasu, miejsca, przedmiotu oraz warunków na jakich aukcja będzie się odbywać lub wskazać sposób w jaki można się z tymi warunkami zapoznać.

Zarówno organizator jaki i osoby składające oferty zobowiązane są do przestrzegania warunków aukcji, od chwili ich udostępnienia.

Aukcja

W trakcie trwania aukcji oferenci składają swoje oferty. Oferta złożona podczas licytacji przestaje być ważna w momencie złożenia przez inna osobę oferty korzystniejszej.

Umowa w wyniku aukcji zostaje zawarta z chwilą udzielenia przybicia jednej z ofert. Przy umowach, do których ważności muszą zostać spełnione szczególne wymagania, zarówno uczestnik jak i organizator aukcji mogą dochodzić zawarcia umowy przy spełnieniu tych warunków.

Wadium

W warunkach aukcji można zastrzec obowiązek wpłacenia określonej sumy lub ustanowienia odpowiedniego zabezpieczenia jej zapłaty. Zastrzeżenie takie może być pod rygorem niedopuszczenia do uczestnictwa w takiej aukcji.

Zwycięzca aukcji, który uchyla się od zawarcia umowy pomimo wybrania jego oferty, traci wpłaconą sumę na rzecz organizatora aukcji. Osobom, których oferty zostały odrzucone, zwraca się wpłacone wadium.

Jeżeli to organizator aukcji uchyla się od zawarcia umowy, uczestnik może żądać podwójnego wadium albo naprawienia szkody.

Unieważnienie aukcji

Żądać unieważnienia może zarówno organizator jak i uczestnik aukcji, jeżeli strona tej umowy lub inny uczestnik aukcji wpłynął na jej wynik w sposób sprzeczny z prawem lub dobrymi obyczajami.

Zobacz serwis: Wzory umów

REKLAMA

Encyklopedia prawa

D
K
P
R
S
U
W
Z

Niestety nic nie znaleziono
Spróbuj inne zapytanie

REKLAMA